Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van ma...

Szerintetek miért van ma annyi neveletlen fiatal? Miért hiszik azt sokan, hogy ők a világ közepe? Ebben szerepe lehet a nevelésnek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 20:07
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
Bevallom nektek őszintén engem úgy kényeztettek és kényeztetnek a mai napig, ennek ellenére mégsem érzem azt, hogy én lennék a viág közepe, tudom mi az a tisztelet a szüleim iránt, a kortársak iránt. Viszont sajnos azt látom, hogy nyugodtan utazom a villamoson, és jön néhány tinédzser, akik elkezdenek velem kötekedni. Ez már túlmegy a neveletlenség határain, és valószínűsíthetőnek tartom, hogy ebben az egyik válaszolóval egyetértve nagy szerepet játszhat a tv, de egyvalamit nem mondtatok. A kortárs csoport értékrendje kamaszkorban sokkal inkább számít a fiataloknak, mint amit a szülő mond. És a kortársaktól mit látnak? Sajnos nem épp jó irányba tereli a személyiségfejlődésüket, tisztelet a nagyon kevés kivételnek.
2010. jan. 23. 11:38
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Most nem kezdem el részletezni, hogy én mennyivel jobb vagyok a kortársaimnál (a neveletlen bunkóktól, és a beképzelt emberektől IS falra tudnék mászni), maradjunk annyiban, hogy egy-két hibával, kisebbekkel-nagyobbakkal élek együtt, de amúgy normális kölyök vagyok (18 leszek egy fél éven belül). A barátaim is ilyenek. Erre mi történik? Odamennek az egyikhez hárman heccből, és úgy megverik, hogy még most, két hét után is tele van az arca foltokkal, és véraláfutásokkal. Elmagyarázhatná nekem egy liberális anyuka-apuka, vagy öltönyös nagyfőnök, hogy mitől lesz az jobb, ha tömik a gyereküket pénzzel, ha az közben füvezik, cigizik, és kényére-kedvére tönkreteszi mások életét? Csak erre szeretnék választ kapni! Gondolkozzanak el a kis diszkós nyomoroncok szülei, hogy meg kellene nevelni a kölyköket. Én is kaptam pofonokat régebben, pedig lány vagyok, de talán így sikerült helyrerázódnom, és bár néha én is úgy érzem, hogy gyűlölöm a szüleimet (mondjuk esetenként valóban jogos a sérelmem), attól még tudom, hogy belőlem normális felnőtt lesz.
2010. febr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!