Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így nagyon gáz? 2 éve...

Ez így nagyon gáz? 2 éve vagyok együtt a barátommal.

Figyelt kérdés
8 évvel idősebb nálam, szóval én még babáztam, amikor ő már érettségizett :) Már lassan 8 éve dolgozik is, 2 diploma, vezető beosztás, jó fizetés, stb. Én meg még egyetemre járok, nem dolgozom, az ösztöndíjam, szociális támogatásom (félárva vagyok) nagyjából elég arra, hogy mindent fedezzek. Nem lakunk együtt, én anyuval élek, neki már saját lakása van, külön él a szüleitől. A probléma a karácsony, szülinap, névnap, vagy ha megyünk valahova. Még az első pár ilyen ajándékozás elég diszkrét volt a részéről, úgyhogy nem gondolkodtam ezen, de most már nagyon zavar. Az én karácsonyi ajándékom neki kb. 10e Ft-ba került, ő vett nekem 35e-ért... szülinapjára kapott tőlem egy nagyon ritka bort, 10e volt, én megint 30-35e-ért kaptam. Aztán Mikuláskor már szóvá tettem, mert akkor is legalább 3-szor annyiért vett nekem, mint én neki. De erre csak annyit mondott, hogy őt ez nem érdekli. Csak nekem rossz, hogy otthon biztos megmutatja a szüleinek hogy mit vett nekem, és a szülei azt is nagyon jól tudják, hogy nem tudom neki ezt viszonozni. Bár nincs velük rossz kapcsolatom, ismerik a családom, tudják, hogy nem a pénzére hajtok, de akkor is. Bennem van ez, hogy mi van, ha elkezdik ellenezni, hogy együtt vagyunk. Próbálom viszonozni ezeket, segítek neki takarítani, ha ott vagyok, elmosogatok, meg szoktam lepni néha kis dolgokkal. De mindig bennem van, hogy ez semmi ahhoz képest, hogy negyedévente elmegyünk valami wellness izébe, és persze mindent fizet. Mi a véleményetek erről?
2010. jan. 22. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ajándéknál NEM AZ ÁR a fontos, hanem az ötlet, meg az, hogy örömet akarsz okozni a másiknak.

Ezen kivül a te jövedelmedhez képest nem adsz kevesebbet - hidd el, ha valakinek több a pénze, akkor nem érzi olyan soknak azt, amit te igen.


Ha a szülök emiatt kezdenek téged piszkálni, akkor ez csak ürügy, ha ugyanannyit adnál, akkor mást találnának, mit kifogásolhatnak benned.

De amint irod, eddig jó a kapcsolat a szülökkel is, ne csinálj problémát ebböl, mert éppen ez okozhat feszültséget.

2010. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
hát.. elméletileg nem gáz, csak a gyakorlatban... vissza fog köszönni a köztetek tátongó szociális rés; mert mindig voltak/lesznek rosszakarók. Esetleg próbálj vele beszélni, hogy Te tudod hogy szeret és nála a 35 ezer forintos ajándék tulképp nem mérce, de nálad számít. vigyen el vacsizni, vagy menjetek el ide-oda; de próbáljatok "közös" terheléssel élni a minddennapokban is, meg az ajándékozás terén is. Ha majd összeköltöztök (és összeházasodtok) akkor már jól fog müködni, és kisebb a rizikója, hogy kijön a "de ezeket mind én fizettem" szituáció.
2010. jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, mert még csak ő keres, és nem is csak ilyen ajándékozós alkalmakra, hanem amúgy is megrohamoz néha kéretlenül is ilyen nagy ajándékokkal.


Azt mondta, hogy a szülei csak próbáljanak meg beszólni neki, ahhoz se lenne semmi közük, ha az összes pénzét elégetné, inkább örüljenek neki, hogy van valaki akit szeret.


Hát figyelj, felnőtt férfi, el tudja dönteni, mire költ. Amúgy nekem azt mondta, hogy ne foglalkozzak ilyenekkel, ő gondoskodni akar rólam, meg örömet szerezni, és zavarja, ha nem hagyom, mert akkor olyan, mintha belőle sem kérnék, és nem érti miért utasítom el az ajándékot, mikor ő úgy örül, hogy nekem adja.

2010. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz ezzel, főleg ne görcsölj rajta. Mondom azzal együtt, valószínűleg engem is nagyon zavarna..

De tényleg nem az érték számít, hanem, hogy szívvel adja.

Szerintem, ez már mostanra kiderült, hogy nem a pénze hajtasz. Nagyon jó, hogy segítesz a szüleinek, dicséretes!

2010. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez normális, és jó dolog.

te saját erődön belül igyekszel neki viszonozni amit ad. és mivel neki van keresete, ezért az is normális dolog, h ő többet ad neked.

ha szereted, és nem az anyagi javak miatt vagy vele, akkor semmi gáz nincs a kapcsolatotokkal.


ha a szülők is látják, hogy rendes lány vagy, és szereted a fiukat, akkor nem fognak ellened beszélni.

hiszen egy normális szülő nem szól bele a gyereke életébe, pláne ha az már felnőtt ember. inkább örül, ha van 1 szerető párja.


az én anyukám is nagyon szereti a barátomat, mert látja rajta, hogy rendes, értelmes fiú, és jól megvagyunk, becsül engem.

hiába jobbak a mi anyagi körülményeink az övénél. nem ezek a legfontosabb dolgok.


gondolj bele, sokkal rosszabb lenne, ha azon kellene veszekednetek naponta, h mire mennyit költsetek...

2010. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem túlságosan is aggódsz! Maximálisan elítélem, ha egy nő érdekből van egy pasival és számító módon leveszi pénzzel, de Te NEM vagy az a kategória! Nem Te vagy az, akinek ez ügyben magába kell szállni! Említett esetben a pasit is elítélem, hogy meg akarja venni a nőt.

De szerintem ha a barátod úgy áll, hogy megteheti, szívesen adja az ajándékokat/meghívásokat, és nem hánytorgatja fel, ha pl. összekaptok, akkor nyugodtan fogadd el egy bizonyos határig ezeket a dolgokat. És ne érezd azt, hogy cserébe takarítanod kell, vagy ilyesmi! Nem tudom, de az én pasim meg nem engedné, hogy bármit megfogjak nála, ő úgy van vele, hogy én ott vendég vagyok. Nem mondom azt, hogy ennek ellenére nem viszek ki 1-1 tányért, vagy valami, de nem fogok nekiállni takarítani csak azért, hogy valami meghívásért törlesszek! Jajj nem kell! Azért ne essünk át a ló másik oldalára! Van középút a másik kihasználása és a "bocs, hogy élek" mentalitás közt. :)

Lehet, hogy naivan közelítek, de az ember szívesen megosztja, ha van valamije azzal, akit szeret - különben minek van? :) Előző pasimmal én is így voltam - én csóró egyetemista, ő meg már dolgozott, és végülis ő segített megváltoztatni a rigorózus álláspontomat, hogy magát valamire tartó nő semmit nem fogad el. Azért ez nem fekete-fehér. Biztos van olyan is, aki számítóan és rosszindulatúan ad, az "ellenszolgáltatást" tartva szem előtt - azt Te tudod eldönteni, hogy a Te barátod ilyen-e!

Meg aztán arra is gondolj, hogy az anyagi helyzetet részben készen kapjuk - ha Te állnál jobban, és a barátod lenne csóró, biztos Te is adnál.

A szülők ha eddig nem ellenezték a kapcsolatot, ezután se fogják szerintem. Ha lenne Veled bajuk, az 2 év alatt kiderült volna. Már a kapcsolat elején. Van ebben tapasztalatom, hidd el. És légy büszke, ne szégyelld magad, csak mert csóróbb vagy náluk, ne úgy viselkedj, hogy "köszönöm, hogy megtűrtök"

29/N

2010. jan. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha majd végzel a sulival és találsz állást, lesz fizud is, akkor sztem nem fog ez zavarni. A barátod biztos megdolgozott azért a pénzért, de te is meg fogsz majd, és ha nem is 35-ért veszel neki ajándékokat, hanem valamivel kevesebbért, elfogod felejteni, hogy paráztál ezen. Most még tanulsz, nem tudom, dolgozol-e mellette, de ha nem, akkor ez most így van rendben. A barátod szülei, ahogy írod, rendesek. Szerintem nekik is az a fontos, hogy jól meglegyetek, és nem az, hogy ki vesz nagyobb ajándékot.:) Nálunk anyumnak 190. a fizuja nettóban, apám meg a túlórák mellett is alig kap 80-at. Mindig is megvolt köztük ez a különbség, mert anyu diplomás, de apu "csak" egy mezei szakmunkás. De egyik család sem rótta fel nekik soha ezt. :) Nyugi.
2010. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ajándékban nem az ára fontos, hanem a gesztus. Ha még tanulsz és nincs saját kereseted, természetes, hogy nem telik luxusajándékra.Szerintem ezt a párod is megérti és ahogy kivettem a beszámolódból nem csinál belőle gondot. Ne legyen kisebbségi komplexusod ezért, ne érezd magadat kevesebbnek.
2010. jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok :)
2010. jan. 22. 14:43
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk évekig fordítva volt :) 16 éves házasok vagyunk... Én kereste mindig jobban (a feleség vagyok), és mindig jóval értékesebb ajándékot vettem a férjemnek, mint ő nekem. De én se az értékre mentem soha, hanem kifigyeltem, hogy mire vágyik. Az csak véletlen volt, hogy mindig ilyen értékesebb dolgok voltak (pld. lapmonitor, fényképezőgép, stb). Én bőven megengedhettem magamnak. Mikor gyed-re mentem a gyerekkel, ez megszünt. MOstmár én is kisebb értékű ajándékokat veszek. :) Nálunk ebből sose volt probléma... bár néha mondta, hogy túlzásba esek...
2010. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!