Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én fújom fel, vagy tényleg...

Én fújom fel, vagy tényleg bunkó kérés volt a részükről?

Figyelt kérdés

A férjemnek sajnos meghalt a nagypapája.

A temetés vidéken lesz, és anyósom megkérte, hogy vigye le magával az exnejét, mivel ő is szeretne menni.

Egyrészt miért nem fordul meg anyósom fejében, hogy esetleg én is szeretnék menni a temetésre? Másrészt miért kellene a férjemnek az exfeleségét hurcolnia bárhová is autóval? Semmi közük sincs efymáshoz, ha az ex menni akar, oldja meg egyedül, hogyan jut el oda. Harmadrészt meg miért akar elmenni a temetésre, amikor életében kétszer ha találkozott az elhunyttal, azt is már vagy 5-6 éve?



2014. szept. 19. 08:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy férjed mit szólt hozzá, visz mindkettőtöket, vagy csak az exnejét, vagy csak téged?
2014. szept. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha tényleg ennyire nem volt kapcsolat az ex és az após között, akkor ez könnyen elintézhető, mert gondolom, a férjed mondta anyósnak, hogy felejtse el. Szóval én nem foglalkoznék anyóssal, inkább az a fontos, hogy a férjed mit reagált.
2014. szept. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A férjem természetesen nem fogja cipelgetni az exneje fenekét. De maga a kérés az, ami felháborít, hogy ilyesmi egyáltalán eszükbe jut.

Én nem is tudom, hogy elmenjek-e. Mivel anyósom utál, nem szeretném az apukája temetésén idegesíteni a jelenlétemmel. És nem is ismertem személyesen a férjem nagyapját, csak telefonon beszéltünk néhányszor. Persze tudom, hogy ettől még ott lenne a helyem, és úgy illene, csak hát úgy érzem, bárhogy döntök, mindenképp megszólnak majd miatta. Nem tudom, melyik a kisebbik rossz a két lehetőség közül.

Azt hiszem, az lesz a legjobb, ha nem megyek el, de küldök koszorút vagy virágot, akkor talán nem bántok meg senkit.

2014. szept. 19. 08:42
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Most akkor kije halt meg a férjednek? Az apja vagy a nagypapája???
2014. szept. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"Mivel anyósom utál, nem szeretném az apukája temetésén idegesíteni a jelenlétemmel."


Anyósom apja halt meg, aki a férjem nagypapája. Szövegértés, általános iskola, második osztály.

2014. szept. 19. 08:46
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Ja, én olvastam félre, nem az apja, hanem a nagyapja :)

Szerintem menj el, mert nem anyós miatt mész, hanem a férjed miatt. Biztosan örülni fog, hogy mellette vagy.

2014. szept. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Én már mentem a férjemmel olyam tetemésére, akit én nem is ismertem. Nem az a lényeg, hanem hogy a férjed mellett légy. Anyósodat nem kell idegesíteni(pl ne áll le a temetés előtt számonkérni rajta, hogy miért akarta az exet is elhívni), egyszerűen nyilváníts részvétet és állj arrébb.
2014. szept. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem csoda hogy utàl, valaki félreolvas valamit, aztàn kérdez, te meg bunkò stîlusban leoltod. Inkàbb ne menj el.....
2014. szept. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Az egyértelmű hogy anyósod az exnejt szerette jobban.

A te helyedben nyelnék egyet, félretenném az ellenérzéseim és azért is mennék. Ezzel mindenkinek a családból egyértelműsíted hogy te tartozol a férjedhez. Ha ott vagy érdemes kedvesnek lenni mindenkivel és ne kimutatni a nehezteléseid. Attól ő még bunkóbbnak fog látszani a rokonai körében. Azon túl ha rólad mond valamit mindenkinek az a kedves nő fog eszébe jutni aki a felesége a férjednek, és lehurrogják anyósod hogy rosszul gondolja.

Ha nem mész el, mindenkinek az emlékezetében a volt nő marad meg, rólad pedig azt fogják gondolni hogy érzéketlen vagy hogy távol maradtál a papi temetésétől.

Nem mindig a kényelmesebb megoldás a jobb. Ha kedves vagy és mindenki látja hogy szeretitek egymást és összetartoztok azzal anyós áskálódását teljesen aláásod. Olyankor édes a mosolygás is Nem?

2014. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Igaz semmi közötök egymáshoz az exxel.De miért ne róhatná le a kegyeletét?nem ismerte a papát annyira,nos anyósodat viszont igen.És pont ezért megy el.Nincs ebben semmi.felfújod.Az én gyerekemnek 5évig volt kapcsolata,szerettem azt a fiút mintha a saját gyerekem lett volna.Ők szakítottak,mindenki ment a maga útjára.A mai napig is ha össze futunk puszi puszi ki hogy van stb erejéig.Nem én szakitottam evvel a fiúval,meg ő se velem.Nincs okunk egymásra fújni,vagy az utcán elkerülni.Amikor meghalt az édesapja,mi is elmentünk a temetésre.A lányom is ,pedig mindegyiknek volt új párja,és egyik sem hisztizett azon mit keres ott az "ex"Ez egy tisztelet adás az itt maradt hozzá tartozoknak.Ja ás az uj vőmet aki mára már az unokám apukája ugyan úgy szeretem.Te pedig nyugodtan menj el,ott a helyed.ha nem mész el,na azzal húzod ki a gyufát anyósod elött.
2014. szept. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!