Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak túlságosan féltenek?

Csak túlságosan féltenek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nincs szükségem rasszista hozzászólásokra, és a szüleimmel is sokszor beszéltünk már erről.


Szóval barátom roma származású, 3 éve vagyunk együtt. Ő dolgozik, én még egyetemre járok, ez az utolsó évem és mellette dolgozom. Egy hónapon belül szeretnénk összeköltözni. Amikor közöltem velük, rögtön rávágták, hogy szó sem lehet róla, majd úgyis találok normálisabb embert.

Szüleim már a kapcsolatunk elejétől fogva ellenezték ezt az egészet, éppen ezért többször hoztam hozzánk, hogy többet tudjanak beszélni, jobban megtudják egymást ismerni. Sajnos nem sokra jutottam vele.


2014. okt. 7. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hol itt a probléma? Ha felnőtt emberek vagytok saját keresettel, akkor költözzetek össze.
2014. okt. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nézd, én sem örülnék, ha a gyermekem egy roma párral állítana haza, de lenyelném ... az ő választása, felnőtt az ő élete ... valószínűleg féltenek, mert - bár vannak kivételek - de sok pozitívumot nem hiszem, hogy találnának ebben
2014. okt. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez volt, mondjuk én annyit mertem emgtenni, hogy egy félig roma származású sráccal találkoztam egyszer(!). Na, amit kaptam itthon, azt nem tettem zsebre. Kiabálás, sírás, hogy ekkora szégyenbe hoztam a családot..

Nem lett semmi végül, mert tényleg nem az én társaságom, de azért elég durva volt ez a dráma. Valahol érthető, nem hiszem, hogy megértik az ilyesmit az 50 körüli szülők.

2014. okt. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos hogy féltenek. Szerintem nem konkrétan a párodtól, hiszen 3 év alatt már bőven kiismerhették hogy normális, rendesen bánik veled. Inkább attól féltenek ami mellette rád vár. Ugyanis nagyon sok ember nem szereti a romákat. Valljuk be van neki alapja, hisz közülük a többség olyan életet él, ami elítélendő (nem dolgozik, segélyből él, putrira és szegénységre szüli egyik gyereket a másik után aztán pedig a kormánytól és a környezetétől várja a sült galambot. Ha meg nem kapja meg, akkor megy és elveszi valaki másét... stb.). A többségből pedig az a kevés roma amelyik tisztességesen él ritkán látszik ki. Így nyilván a párodnak is nehezebb dolga van. Ezt tudják a szüleid és ettől az élettől féltenek.
2014. okt. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!