Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik párjukkal, férjükkel...

Akik párjukkal, férjükkel ketten éltek, mennyiből jöttök ki havonta?

Figyelt kérdés
Minap számoltam össze a fix kiadásokat, és kicsit ledöbbentem. Semmi nagyvilági luxus nincs benne. Lakbér, rezsi, kaja, cicák ellátása(ez a legkisebb), upc, 2 telefon előfizetés, tisztítószerek, piperék. Mindez ca. 180 ezerre jön ki. Megmarad kettőnk fizetéséből valamennyi így is. Vagy a pénz nem ér semmit, vagy mi keresünk keveset, hogy az 2/3-a ezekre megy el. Pedig nem elit környéken lakunk, drága lakásban, nem folyatom a vizet, nem ég a villany az üres szobában, nem bélszínt és lazacot eszünk, hanem normális, hétköznapi ételeket. A maradék jóformán arra megy el, ha kell valami új ruha(azt se mint a celebek vesszük, hanem ha tényleg szükséges), gyógyszer stb.
2014. okt. 8. 12:04
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Moderátorokat kérem szépen, hagyják ebben a kategóriában. Itt választ is kapok!
2014. okt. 8. 12:05
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..



Ma tettem fel ezt a kérdést, itt láthatod a válaszokat!

2014. okt. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
fix kiadás nekünk is olyan 140-150 körül van havonta. Ehhez jön még a kaja, 50-60.000 körül lehet, bár még sosem számoltam, de lehet, hogy kevesebb. Kutyus, 5-8000, ruhák, tisztítószerek. Utazás szülőkhöz. Azért havi szinten 200-210 biztos elmegy, és akkor még nem raktunk el, nem szórakoztunk.
2014. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
eszméletlen amúgy
2014. okt. 8. 12:12
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos draga az elet... :/ Otthon meg jobban mint mashol tyuuha.. ha neha hazamegyek tatva marad a szam... az arak ugyanolyanok mint itt Olaszban vagy meg dragabb besz..as eskuszom......

Lebontom hogy nekunk a volegenyemmel mi mennyibe kerul:

Albi: 400 eu

szamlak: kb 200 eu

cigi: 4,30/db napi 2 doboz ( mindketten cigizunk) az 8,60. 8,60x30 260 EU

tisztitoszerek: kb 20eu

pipere: 10-15eu ( ha sampon,ilyesmi elfogy akkor tobb,syoss-t hasznalok,meg kulonbozo kremek stb...:D no vagyok na:D)

etel: kb 300 eu korul,de nekunk konyebb mert turizmusban dolgozunk ( etterem) igy eszunk is ott..

Ruha stb nem minden honapban csak ha kell valami.

gyogyszer: az enyem 20EU/ho..

Azt hiszem nagyjabol ennyi.

ez osszesen: 1250 korul.. nem elunk nagylabon,ketten keresunk 2000-2500 korul... ( minusz-plusz kb)

ebbol meg lejon a szorakozas,neha tobbet koltunk kajara,vagy gyogyszer kell akarmi,akkor beletudunk nyulni a tarcaba hogy na tessek van..

Otthon nem tudom hogy elnenk meg........ a parom nem magyar.. mindketten kulonbozo nemzetiseg,harmadik orszagban volt mar otthon elvolt kepedve hogy otthon dragabbak a dolgok mint itt kulfoldon

2014. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező eddig nem vetted észre, hogy az árak és adók nyugati magasságban vannak csak a fizetések nem?

Sajnos ez Magyarország... Mi még megélünk egy gyerekkel havi 300-ból(kettőnk fizuja) De ha vállalunk még egyet és nagyobb lakásba megyünk, akkor már napról napra fogunk élni mint a szegények...

2014. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%
800e Ft. Külföldön élünk.
2014. okt. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

nos, nem tudom miért kell ezen kiakadni.


1. nincs saját lakásotok. Vagyis bérelnetek kell. tökmindegy, mi lesz, ha nem nyertek a lottón, akkor is nagy valószínűséggel csak hitelre tudtok venni, és a hitel törlesztője ugyanannyi lesz (ha nem több) mint a lakbéred.


2. Rezsi. A falat kaparom, amikor valaki azt hiszi, hogy spórol az árammal, ha nem ég a villany. egy 20W kompakt izzó, 50 óra alatt fogyaszt el egy KWh-t, ami kb 50 forint. vagyis, ha egy órát spórolsz a világításon, megtakarítasz 1 forintot. Gratulálok. Nézd meg mennyit fogyaszt a mosógéped, meg a hűtőd. Ha nem akarsz nagy rezsit, ne indíts mosást félig teli dobbal, ne tárolj felesleges dolgokat a frigóban.


3. Az, meg hogy innentől hogyan gazdálkodtok, mindenkinek a személyes preferanciája. Azt írod, erre megy el a 2/3-ad, tehát akkor van havonta 90ezer megtakarításotok is. Az egy évben több, mint 1millió. két év alatt simán összejönne egy kezdő egy saját lakáshoz, és onnantól kezdve a lakbért saját magatoknak fizetnétek. Ráadásul idővel ti is többet fogtok keresni (előmenetel, stb).


Annyira nem gáz ez.

2014. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kb. ennyi. Itt élni itteni bérből drága mulatság. :(

Nálunk bérletre megy el sok pénz, mivel vidékről ingázunk Pestre és vonat+bkv bérlet is kell, 25ezer Ft fejenként. Állandóan lavírozunk a tv és internet szolgáltatók között, mert annyira szórnak az árak. Először UPC volt nekünk is, aztán Telecom, most fogunk átmenni Digi-re, mert így megint lefaraghatok 5 ezer Ft-ot ezzel havonta. Ennyire még sosem spóroltam, mint az utóbbi egy évben, leszoktunk a nasikról, a fagyiról, chipsről, már ruhát sem vettem évek óta és nem telefonálok senkinek. Tisztítószerről átszoktam az ecetre, legolcsóbb mosogatószerre és a szódabikarbónára, kozmetikum sincs, mert rájöttem, hogy attól úgysem leszek szebb. Ezt hívják már vegetálásnak.

2014. okt. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én például a bérleteken próbálok spórolni. Internetet, tévécsatornát lehet egekbeszökő áron is fizetni, de a körültekintő választással havi többezret is lehet spórolni. Ugyanígy a mobiltelefon, legalábbis itt Erdélyben. Ismerősöm 5000 Ft-nak megfelelő lejt fizet szinte ugyanazért, amiért én 1500-at.
2014. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!