Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan férfi, aki 60...

Van itt olyan férfi, aki 60 fölött vállalt gyereket és/vagy nősült? SOS!

Figyelt kérdés

39n vagyok, ő 67f. Szeretjük egymást, én persze vágyom gyerekre is, családra...

Mindketten sokat gyötrődünk, nem tudjuk, van-e, lehet-e közös jövőnk.

Nagy segítség lenne, ha írnának olyanok, akik bevállaltak még egy családalapítást 60 fölött. Hogy működik, mik az örömök, a fájdalmak?


Előre is köszönöm



#apa #házasság #kései család #60 fölött
2013. dec. 5. 13:21
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
97%

Ismeretségi körömben van ilyen. Ők végül feladták, mert a pasi nem bírt megbirkózni a gondolattal, hogy lehet, hogy meghal, mielőtt a gyereke 18 lesz. Szét is mentek, mert a nő családot akart.


A másik:

A fiam óvodástársának volt nagyon idős az apukája. első alkalommal, az óvónéni így fogadta őket: "Jaj Pistike, de rendes a nagypapától, hogy elhozott az oviba."

Szegény pasinak még jó sokszor kellett aztán lépte-nyomon bizonygatnia, hogy ő nem a nagypapa, hanem az apuka.


Aztán: Férjem édesapja 48 éves volt, amikor ő született. 13 éves volt a férjem, mikor meghalt. Tudom, mit élt át, gyerekként, pláne, hogy az anyukája is idős volt, és vele nem alakult ki olyan bensőséges viszonya főként a korkülönbség miatt.


Tényleg nagyon sok mindent kell átgondolnotok, és csak akkor vágjatok bele, ha a vele járó lelki terheket mosolyogva bírjátok viselni.

2013. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
59%

Jé, pont mostanság akartam kitenni egy hasonló kérdést :) Tehát 28 év van köztetek. Az nem kevés.

Köztem és a párom között 21 év van, én 27 éves vagyok, ő 48. Mi is nagyon szeretjük egymást. Neki az első házasságából már van két felnőttkorú gyereke. Mi is beszélgettünk már róla, de ha lesz is, csak 1-et szeretnénk. (vagy semennyit) Viszont mi nem tervezzük az elkövetkezendő 5 évben. Sőt, lehet hogy majd én is csak 38 éves koromra fogom akarni, még nem tudom. Szóval én is kíváncsi lennék, hogy van-e itt olyan szülő aki 50-60 felett babázik :) És hogy milyen negatívumát és pozitívumát látja. Én amúgy azt mondom, ha megvan a biztos háttér, szeretitek egymást és akarjátok a babát, akkor ez ne tartson vissza. Arra viszont neked, mint anyukának fel kell készülnöd, hogy nagyobb az esélye, hogy még a gyerek nagykorúsága előtt egyedül maradsz a gyerekkel. Ezt be kell vállalnod. És nagyon kell vigyáznod magadra egészségügyileg, hogy te sokáig megmaradj neki.

2013. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
63%

Nekem ismerőseim vannak, ahol a férfiak 55 és 60 évesek, a nők 28, 30 évesek voltak amikor jött a gyerek. Ezenkívül külföldön több ilyen párt lehet látni.

Én nem tartom kifejezetten jó ötletnek. Az örökbefogadást ilyenkor meggondolnám. A gyereknek mégsem a saját apja hal meg korán, hanem egy olyan ember akire szeretettel gondol.

2013. dec. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
73%

Igen, apukám második házasságakor 60 felett volt és akkor is, mikor a húgom megszületett. Mondjuk letagadhatna mínusz 20 évet is akár, mindig is fiatalos, pörgős ember volt.


Aki azt írta, hogy lefeküdne-e a kérdező egy ilyen korú emberrel, mégis mit gondol? A 60 feletti házasok már sosem szexelnek?

2013. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
92%
Az örökbefogadásos elméleted nagyon durva, előző. :S Abszolút nem értek vele egyet. Egyrészt: a babaként örökbefogadott a nevelőapát sajátjaként szereti, nincs különbség. Egyébként pedig a halál az halál, hozzátartozik az élethez, az én apám hiába nem halt meg, attól még nem töltötte velem el értékesen az idejét. Az a legfontosabb, ha még életében minőségi időt töltött a gyerekkel.
2013. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
59%
5-ös, és azt megkérdezhetem hogy te most mennyi idős vagy és apukád jelenleg mennyi? Neked, mint gyerekének okozott ez bármiben problémát, hogy ennyi idős?
2013. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
84%
Tudom, már akkor sem éreztem kereknek amikor kiírtam, de valahogy mégis egy kicsit más. Olyan példát már láttam, hogy egy idős házaspár, akiknek nem volt gyereke vállaltak nevelőszülői szerepet és így kívülről ez olyan köztes megoldásnak tűnik.
2013. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
37%
Párom munkatársának (ő 30) éves mostanában született kistesója .Ki lehet következtetni ,hogy az apuka nem mai csibész már ,de nagyon fiatalos ,és aktív ,dolgozik a mai napig . Ne más véleménye alapján dönts ... a mai világban már tényleg bármit lehet . Ott van pl .az Omegás Kóbor János ,vagy a Szabó Gyula bácsi ,ő túl van már a 80.-on ha jól tudom és mégis él hál istennek ,fel tudta nevelni a lányát. Ha ti úgy gondoljátok ,hogy szeretnétek egy közös babát és a párod egészségi állapota megfelelő akkor hajrá ...
2013. dec. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok, jelenleg 22 éves, tehát már nálam sem volt fiatal. Gyerekként semmi problémát nem okozott, mindenhová mentünk, vitt folyamatosan, kirándultunk, utazgattunk, sosem volt semmi gond, ezerszer több élményben volt részem gyerekként, mint sok olyan barátnőmnek, akinek fiatal apja van.
2013. dec. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
94%

Valamennyivel több esély van valóban a félárvaságra. Az én nagyapám a születésem környékén lett szintén apa. Apám 30 éves volt, mikor születtem, nagyapám 60, s mindkettőjüknek lett egy egy babája. Három évvel később apám meghalt, a nagyapám meg nevelte tovább a saját gyerekét...


És nem azért nem tudott teljes értékű apja lenni a gyerekének, mert öreg volt, hanem mert nem tudta feldolgozzni a felnőt fia korai halálát.

2013. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!