Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan lehet...

Szerintetek hogyan lehet megtartani egy pasit? A szerelem átalakul a hosszú évek során. Ti mit tesztek hogy ne nézzen másfelé?

Figyelt kérdés

A férjemmel 10 éve házasok vagyunk, de nagyon különbözünk az érzelmek kimutatása terén. Én kimutatom, ezáltal biztonságban érzi magát, (én vagyok a nő) Ő annyira nem...ezt most ne úgy értsétek hogy hideg velem, és elutasító, hanem beleszokott már abba hogy mindig ő kapja a simogatást egy film alatt, vagy körülugrálom őt. Amit egyébként szívből teszek, de olyan jó volna a viszonzás, amit nem kapok meg.

Az én célom megtartani...szerintem megszerezni könnyű valakit, de megtartani nagyon nehéz. főleg ha jó a pasi, és a sokk szemét nő ráveti a hálóját.


2014. szept. 17. 10:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem jó az alapfeltevésed, eleve olyan ember kell hozzá. nem úgy van, hogy megtartjuk a férfit ügyeskedéssel, mert akkor egy életen át taktikázni kell, hanem hogy a férfi önmaga is tartani tudja magát hozzánk. Szeret minket, tisztel, érdekesnek találja a személyiségünket, és nem kell erőszakosan érdekesnek maradnunk, hanem eleve annak tart minket.:)


27N

2014. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Beszélgettetek már ilyesmiről, hogy több simogatásra vágynál? Hajlandó és nyitott arra, hogy fejlesszétek a kapcsolatotokat? Hiszen egy jó házasság nem csak úgy megtörténik, hanem folyamatos frissítésekre is van szüksége. Olvastátok már Gary Chapman könyveit?
2014. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Jó és nyílt kommunikáció.

Viszont nálatok egy hiányzik a leírásod szerint. Mindkettőtöknek van egy forgatókönyv a fejében a házasságról, de egymással ezt nem egyeztetitek. A házasságok felbomlása, a félrekacsintgatások leginkább az ilyen kommunikációs szakadékok miatt szoktak megtörténni, a többi már csak hozadék.

2014. szept. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Elsö nagyon jól írja le.


Te olyat vársz el a férjedtöl, amit soha sem adott meg neked. De azért tudod, hogy kutyából nem lesz szalonna.

Azt gondoltad, majd te miattad megváltozik... De nem tette, söt még rosszabb lett az évek során.


Mi a férjemmel nagy szerelemben házasodtunk. Amikor össze jöttünk oriási szerelem volt mindkét részröl, már akkor elárasztott szerelemmel, és oda adással. Mindig is csinosnak szépnek tartott. Èn mindig is felnéztem rá és okosnak rátermettnek találtam.

Most már 8 éve vagyunk együtt(házasag, gyerekek), de ugyan azt várjuk el egymástól mint az elején. Ö megadja az érzést, hogy szép vagyok én meg megadom azérzést, hogy ö okos. Ezt azért tudjuk megtenni, mert a mai napig így látjuk a másikat. Ez, hogy ez az érzés meg van addig a szerelem sem hül ki. Ha egyszer kiábrándulnék belöle, akkor a szerelem is megszünne.

Nem várom el a férjemtöl, hogy megmaszirozzon, ezt a kapcsolatunk elején sem tette meg,és utálja is a maszirozást. Volt bennem remény, hogy majd ha terhes leszek meg fog maszirozni, de nem nem tette meg akkor sem ahogy az elején sem és most sem. Viszont simogatást, csókokat, szerelmet mindig is bökezöen osztotta, és azt most is ugyan úgy megkapom.

2014. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Talán ha nem hagyod hogy magától érthetődő legyél neki. És látja hogy szerencsés férfinek tartják őt mások mert Te ott vagy neki. Talán.

Talán ha nélkülözhetetlen vagy számára, aki pótolhatatlan, csak akkor meg nagyon nehéz megtalálni az egyensúlyt hogy nőként legyél az és ne az anyjaként.

Csak találgatok, amúgy nem tudom a választ.

2014. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A kommunikáció megvan közöttünk. Nagyon sokat beszélgetünk. A házasságunkról is. De már mikor megismertem akkor is ilyen volt. Nem mindenkinek ugyanaz a szeretetnyelve. Ezt épp Gary Chapman egyik könyvében olvastam. :) Nagyon különleges ember Ő. Sokak szerint nagyon nagy szerencséje van velem, mert igen sok fura dolga van...amiket a géneknek és a gyerekkorának köszönhet. Én megváltoztatni nem szeretném. Jó ember...sokszor túl jó is...mindenkinek mindent elhisz..és sokszor került már emiatt bajba...egyszer a házasságunk is.
2014. szept. 17. 11:14
 7/16 A kérdező kommentje:
Az én férjem mindig mindenkinek meg szeretne felelni az életben...és azok akik fix pontok az életében (szülei gyerekei én)azokkal kissé másképp viselkedik. Nekünk könnyebben mond nemet. A házasságunk jól működik, csak én félek hisz mindig én adok....ő csak nagyon ritkán, és ezért nem érzem magam olyan nagyon biztonságban. Ezért is kérdezem hogy mit csináljak. Nem vagyok csúnya, de sokkal szebb nők is vannak körülötte...munkahelyén például. Soha nem mondom neki hogyha féltékenykedem, de belülről igenis szoktam.
2014. szept. 17. 11:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
És ő is olvasta a könyveket? :) Nem elég, ha csak az egyik fél képzi magát a témában.
2014. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Te nem attól félsz, hogy ö elhagy, hanem attól, hogy te megunod ezt az érzéketlen életet, és te elhagyod.


Ö nem vágyik másra, mert akkor már megadta volna neked amit akar. Te vágysz másra, amit töle nem fogsz soha sem megkapni.


Lehet valaki jó ember, de ha boldogtalan vagy mellette, akkor egy rakás kaka az életed. Minden napjaid csak arról szolnak, hogy vágyakozol egy más fajta kapcsolatra. Minden romantikus filmnél elö jön a remény, hogy egyszer te is megkapod ezt. Egyszer tényleg kutyából lesz szalonna. De ilyan csoda nincsen. Ha lenne is kutya szalonna azt kinek kellene?


Ha szalonnát akarsz menj és keress szalonnát.

2014. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem....:( Nagyon elfoglalt. De vannak részek amiket hangosan felolvasok, vagy van amikor elmesélem neki.
2014. szept. 17. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!