Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik párjukkal, férjükkel...

Akik párjukkal, férjükkel ketten éltek, mennyiből jöttök ki havonta?

Figyelt kérdés
Minap számoltam össze a fix kiadásokat, és kicsit ledöbbentem. Semmi nagyvilági luxus nincs benne. Lakbér, rezsi, kaja, cicák ellátása(ez a legkisebb), upc, 2 telefon előfizetés, tisztítószerek, piperék. Mindez ca. 180 ezerre jön ki. Megmarad kettőnk fizetéséből valamennyi így is. Vagy a pénz nem ér semmit, vagy mi keresünk keveset, hogy az 2/3-a ezekre megy el. Pedig nem elit környéken lakunk, drága lakásban, nem folyatom a vizet, nem ég a villany az üres szobában, nem bélszínt és lazacot eszünk, hanem normális, hétköznapi ételeket. A maradék jóformán arra megy el, ha kell valami új ruha(azt se mint a celebek vesszük, hanem ha tényleg szükséges), gyógyszer stb.
2014. okt. 8. 12:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

-A rezsink kb 30.000 ezer (víz,villany,gáz,tv+internet előfizetés,közös költség)

-1 hónapban legalább 15-20 ezerért tankolunk (van hogy többért)

-Kettőnknek az étel , tisztítószerek, pipere olyan 50-60 ezer forint körül lehet havonta.

-A kutyánk ellátása olyan 35.000 (mivel május óta állatorvoshoz is kell vinnünk hetente/2 hetente, de remélem most már rájönnek lassan mi baja lehet)

- Mindketten dohányzunk sajnos, ez havonta 50.000 kb

Néha elmegyünk ide-oda, mondjuk 1 hónapban 10 ezret költünk ilyenfajta kikapcsolódásra.

Durván 200.000 forintból élünk, plusz-minusz, attól függ hogy éppen ruhát hogyan vásárolunk magunknak, vagy egyéb más dolgokat. Egyébként 260.000 ezer az össz. bevételünk, szóval tellik mindenre, de nem mondanám, hogy olyan nagy lábon élünk.

2014. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
50k bagóra, az elég komoly.
2014. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Fú az az 50 rugó cigire nagyon durva :S Mi egy ideje töltjük 1190.- egy doboz arany malbi dohány +500.- egy 200 db.-os hüvely. A dohány kettőnknek 2 napra elég, ami azért elég nagy spórolás tekintve, hogy 1000 Ft egy doboz cigi, amiből 2 simán elment egy nap anno.
2014. okt. 8. 14:25
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 100 ezer, ha nincs extra kiadás. Mivel épp alakítjuk a házat, plusz vannak bulik, rokonlátogatás, temetőlátogatás, miegymás, az élet már csak ilyen, úgyhogy mindig van extra. De le tudjuk szorítani erre a szintre, ha kell.

Az étel (elég speckó, mert paleós cuccokat használunk, kivéve, hogy a párom félig rizsen él, de azt legalább rengeteg minőségi kakaóval és xillittel eszi, ami megdobja az árát) havi 60 ezer (mert azért igyekszem nem a legdrágább alkatrészeket használni ;) plusz egyikünk sem eszik rengeteget, napi 4500 kcalra saccolom az összfogyasztásunkat). Izé, ezt kicsit túlságosan kifejtettem. Az étkezés a legnagyobb tétel... A rezsihez most jöttek új csekkek, 11 ezer alatti a villany, 4 ezer a Net, más nincs. Kellemes rezsi, de azért ennek ára volt, nagyon sokat költöttünk a házra, hogy jól szigetelt legyen.

Ruházkodásra és tisztítószerekre nem nagyon költünk. Ruhánk van elég (anyós pedig mindig ad továbbiakat), egy-egy flakon mosogatószer vagy doboz mosószóda pedig évekig kitart, pedig rendszeresen használjuk őket. De a tisztítás nálunk alapvetően víz alapú.

Gyógyszer évi pár doboz fájdalomcsillapító s egy doboz ragtapasz. Smink semmi, én évi egyszer hajat festek.

Telefon havi 1 ezer vagy kevesebb.

A szomszéd macskáit is etetjük s cinkegolyókat is veszünk, de az igazán nem sok.

Az autó és a 2 motor, valamint a ház visz el sokat, de mostanában már ezek is kevesebbet, mert alig használjuk őket. Ráadásul a járműveink keveset fogyasztanak és többnyire a szervízelésük sem drága (egyes alkatrészeknél az). Attól még húzós egy külföldi motorostúra, de az nem kötelező.


Nem érzem, hogy nagyon rosszul élünk, de azért tudnék többet költeni értelmes dolgokra. Főleg motorozásra, de vannak más nagyobbacska ötleteim is (telket akarok venni, amin elfér egy garázs, mert az nekünk nincs, pedig kéne).


A kérdező által írt 180 ezer... Nekünk valami ilyesmi volt a költség, amikor budai zöldövezetben béreltünk lakrészt (80-100 ezer havonta) de lehet, hogy már picit túllógott a párom munkába járása motorral, 70 km-re (mindez évekkel ezelőtt). Viszont abszolút semmi luxus nem volt, leszámítva pár éttermi étkezést. Dolgoztunk, aludtunk, némi séta a környéken, pár számítógépes party, nem igazán éreztem, hogy élnénk.

S nekünk a motorozáson kívül (ami azért elég sok tud lenni, legjobb éveinkben sokszázezer volt évente s hát nem éreztem úgy, hogy sokat mentünk. na akkor nem havi 100 ezret költöttünk, ez egyértelmű) nincs semmi nagy költség. A szülőket nem kell támogatni, nincs drága gyógyszer és műtét, motorozáson kívüli költséges hobby (a fotós korszak már lecsengett. hja, amikor egy objektív többszázezer s ebben még nincs semmi különös)...

Számítógépre is alig költünk. Régen gyakran cseréltünk gépet, de most már nincs rá szükségünk.

Teljesen meg tudom érteni, ha valaki többszázezret költ viszonylag szükséges dolgokra. Lehet kevesebből élni, de az embernek vannak lelki szükségletei, amik nagyon fontosak a számára.

2014. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kb 150 biztos elmegy havonta erre-arra.


valahogy így néz ki a kiadás:

Fix összeg minden hónapban:

rezsi: 35.000 (ebbe már minden benne van)

upc: 4.500

két előfizetéses telefon: 8.500

bérlet:10.000


Innentől felfelé próbálok kerekíteni,ezek nem fixek:

A bevásárláson,kaján nem tudunk spórolni úgymond.Persze megvesszük a dolgokat olcsóbban,ahol tudjuk. Viszont a pipere dolgok,parfüm,tisztítószerek,wc papír, amit kb féláron veszünk meg az ázsia centerben(eurós boltokban,kínai áruházakban), vagy harmadáron.(ez havi max 10.000 ft)


kaja: 60.000 ft körül lehet,de inkább több


egyéb elmegy ruházkodásra,váratlan kiadásokra,mai szinte minden hónapban van.. ez sajnos változó,lehet 20.000,de lehet a többszöröse is ...


Havi 300.000 ft az összbevételünk,de a következő fizetésig összesen mindig van kb 30.000 ft-unk szerintem.(teszünk is félre,tehát ezért van, hogy 30.000 simán megmarad)

2014. okt. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi is külföldön élünk a párommal, de ha nem baj, válaszolok, mert éppen ma írtam össze én is a kiadásokat. Szóval Ausztriában (euróban):


lakbér 480

rezsi 50

internet 20

telefonok kettőnknek 30

autó biztosítás 60

bérlet a tömegközlekedésre 65

autópálya matrica 7

cigi 130 (otthonról hozatjuk, itt jóval drágább)

havi 2 hazaút 80

kaja 200

egyéb (ha kell gyógyszer ruha ilyesmi) mondjuk 100


összesen tehát kb 1200-1300 euró a havi fix kiadásunk DE!!!!! és itt jön a de... itt 1300 euró a minimálbér, ami azt jelenti, hogy végzettség nélkül, ennyi a minimum amit kapnom kell 8 órában. tehát az én fizetésemből kijön az összes fix kiadásunk, és akkor ott van még a páromé, aki szakmunkás, szóval ott magasabb a bér. ezzel nem felvágni akarok, hanem pont, hogy elszomorító, hogy arányaiban sokkal drágább az élet otthon, mert a fizetéshez kell mérni. itt hiába 350.000 ft a havi fix kiadás, ha az csak egy minimálbér értéke, tehát lehet úgy venni, mintha otthon 80ezer ft-ból kijönne minden... milyen jó lenne, de sajnos nem így van.

2014. okt. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Havi 150-200 Ezer. De nekünk nincs hitelünk. Viszont kajára sokkal több megy mint másoknak, egészséges életmód miatt.

Valaki egyébként nagyon jól írta, hogy nyugati árak ehhez pedig röhejes fizetések. Az a hihetetlen, hogy még működik valahogy ez az egész és még csomóan nevelnek gyereket is (le a kalappal előttük!)

2014. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Éltem / dolgoztam Franciaországban és nem csak az árak alacsonyabbak, hanem a kaja minősége is összehasonlíthatatlanul jobb. Amikor hazajöttem azonnal visszatért a glütén-érzékenységem is, aminek a Fr.o.-ban való tartózkodásom alatt már nyoma sem volt (pedig jó pár bagettes szenyót lenyomtam :) ).


A nutricionistom szerint Bécstől keletre nem nagyon van ételbiztonság... no mindegy.

2014. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekünk egy kicsit több(190e), de van autónk és robogónk
2014. okt. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Scream85 ***** válasza:
50%

Hozzánk képest az eddigi válaszolók baromi jól élnek. Mi a barátnőmmel saját családi házban élünk, kettőnk keresete jó esetben 160-165 ezer között mozog. Havonta számlákra megy kb. 50-55, havi nagybevásárlás kb. 60, mamájának besegítünk kb. 10, így marad kb 15-20 fejenként a hónapra amiből a munkába a kaját vesszük.

Szóval fizetés előtti napokra már nagyon meg kell nézni mire költhetünk :/

2014. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!