Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom direkt tesz keresztbe...

Anyósom direkt tesz keresztbe és próbálja megakadályozni hogy külföldre menjek, menjünk? Össze meg vissza szerzi nekem a munkákat, miközben megmondtam hogy nem akarok itthon már dolgozni?

Figyelt kérdés
Megmondtam hogy belefáradtam már itt,nem érdekel az egész.1.5 hónap múlva megyek ki és jö utánam majd a menyasszonyom is.Elég volt hogy hugy..ért,sza..rért dolgozom itt és nem jutunk elöbbre.Én már félig nem itt vagyok és kifele orientálodom.Elég volt az itthoni munkamorálból és az egész hozzá állásból!Besokaltam!Megmondtam neki azt is,hogy ne szerezzen nekemmunkát,mert jobb szeretem magam intézni,nekem ez a beajánlós dolog soha nem jött be,mindig csak a bajom volt ezekkel a munkákkal.A másik dolog,hogy én már nem akarok itt maradni!Nem érzem jól itt magam.A munkárül nem is beszélve és a fízetésről.Nem motívál semmi már.Simán kihuznánk azt a 1.5 hónapot,nincs hitelünk,saját lakásunk van.Egyszerűen direkt arra játszik szerintem hogy keresztbe tegyen és véletlenül se menjünk el innen.Mi a véleményetek?Hallgassak magamra és ne foglalkozzak vele?
2014. szept. 19. 12:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%
Az anyósod viselkedés teljesen érthető. Elviszed a lányát, valószínűleg szökőévente egyszer fogja látni ezután. Én egyszer mentem egy hónapra külföldre, és a családom zokogott, mikor megtudta, mert attól féltek, így vezetem fel, hogy keresek állandó munkát, és kint maradok. Szerintem semmi okod haragudni az anyósodra, inkább együtt érezhetnél vele kicsit. A te feleséged az ő lánya. Te talán nem szereted a feleségedet? Könnyen átvészelnéd, ha eltűnne az életedből? A munkákat, amiket szerez, nem vagy köteles elvállalni. Ezt ős is nagyon jól tudja, csak gondolom azt reméli, hátha tud valami olyat szerezni, ami elgondolkodtat téged a maradáson. Szerintem úgy tudod leállítani, ha konkrétan megbeszélitek, milyen időközönként tud találkozni a lányával, és tudatosítod, hogy nem örökre kell lemondania rólatok.
2014. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Elöszőr egyedül mennék ki,majd hetente vagy 2 hetente találkoznánk egymással hétvégén.Majd meglátnám mennyire jön be ott a dolog!
2014. szept. 19. 14:16
 13/14 anonim ***** válasza:

Legyél kicsit empatikusabb szerintem, és hárman beszéljétek meg higgadtan és kicsit toleránsabban a jövőképet. Nyilván nem egyszerű neki sem, hogy kiköltözne a saját gyermeke külföldre, az én a szüleim is nehezen viselnék.

Mondd meg neki nyugodtan és higgadtan, hogy itthon nem érzed jónak a kilátásokat, ott jobb életszínvonalat tudnál biztosítani az ő lányának is...stb. Szánalmasak itthon a lehetőségek, és ezt biztos ő is vágja, ha csak nem barlangban él...

2014. szept. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
74%

Tényleg legyél már kicsit empatikusabb. Én külföldön élek 5 éve, a férjem országába élünk. 4 éve nem láttam a családomat, mert képtelenek vagyunk annyit félretenni, hogy hazautazhassak. Lehet, hogy ebben az életben már nem is fogom látni az édesanyámat.

Hónap végére alig marad pénzünk, én nem tudok meg dolgozni, mert két pici gyerekünk van. De ha tudnék is, sajnos a külföldiek nem olyan befogadóak, mint ahogy mi azt hisszük. Mindig is görbe szemmel fognak ránk nézni, mert elvesszük a munkájukat. És ami tény, nekünk itt sokkal többet kell dolgozni azért a pénzért, amit egy hazai megkap. De lehet, hogy te egy álom országba kerülsz, ahol tényleg kolbászból van a kerítés. Mi viszont, ha egy biztos állást kapnánk odahaza már holnap mennék vissza.

2014. szept. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!