Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy fájdalmas, hosszú kapcsola...

Egy fájdalmas, hosszú kapcsolatot, ami tragikusan ért véget mennyi idő alatt lehet kiheverni? Mi miben tudunk segíteni?

Figyelt kérdés

Húgom most 20 éves. 3 éve összejött egy fiúval, aki eleinte nagyon rendes, figyelmes volt és az egész család hamar megszerette.

Kb. egy éve kezdődhetett, hogy szörnyen féltékeny lett és már azt se nézte jó szemmel, ha húgom velem, vagy a barátnőivel volt úgy, hogy Ő nincs ott.

Fiúkkal egyáltalán nem is beszélhetett.

Aztán most nyár végén nagyon csúnyán összevesztek, mert húgom szakítani akart. (Már rég akart, de a fiú lelkileg zsarolta.) A vitának az lett a vége, hogy nagyon megverte a tesómat és elviharzott. Másnap kiderült, hogy az nap este mikor megverte (Augusztus 22-én) öngyilkos lett.

Azóta a húgom olyan, mint egy élőhalott. Fogalmamsincs mit lehetne vele csinálni, pszihológushoz nem akar menni, a barátnői eltávolodtak teljesen tőle, csak én és anyu vagyunk neki jelenleg.

Rengetegen támadják, hogy miatta lett öngyilkos a fiú, az már senkit se érdekel, hogy előtte mit tett tesómmal.

15-17 évesen a világ legvidámabb lánya volt, futóversenyekre járt, mindenki szerette.. de ez a kapcsolat tönkre tette és nem tudom, hogy lesz e valaha olyan, mint régen?

(Bocsi próbáltam röviden írni, lehet kicsit zavaros lesz, de ha kérdésetek van mindenre válaszolok.)


2014. okt. 10. 11:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#9!

Nagyon sajnálom, hogy Neked is hasonlót kell/kellett átélned! Ha nem látnám mi történik húgommal, el sem hinném, hogy ilyen megtörténhet.


#10!

Igen, ahogy mondod. Csak, akik húgomat hibáztatják nem tudják milyen is volt valójában a srác. Mindenkinek az illedelmes, kedves gyereket adta.. közben pedig egy önbizalomhiányos, pszichés gondokkal küszködő fiatal volt. Mi se vettük sajnos időben észre! Az feltűnt, hogy húgom sokat változott, se azt hittem azért, mert így boldog. Közben pedig már hónapokóta szenvedett.

A költözés nagyon jó ötlet!Köszi!

2014. okt. 10. 12:10
 12/20 anonim ***** válasza:

9-es vagyok. szóval még annyit tennék hozzá, hogy pár hónapig én is zombi voltam, sokat fogytam. 2 évig volt bűntudatom, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy addig is ilyen voltam, csak nehezen nyitottam mások felé.

Az idő begyógyít mindent.

MIndenki másképp dolgozza fel.

ennek 10 éve és ma már boldog családanya vagyok (32 éves) és semmi de semmi bűntudat és félelem nincs bennem. semmi

meg kell érteni, hogy nem a mi döntésünk volt.

2014. okt. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

nekem az is segített, hogy otthon voltam anyuékkal. Tehát Nekem a költözés nem segített volna. Én akkor éreztem biztonságban magam, ha otthon lehettem.

:)

2014. okt. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet valaki ekkora szemét?

Nem elég, hogy évekig érzelmileg zsarolta, kínozta, tönkretette a húgod, meg is verte és ráadásul még öngyilkos is lett, hogy ezzel is őt terhelje? Ez egy utolsó, emberi hulladék!

Végtelenül sajnálom a húgod. Az öngyilkosságért CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az a felelős aki elköveti. A leggyávább, leggyengébb, legjellemtelenebb emberek "fegyvere". Soha nem szabad emiatt bűntudatot éreznie, de még szánalmat sem! (mondom ezt úgy, hogy túl vagyok egy öngyilkossági kísérleten, bár annak más okai voltak).

Én is azt javaslom, hogy költözzetek el. A környezetváltozás sokat segíthet a dolgon. Figyeljetek rá, hogy ne nagyon férjen hozzá a húgod Facebook-hoz, más hasonló oldalakhoz, mert ott biztosan lesz valaki aki "rájátszik" a bűntudatára. Az emberek nagyon szeretnek félinformációkból ítélkezni, vádaskodni. Hagyjatok lehetőleg mindent magatok mögött. Ne emlékeztessen semmi a múltra. Tiszta lap!. Nincs szégyellnivalója.

2014. okt. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ahogy egy előttem szóló is javasolta, ti is elmehettek anyukáddal együtt pszichológushoz tanácsot kérni, hogy miben segíthettek, és hogyan ne rontsatok az állapotán.


Ha esetleg látja, hogy nem ördögtől való a pszichológus, talán megnyílik. De erőltetni semmit sem kell.


Magánvélemény: Szép kis barátai lehettek, ha felé sem néznek. :(

2014. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hát a srácért nem kár.
2014. okt. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Remélem a tesód ezt hamar kiheveri!

Az erről a véleményem,hogy ez a dolog semmilyen téren nem vezetett volna jóra.

A fiúnak lett volna szüksége dilidokira.

Tegyük fel,hogy nem lett volna öngyilkos...de már ugye a leírásodból látszik,hogy afelé hajlott a dolog,hogy terrorizálja a tesódat.Ez szerintem még jobban eldurvult volna idővel szakítás ide vagy oda.Szerintem a hugod tegye össze a kezét,hogy nem ő lett a potenciális áldozat,mert az ilyeneknek előbb vagy utóbb az a vége!Először jött volna a lelki terror,aztán a tettlegesség,aztán szépen kigyilkolja a hugod....

Már bocs,hogy ezt írom,és biztos rossz olvasni,de sajnos számtalan ilyen eset van!


Az hogy a srác öngyilkos lett,azt csak magának köszönheti,ugyhogy a hugod egy percig se érezze azt,hogy miatta történt!

Nehéz tudom...de idővel feldolgozza.Ha úgy látjátok,hogy szakember kell neki akkor vigyétek el.

Beszélgessetek vele sokat,és nem ártana neki azt sem felvázolni,amit a fentiekben leírtam!

2014. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a válaszokat, de én is átéltem, amit a húgod. Olyan kapcsolatban éltem, ahol az exem birtokolni akart, börtönbe zárt, én pedig minden lehetséges módon szabadulni próbáltam. Rendszeresen megvert, veszélyben éreztem mellette az életem. Mikor végre sikerült alkalmat kerítenem rá és elhagytam, neki is volt egy öngyilkossági kísérlete. Nem sikerült ugyan, de én kaptam a fenyegetéseket a családjától és barátaitól, hogy hogy lehetek ilyen undorító, hogy így tönkreteszem őt.. Azóta is felmegy a vérnyomásom, ha ez eszembe jut. Engem is tönkretett a kapcsolat, éveket vett el az életemből, megváltoztatott. Ha meghalt volna, egyáltalán nem érdekelne. Nem érzem magam hibásnak. Akkor persze rohantam én is a kórházba, mert úgy éreztem, a lelkemen szárad az élete.. A húgod is még ebben a fázisban lehet. Még nem telt el túl sok idő, egyszerre gyászolja a fiút, a kapcsolatot és érzi magát felelősnek érte. Ez egy nagyon felháborító eset, és ha a családommal történne valakivel, először is elküldenék minden szánalmas lényt a p*csába, aki az áldozatot (a húgodat) meri hibáztatni. A fiú akkor döntött így, amikor először megütötte a lányt, hiszen mit gondolt, ezek után vele fog maradni és hosszú, boldog életük lesz? Ez csak egy mentálisan sérült ember idiótasága. Szerintem beszélgess sokat a húgoddal a dologról. Az rendben van, hogy a kapcsolatot és a fiút gyászolja, bármilyen rossz volt, de az nincs rendben, hogy hibáztatja önmagát. Próbáld megértetni vele, hogy ő egy beteg ember volt. Ha életben marad, tönkretette volna az életét. Vagy talán a húgod boldog volt mellette? Inkább csak a ragaszkodás tartotta mellette. Ha a családtagok segítsége nem elég, akkor jöhet a szakember. A leggyorsabb módja a dolog feldolgozásának az lenne, ha a húgod felfogná, hogy még a srác utolsó tettének is az volt a célja, hogy az ő életét tönkretegye, megnyomorítsa egy életre. Ezzel fenyegetett még az exem is engem. Megöli magát csak azért, hogy ne csak neki legyen rossz.. Beteg mentalitás. Az ilyen nem érdemli meg, hogy könnyeket ejtsenek érte.
2014. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Bár idősebb voltam-34- mikor ez történt velem is. A pasim-33- öngyilkossággal fenyegetőzött, ez engem nem hatott meg, majd egy csúnya telefonbeszélgetés után, melyben közöltem, hogy többé a szemem elé ne kerüljön- megölte magát.Sokkot kaptam, persze. 1 évet szántam a dolog tanulságainak levonására. Csomó mindenre rájöttem.

El fog telni egy kis idő és jobban lesz. Legyetek mellette türelemmel.

2014. okt. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A tesódnak muszáj szakemberhez fordulnia, aki segít a gyász és a kapcsolat adta sérelmek feldolgozásában. Ez túl sok egy 20 éves lánynak. Te meg anyukád továbbra is maradjatok mellette, támogassátok, erősítsétek. A barátok jó fejek lehetnek, ha egy kis depresszió miatt elhagyták a tesódat. Nem baj, jobb is lesz új barátok után nézni. A helyetekben elköltöznék egy olyan közösségből, ahol oktalanul a tesómat vádolják egy tragédia miatt. Neki ehhez semmi köze nem volt. Egy gyenge lelkületű beteg ember volt az ő barátja, erről a testvéred nem tehet. Minden ember a saját életének kapitánya, a saját sorsának kovácsa, és minden embernek saját maga kell a tettei után felelősséget vállalnia. Nem háríthatjuk rá másra.
2014. okt. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!