Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk, ha a férjem...

Mit tehetünk, ha a férjem exneje ellenünk hangolja a közös gyereküket?

Figyelt kérdés

A férjemnek az előző házasságából van egy öt és fél éves lánya. (Nem miattam váltak, mi a válás után ismerkedtünk csak meg - mielőtt belekötne valaki a dologba.)

Nagyon jó a kapcsolatom a kiscsajjal, szeretjük egymást, jól kijövünk.

De ma reggeli közben kikotyogta a gyerek, hogy "anya azt mondta, nem kedvel téged, ezért ha lehet, én se kedveljelek", meg hogy "anya szerint csak neki kell szót fogadnom, neked és apának nem", illetve hogy "a gyerekeket csak az anyukájuk szereti igazán."


1Különösen azértesik rosszul a dolog, mert bár nekem sincs túl jó véleményem az exről, de a gyerek előtt sosem mondtam róla semmi rosszat, erre mindig odafigyeltem.


Szóval ez így nagyon nem jó, mert 10 hetes terhes vagyok. Még nem mondtuk el senkinek, de pár hét múlva tervezzük közölni a gyerekkel és az anyukájával is. Szegény kislány biztos ki fog borulni, mert nem igazán csípi a nála kisebb gyerekeket, szóval nagyon nem jön jókor, hogy az anyja ellenünk hergeli.

Mit lehetne tenni, hogyan állíthatnánk le? Illetve végső esetben van valami hivatalos útja annak, hogy rendezni lehessen a dolgot? Bár remélem, idáig nem jutunk el.



2014. szept. 6. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"anya azt mondta, nem kedvel téged, ezért ha lehet, én se kedveljelek",


Rendben, ha nem akarsz kedvelni, hat ne kedvelj. Attól en meg ugyanúgy fogjak szeretni. Kersz meg egy palacsintát?/Jössz legózni?



"anya szerint csak neki kell szót fogadnom, neked és apának nem",

Itt bizony szólt kell fogadnod nekem is, apának is, ahogy az oviban az ovoneninek, vagy a nagyieknal a mamanak.


"a gyerekeket csak az anyukájuk szereti igazán."

Valoban, az anyukajuk szereti a legjobban. Ugy senki se szeret egy gyereket, mint az anyukája. De apa es en is szeretünk. Egyebkent meg a szeretet nem verseny.



Ennyi. Nem kell azt mondani, hogy anyának nincs igaza, vagy anya butaságokat beszel.

2014. szept. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Az meg hogy "nem csípi" a nála kisebb gyerekeket: nem kell, hogy szeresse a fel testvérét. Egy édes testvért se szeret mindig az ember, plane kisgyerekként. De lehet rávezetni, segiteni, hogy ne utalja. Pl elmehettek kettesben vagy hármasban babaruhát venni, vagy játékokat, amit o választ ki. Lehet kérni segitseget a szoba berendezesehez, a falfesteshez, lehet mondani, hogy "milyen jo ennek a picinek, ha megszületik mar itt az okos nővére, milyen sokat fog majd tőled tanulni" stb
2014. szept. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

"anya azt mondta, nem kedvel téged, ezért ha lehet, én se kedveljelek"

válasz:

Én viszont nagyon szeretlek téged, mert egy okos és aranyos kislány vagy. Legózunk egyet?



"anya szerint csak neki kell szót fogadnom, neked és apának nem"

válasz: de én tudom, hogy te jó kislány vagy.


"a gyerekeket csak az anyukájuk szereti igazán."

válasz: mit gondolsz, én és apu szeretünk téged?


Hiába hergeli ellenetek az anyja, ha nálatok béke, harmónia és szeretet fogadja.


Viszont az anyjával le kell ülnetek beszélni. Biztos tagadni fogja, de jó ha tudja, hogy a gyerek ezeket bizony elmondja nektek.

2014. szept. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Lereagálni le tudjuk anélkül, hogy rosszat mondanánk az anyjára, nem ez a része a problémás.

Hanem az, hogy hogyan lehetne leállítani azt a nőszemélyt.

Igazából attól félek, hogy ha megtudja, hogy gyerekünk lesz, akkor a pici ellen fogja uszítani a lányát. Így is állandóan attól rettegek, hogy a nagy féltékenységből majd bántani fogja a babát.

És szeretném valahogy végleg elejét venni anyuci manipulációjának, csak nem tudom, hogy csináljam. A szép szó és a dolgok megbeszélése tutira nem fog menni, eddig se ment, gyűlöl minket a nő és képtelen együttműködni velünk.

2014. szept. 6. 10:52
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Én egyébként benne voltam egy ilyen buliba, az exem nője csinálta a saját gyerekével. Én egy rossz szót nem szóltam rá, mikor meg észre vette a csaj, hogy nem ér elvele semmit, mert nem vettem fel a kesztyüt akkor meg elkezdte zsarolni az exemet, hoigy ha nem megy vissza, akkor két hetente fogja látni a gyerekét, és tenni fog róla, hogy hosszabb legyen ez az idő.


Engem meg beszélgetésre invitált, ahol iszonyatosan szerette volna megtudni mióta ismerjük egymást.Különösen úgy, hogy előtte kiderült, hogy az exem szerelmes volt belém és meg is mondta az exemnek, hogy tudja.


Egy szerencséje volt a libának: hogy számomra egy meglévő apa-gyerek kapcsolat az mindennél fontosabb volt, ezért kiszálltam.

Különben elsöpörtem volna egy mozdulattal.


Akarsz még valamit tudni kedves?

2014. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
6+ Jah és a gyerek nagyon nagyon szeretett, és ez iszonyatosan cseszte a csőrét.
2014. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudsz mit csinalni. Adott helyzetre reagálj, az anyáról soha egy rossz szót ne szólj. Beszélni felesleges vele, mert ket eset lehetséges: vagy méginkább rakapcsol, vagy a gyerek issza meg a levet. Ti viselkedjenek normálisan. A gyerek nem hulye, csak kicsi, majd rájön, hogy nem minden ugy van, ahogy anya mondja.
2014. szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%

A gyerek meg az apjával olyan viszony volt, amit sok anya nem tud kivitelezni. Anya lelkü apja voilt a gyerekének a fazon.

Hála Istennek sikerült felnevelnie a lányát, és ott lennie vele. A liba meg szarrá lett csalva, régen is és mont is.Ő is ugyan ezt csinálta a pasival, de boldog sosem lett.


Szóval az élet szép:)

2014. szept. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%
Te 50%os, feltűnt hogy a kerdesre nem válaszoltál? Kit érdekel a szerelmi történeted?
2014. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10 Válaszoltam én:) Többet is mint a kérdező szeretett volna:D
2014. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!