Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ahogy megtudtam, hogy terhes...

Ahogy megtudtam, hogy terhes vagyok folsavat kezdtem el szedni, de sajnos az első hét után valahogy mindig elmaradt, mikor eszembe jut beszedem. Ettől azért még lehet egészséges babám?

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 14:47
 1/9 gabszem ***** válasza:
52%
Ne viccelj, akkor is egészséges lesz ha semmilyen vitamint nem szedsz, ha rendesen táplálkozol! Ne aggódj nem lesz semmi baj!
2013. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Én nem szedtem folsavat és egészséges babám született. A régi öregek sem szedtek mégis egészségesek a szüleink, nagyszüleink. :)
2013. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
MI van??? Szerinted az elmúlt 6000 évben hány nő szedett folsavat? Még se lett mindenki nyomorék. Természetesen nem ezen fog múlni, hogy egészséges lesz -e. Én se szedtem, hiába írták fel nem ment, bármit tettem kihánytam. A gyermek köszöni jól van.
2013. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet persze, nem feltétlenül lesz baja, de azért én beállítanám az órámat a telefonomon, hogy jelezzen mindig, ha be kell venni a folsavat. Én a magnéziummal vagyok így és nem felejtem el :)Ismerősöm végig szedte a folsavat, mégis nyitott maradt a velőcső és el kellett vetetni a babát. Nagyanyám meg anyám sem szedett és hál'Istennek egészségesek lettünk :)
2013. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,szem elé raktam,hogy mindig lássam,de most már a 11. hét vége felé járok. Azért szedem még
2013. szept. 19. 15:18
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

"Én nem szedtem folsavat és egészséges babám született. A régi öregek sem szedtek mégis egészségesek a szüleink, nagyszüleink. :)"


Barátnőm anyukája sem szedett, nem is lett egészséges a barátnőm...


Ettől függetlenül lehet szerencséd, persze, nem törvényszerű, hogy ez bekövetkezzen. De nem kockáztatnék. A legtöbb telefonon lehet memót beállítani. Épp ideje.

2013. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen kérdéseknél mindíg van valaki aki lepontozza az egyetlent aki normális tanácsot ad (6. válaszoló). Persze, lehet cigizni is terhesség közben, nagyanyáink is cigiztek, és lám, egészségesek vagyunk! Ez nem így működik. Az orvos nem viccből mondja hogy szedj folsavat. Nem neked szól a megrovás Kérdező, hanem azoknak akik azt javasolják hogy szard le az egészet. Ők ugyanis magasról tesznek rá hogy a Te gyereked egészséges lesz-e. Nekem is van barátnőm aki nem szedte és egészséges a gyerek, tényleg nem csak ezen múlik. De sok esetben igen. Biztos nem lesz baja a gyerekednek, ne idegeskedj, de állítsd be a telefonodat hogy jelezzen, és szerintem szedd a folsavat. Ja és nagyanyáink korában nem volt tévé, telefon stb, szerintem sok beteg gyerek volt akkor is csak nem reklámozták. A Pető Intézet 1940-ben létesült, nem éppen a nagyanyáink által egészségesen megszült gyerekek részére. Jöhet a lepontozás.
2013. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gond lesz, ne aggódj miatta, én kikészítettem a konyhapultra a vitaminjaimat, és reggeli után, kávé előtt beszedem minden reggel a napi rutin részeként. Iktasd be minden nap azonos időbe vagy azonos tevékenységhez.
2013. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azon röhögtem (kínomban), hogy persze hogy az az egy válaszoló van lepontozva, aki az igazságot írja le.

A hajam tudnám tépni az ilyen beszólásokon, hogy a régi öregek sem szedték mégis egészséges gyerekeket szültek.

A régi öregek bevállaltak vagy 10 gyereket és ha abból 2 megmaradt egészségesen, az már jó aránynak számított. A régi öregeknél sokkal gyakoribb volt a vetélés, halva születés és a fejlődési rendellenességgel születő babák aránya, mint a mai embereknél, akik kerülik a babát károsító dolgokat és magzatvédő vitamint szednek.

Kérdező, most már annyira nem lényeges a dolog. A velőcsőzáródás kb a 5. hétre lezajlik, így azt már nem tudod befolyásolni a folsavval (ezért érdemes szedni már a teherbeesés előtt). De én is azt mondom, hogy állítsd be a telefonod, hogy minden nap jelezzen, hogy szedd be a magzatvédő vitamint, mert ezek után is fontos lenne. Nem csak a folsav, hanem sok egyéb vitamin, ásványi anyag.

2013. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!