Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikortól számít az ember...

Mikortól számít az ember veszélyesnek?

Figyelt kérdés

Anyám évek óta panaszkodott Apámra, de minduntalan csitítgattam Őt. De pár hónapja Szüleimhez költöztem 5 éves kislányommal, és szó szerint rettegek Apámtól.

Már reggel be van rúgva és kötözködik, Amikor meg már több is van benne akkor agresszív. Csapkod és .... nagyon gáz. Tulajdon képen nem is tudom mikor józan. Mondjuk a kést nem rántja elő vagy ilyenek, de nem vagyok nyugodt. Anyámra haragszik, Ő az elsődleges célpont én meg rossz vagyok, mert anyám mellé állok, és megvédem. A lányomat szereti, nem bántja/bántaná (azt hiszem).

Szerintetek ha az orvosnak szólok, vagy mikor lehet segítséget kérni? és kinél? Tényleg segítenek? Vagy amikor elgurul a gyógyszere akkor sétáljon a család az utcán, míg lenyugszik?

Mit tanácsoltok?



2014. okt. 9. 03:39
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Előszöris azt hogy húzz onnan a kislányoddal. Az egy dolog, hogy őt nem bántja, de a cirkuszt nap-nap után végignézi!

Másodjára: kényszergyógykezelés nincs. Kihívhatjátok a rendőröket, jó esetben 24órára beviszik.

De amíg komoly baj nincs, addig egy alkoholista nem megy elvonóra, mert nincs betegségtudatuk.

2014. okt. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Ez mind rendben van, de miért írsz nagy betűket, ahová nem is kell?

Egy kíváncsi öregasszony.

2014. okt. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen. Háziorvos, családsegítő, gyámügy, additológus - őket kell megkérdezni.

Anonym alkoholisták hozzátartozóinak 12 lépéses csoportja.

2014. okt. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Apád produkálja az agresszív alkoholisták jellemző tüneteit. Pontosan emiatt a viselkedés miatt van annyi válás ebben az esetben, és pont emiatt utálják a nők ha isznak a férjeik.

Apádhoz nem hívhatsz segítséget, mert "nem tesz semmi rosszat". Persze csak a törvény szemében. A rendőrség is csak akkor megy ki, ha már szétzúzta otthon a családot.


A Ti esetetekben az egyetlen kiút véleményem szerint, ha anyáddal együtt elmentek onnan, és anyád beadja a válókeresetet. Apád csak önszántából változhat, tehát akkor lehet neki segíteni, ha ő kéri. Erre sok esélyt nem látok.

2014. okt. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Anyukádnak kell lépnie, elköltözni, elválni! Neked meg pláne! A kicsi ne azt lássa már hogy Nagyapa szidja Nagymamát!
2014. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy kisgyereknek semmi keresnivalója egy agresszív alkoholista környezetében!

Egyáltalán miért költöztél a szüleidhez?

Szerintem vissza kéne költöznöd férjedhez, anyukádnak pedig beadnia a válópert. Ha közben apukád hajlandó elmenni kezelésre, akkor vissza lehet vonni a keresetet(vagy akár elváltként mellette maradni), de ha nem lép, akkor elválni, elosztani a vagyont és örökre elbúcsúzni tőle.

2014. okt. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak addig nem bántja a lányod, amíg az nem tesz egy rossz mozdulatot, vagy mond olyat, ami valamiért nem tetszik apádnak. Nekem nagymamám alkoholista, már nem is tudom melyik fajta, mert egyszerre minden sír és nyavalyog néha pedig agresszívvá válik. Egy rövid ideig kénytelenek voltunk náluk lakni gyerekkoromban (költözés, régi lakást eladtuk, az újat még nem sikerült megvenni, ment a hitellel a macera) és előfordult, hogy húgom, aki ekkor 7 éves volt valamit rosszat mondott szerinte és kapott 2-3 pofont mielőtt leállíthattam és bezárkózhatunk előle a szobánkba amíg a szüleink hazajöttek. Pedig talán csak annyi volt a kérdés, hogy van itthon kenyér vagy egyéb teljesen hétköznapi kérdés. Mikor józan volt, akkor mi voltunk az ő drága unokái, akiket mindennél jobban szeret. És részegen is ezt mondta, és jajj mi lesz velünk ha ő már nem lesz, na ha erre se megfelelő választ adtunk szerinte szintén állt a bál.


El se tudom képzelni, akkor hogy mertek úgymond együtt élni egy férfi alkoholistával, aki agresszív is. Segíteni pedig senki se fog és nem is tud. Mivel az alkoholizmus nem olyan betegség, amitől ön és közveszélyes az illető, ezért csak széttárják a karjukat, hogy amíg a tisztelt beteg nem érzi magát betegnek és nem igényli a kezelést, addig nem tudnak mit csinálni. Ahogy írták a rendőrt se lehet ráhívni csak ha konkrétan késsel hadonászik, és fennhangon hirdeti, hogy most kibelez titeket.

2014. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7: "csak széttárják a karjukat, hogy amíg a tisztelt beteg nem érzi magát betegnek és nem igényli a kezelést, addig nem tudnak mit csinálni"


Ezt tapasztalat alapján mondod?

Elmentél háziorvoshoz, addiktológushoz, 12 lépéses programba, családsegítőhöz az alkoholista programba, mindenféle más kompetens szakemberekhez és ezt mondták?

Csak mert már amennyit a neten írnak erről a weboldalukon, az is ennek az ellenkezőjét állítja és ennél több tennivalót javasol.

Érdekes lenne, ha a konzultáción és hozzátartozók terápiája címén csak széttárnák a karjukat.

2014. okt. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!