Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Le lehet élni így egy életet?

Le lehet élni így egy életet?

Figyelt kérdés
8 éve ismerem a férjem, 1 éve házasodtunk össze. Nyilván mikor hozzámentem, úgy gondoltam, hogy ezt kell tennem, hisz szeretem, nem volt kétségem semmi felől. Most kezdek furcsákat érezni, kicsit mintha "megbántam" volna az egészet, nem tudom, hogy jó szó-e ez. Mostanra minden napos gondolataim ezek, hogy lehet, hogy egy életre elrontottam az életem? Azóta született babánk is, és tulajdonképpen semmi baj a házasságunkkal, és tényleg minden rendben , de nekem mégis kezdenek ilyen érzések kavarogni. Vajon meg fog ez még változni, vagy éljem le így az életem? Le lehet élni egyáltalán így, vagy egyszer be fogok kattanni?
2010. jan. 22. 10:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Mégis, ha minden rendben a házasságotokkal, akkor mi az oka, hogy megbántad?
2010. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Keress magadnak valami hasznos elfoglaltságot,ha nem fogsz unatkozni,akkor nem jutnak ilyesmik az eszedbe.Vagy csak az volt a célod,hogy féjhez menj és gyereket szülj?
2010. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Neem, nem ez volt a célom,távol áll tőlem az ilyesmi. Egyszerűen fogalmam sincsen még minek a hatására jönnek ezek az érzések, mostanában kezdődtek.
2010. jan. 22. 11:10
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Első válaszadó vagyok:

nekem is voltak ilyen érzéseim, hogy mégsem kellene párkapcsolat nekem....

Sokáig szingli voltam és akkor úgy gondoltam, párkapcsolat lenne jobb, család, gyerek. Később kialakult párkapcsolatom, de akkor mégis úgy éreztem, mint Te, hogy megbántam, mégis jobb a szingliség, nem kell alkalmazkodnom senkihez, csak magamra mosok, főzök, takarítok, akkor megyek haza, amikor akarok, azt veszek, amit akarok stb.

Így ismét inkább szingli lettem.

Tehát "ismerős" ez a dolog számomra, bár a kapcsolatom nem házasság volt, "csak" együttélés, élettársi kapcsolat és nincs gyerekem.

Bár megjegyzem, a kapcsolatom "mellesleg" nem volt boldog....

2010. jan. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Van úgy hogy az ember még a legjobb házasságban is összezavarodik, de azután mérlegel, és rájön honnan a fenéből jöttek ezek a gondolatok. Kinövöd.
2010. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Otthon vagy a picibabával,kezdenek egyhangúvá válni a napjaid,semmire nincs időd,minden más mint azelött...

Próbálj meg néha kimozdulni otthonról barátnőzni,sétálgatni stb!:) Esetleg bízd rá a picurt a mamára és a férjeddel kapcsolódjatok ki néha!Nem muszáj éjszaka bulizni menni,elég a mozi,sétálgatás meg ilyenek csak ti ketten!:)

2010. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
szerintem ezt hívják gyes-neurózisnak. otthon ülsz, beszűkült a világ, és depresszív érzéseid vannak. hidd el, ha gyűjtesz magad köré embereket, a pici nagyobb lesz, és ki tudtok mozdulni, el fog múlni. el kéne járnod mozogni (a babával), baba-mama tornára, klubba, barátkozni hasonló emberekkel a játszótéren, uszodába, vannak a könyvtárban babarészlegek stb.
2010. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Próbálj meg beszélgetni a férjeddel, keresd fel a régebbi ismerőseidet, esetleg keresd más kismamák társaságát. Neked, és a babának is jó lesz majd. Ne aggódj, előbb-utóbb minden rendbe jön majd :) Lehet, hogy a rossz idő is közrejátszik.
2010. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha ütne, verne, akkor bezzeg nem éreznél ilyen baromságokat.. Te is az a nő lehetsz, aki jó dolgában már elcseszve érzi az életét, aztán majd les, ha egyszer a férje lelép és siránkozni fog..
2010. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Miért, így akarod leélni az életed? Szerintem ez az állapotod, csak átmeneti. Mosás, főzés, takarítás, gyerek

kicsit talán monotonnak érzed. Figyelj a szép dolgokra:

minden rendben, a baba is biztos aranyos, biztos sokan

örülnének, ha hasonló körülmények között élhetnének.

Nem elrontottad az életedet, hanem megváltozott az életed!

2010. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!