Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csórón, egyedül, magányosan...

Csórón, egyedül, magányosan fogok meghalni?

Figyelt kérdés

Egyedül érzem magam.

Van családom (szülők, testvérek), de mint tudjuk, egyszer mindenki felnő, aki körülöttünk van, és saját életet kezd. Kollégiumban lakok, ezáltal végső soron emberek között vagyok. Azt nem mondanám, hogy barátaim vannak, inkább csak a haver és az ismerős kategóriába sorolnám őket.

Egyetemre járok, lassan végzek. Az egyetemen sok lány van, de ennek ellenére nincs barátnőm, ami kissé feszélyez. Az ismerkedéshez tök bénának tartom magam, eme tényt igazolja az, hogy 2:40kor itt teszem fel kérdésemet...

Jövőképem mondhatni nincs. Semmi. Egy év diplomás munkanélküliséget "várok". Ezen felül teljesen a semmibe rohanónak érzem az életem.

Miért van ez? Hogyan tudnám teljesebbnek érezni magam, hogyan találnék barátnőt, hogyan építhetnék baráti kapcsolatokat?

Mert most ezek teljes hiányát érzem, és úgy gondolom, hogy nem tudok változtatni rajta. Azaz: Csórón, egyedül, magányosan fogok meghalni?


2010. jan. 20. 02:44
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

az önbizalmam is romokban...

pl. társkeresőn hiába ír leveleket az ember, azokat ugyan elolvassák a "kiszemeltek", de annyit se küldenek vissza, hogy "bocsi, de nem"

nem értem, miért

ez is elszomorít, úgy érzem, levegőnek néz a világ...

2010. jan. 20. 03:13
 2/24 anonim válasza:
100%

Üdv!

Szintén egyetemista vagyok, csóró, munkanélküli, életcél nélküli, nincs párkapcsolatom, nincsenek nagy barátaim és itt ülök 3 órakor.

Sokat gondolkozok, hogy jó-e ez így, nem lesz belőlem semmi. De rájövök, hogy (szerintem) ez csak a felnőtté válás folyamata, az akadályok felbukkanása, az ÉLET közeledte, ami megrémíszt sokunkat akik hasonló cipőben járnak.

Olyan nincs, hogy ne legyen sehogy! :) ééés

Fő a pozitív hozzá állás! :D

Nem fogsz csórón, egyedül, magányosan meghalni. Csak még nem látod a kiutat.

2010. jan. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

MOST, ebben a pillanatban ezt érzed...

2 hét, 2 hónap múlva, megint minden más lesz!

Előtted van még az Élet : ha te nyitott vagy a többi ember felé, barátságos és érdekel a többi ember (nem csak magad), akkor hamarosan lesz barátnőd, barátod, társad is!


Szép lassan az életed is kialakul majd, ha szorgalmasan tanulsz és igyekszel... Diplomával a zsebedben akár külföldre is kimehetsz, nem muszáj 1 évig munkanélkülinek lenned.


Nekem a mottóm : "Nincs lehetetlen!" :D

És ez mindig bebizonyosodik, hogy mindenre képes vagyok, ha nagyon akarom...


Vedd a kezedbe a Sorsod és te irányítsd (ne várj a sültgalambra)! Te is odamehetsz másokhoz barátkozni, miért azt várod, hogy téged keressenek?...


Olvass sokat, tájékozódj, érdeklődj és akkor hamarosan kialakul benned, mi érdekelne a legjobban?...


Talán ott is kezdhetnéd, hogy az önbizalmadat fejleszd egy kicsit nagyobbra (szerintem ezzel van a legnagyobb bajod). Keress önbizalom-fejlesztő tréningeket, könyveket!


Olyan a Világ, amelyben élsz, amilyennek te magad teszed!

2010. jan. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Kétféle válasz van a kérdésedre. Az egyik az, hogy ha az élet minden területén rossz a helyzeted, akkor nem elsősorban egyenként mindegyik részterület (szerelem, barátság, munka, érdeklődés stb.) problematikus, hanem valami központibb, mélyebb probléma húzódhat meg a háttérben. Önértékelési zavartól személyisgzavaron át a hangulatzavarig (depresszió, disztímia) stb. Ezért fel kellene keresned egy pszichiátert.


Másodszor, akár részletezhetjük is mindazt, amit felsoroltál.


"Azt nem mondanám, hogy barátaim vannak, inkább csak a haver és az ismerős kategóriába sorolnám őket."


Nehéz megmondani, ki a barát és ki nem. Lehet, hogy csak túl szigorúan definiálod. De ha valóban nincsenek barátaid huszonéves létedre, az komolyabb problémára utal, amink utána kellene járni.


"Az egyetemen sok lány van, de ennek ellenére nincs barátnőm, ami kissé feszélyez."


Ha "feszélyez, hogy nincs" (ami elég furcsa megfogalmazás), akkor teszel érte, hogy legyen? Nagyon sokat semmit sem tesznek érte, pl. önbizalomhiány miatt.


Az, hogy feszélyez, hogy nincs, mit jelent egyébként? az, hogy hiányzik egy nő, vagy egyszerűen az, hogy attól félsz, hogy barátnő nélkül nem vagy tagja a normálisak klubjának? A kettő nem ugyanaz.


"Az ismerkedéshez tök bénának tartom magam"


Ezzel nem mondasz sokat, mert sokféleképpen lehet bénának lenni. Leginkább azonban az a helyzet, hogy az önbizalomhiányos férfiak sajnos valóban nem vonzók a nők számára, ahogy egyébként az önbizalomhiányos nők sem a férfiak számára.


"Jövőképem mondhatni nincs. Semmi. Egy év diplomás munkanélküliséget "várok"."


Az egy pozitív jövőkép. Nem sok egyetemista reménykedhet abban, hogy diploma után 1 év alatt megoldja az elhelyezkedés kérdését.


"Ezen felül teljesen a semmibe rohanónak érzem az életem."


Ha nincs konkrét elképzelésed arról, hogy miért élsz és hogyan akarsz élni, akkor az életed egyszerűen elfolyik. Mi az élet? Evés, ivás, munka, alvás. Közben pihenéssel, ami a legtöbb ember számára tévénézés és más hasonló semmiségek. Persze az embernek egy idő után lesz családja, és az elveszi az idődet annyira, hogy ne érj rá gondolkodni, így öregségig megoldja az élet kérdéseit. Az élettől ne várj többet, mert nem több. Ennyi. Pusztán az, hogy élsz, semmit nem ígér és nem jogosít fel semmire. Tehát teljesen a te dolgod, hogy lakhatóvá teszed-e számodra a világodat vagy sem. Őszintén végig kell gondolnod, hogy mit is akarsz voltaképpen, minek örülnél, hogyan akarsz élni, ki is vagy tulajdonképpen. Mindezt nem lehet megspórolni, és ez sokáig eltarthat. Ha arra jutsz, hogy pl. semmihez sincs kedved, semmi sem érdekel, és semmi sem okoz örömet, az depresszió, és orvoshoz kell fordulni.

Ha meg akarod spórolni az önálló gondolkodást, akkor még mindig csinálhatsz úgy, mint a legtöbb ember, vagyis szerezz gyorsan feleséget, csinálj gyereket és a család majd lefoglal, nem lesz időd keseregni, hanem eszel-gürcölsz-alszol.


"hogyan találnék barátnőt"


Könnyen. Ha elkezdesz dolgozni, az önállóság érzete és az, hogy pénzt keresel, növelni fogja az önbizalmadat. Ráadásul a korodbeli nők már házasodni és szülni akarnak, mert erre vannak biológiailag beprogramozva, és ha megbízható partnernek tűnsz, akkor előbb-utóbb meglesz az egyik. A férfiak 80%-a végül talál magának nőt. Ha eleve az a hozzáállásod, hogy te a 20%-ba tartozol, akkor az kóros önbizalomhiányra utal.


Az önbizalmadat kellene újraépítened, és ez sok mindent magával hozna. A nőkkel is sikeresebb lennél, ezért vidámabb és kellemesebb társaság lennél, ezért barátaid is akadnának. Az önbizalmadat pedig úgy tudod felépíteni pl., ha teljesítesz. Pl. ha befejezed az egyetemet, utána dolgozol, ha van valami hobbyd, pl. sportolsz, vagy csak gyúrsz és javítasz a kinézeteden stb.

2010. jan. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%
Én dolgozok,de mellete fősulira járok.De bármikor kirughatnak(ebben a gazdasági helyzetben), a suléit szinte kötelezően végzem(anyu eröltette), és nem is tudom, hogy egyáltalán be tudom-e fejezni,mert nem érdekel ez a szakma.Van barátom, mégis mnagányosnak érzem magam,mert én már többet szeretnék.Alapból ilyen ember vagyok, pesszimista, magányos és lelkis.Nekem sincsenek barátaim, szóval nem vagy egyedül.Sok iylen ember van, gondolom.Tény, hogy én se sokat teszek azért, hogy ez változzon, inkább csak sajnáltatom magam,mert lusta vagyok és persze anyagilag sem állok túl jól.De mindenre van megoldás.Tudom, hogy ha olyat tanulnék,amit szeretnék,akkor találnék valahol olyan munkát amiből megélek vagy legalább is szeretek, illetve ha nem lenné annyira lelkiismeretes,akkor már rég otthagytam volna anyámékat és kimentem volna külföldre.Megtehetném, hogy imserkedek, hogy legyenek barátaim, vagy elmegyek akár sztriptíztáncosnak, hoyg megjöjjön az önbizalmam vagy dokihoz stb.De ilyen vagyok, nem teszek semmit csak sajnáltatom magam.Mindenki maga dönti el, hogy mit kezd az életével.Barátnőt meg találsz ha nem görcsösen keresel,de adsz rá lehetőséget, hogy találj valahol.
2010. jan. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
10%
IGEN !
2010. jan. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

szívem, én is hasonló helyzetben vagyok.

szar diplomám lesz, csórón fogok meghalni.

az úgynevezett barátaim többsége még havernek sem mondható.

jövőképem egyenlő a nullával.

van párkapcsolatom, mi több, nagyon szeretjük egymást, de ha nincs kessed, akkor csak egy nyomorék csóró lúzerként leszel elkönyvelve a világban, mert a dolgok így működnek...

hát ennyi.

2010. jan. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
26%
Ha ezt folytatod, igen! Rázd már meg a víztornyot!
2010. jan. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
35%
Őszintén?Neked más bajod nincs,csak egy nagy fokú önsajnálat.Vannak akik sokkal,de sokkal rosszabb helyzetben élnek és mégsem írnak ide ilyet.Tudod miért?Mert küzdenek és közben nem érnek rá erre,amit te csinálsz.
2010. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Így van!!!!

Tudod az életben mindenkinek vannak problémái, van akinek az, h nincs barátnője, a másiknak meg az h most milyen kutyát vegyen otthonra.

Nincs is ezzel baj, a baj akkor kezdődik mikor nem oldjuk meg ezeket a problémákat!

Szal tényleg jó lenne, ha összeszednéd magad, és majd ettől leszel felnőtt, h ezeket a problémákat megoldod.

Jó valakinek ez alap, h vannak barátai meg barátnője meg stb., ő majd más problémát fog megoldani, és ettől lesz komolyabb meg bla bla bla...

2010. jan. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!