Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket, mi...

Nem akarok gyereket, mi legyen a párkapcsolatommal?

Figyelt kérdés

Nem akarok gyereket, emiatt sajnos el fog hagyni a párom. Nyilván még szeret, de szerintem egyértelműen ez lesz a végkifejlet, max egy hosszú és fájalmas agónia után. Próbál még rábeszélni, de én tudom, hogy nem fogok gyereket szülni sosem. Mit tegyek? Vessek én véget a kapcsolatnak és próbáljak új életet, vagy még maradjak vele?

Én már 38 éves nő vagyok, nincs gyerekem, ő pedig 31 éves (férfi ):)


2010. jan. 23. 18:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
ÉLőben nem kapok beszólást. Nagyon férfias a munkám, /cégvezető vagyok/ gondolom ugy veszik, hogy nem fér bele az életembe. Fórumokon meg kerülöm az ilyen gyerekes témákat, tényleg távol állnak tőlem. Nekem az nem okoz lelki, szellemi, semmilyen problémát, hogy nem lesz gyerekem. Az nehéz, hogy mi legyen a szerelmemmel. Köszi a válaszokat, közös jövőkép nélkül valóban a jelen sem működik.
2010. jan. 23. 21:08
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Én bár hozzád képest fiatal vagyok (20), de úgy érzem nem kell gyerek nekem se, és nekem is ez a problémám, hogy van egy tartós kapcsolatom és a barátom (26) meg szeretne.

Úgy vagyunk vele, amíg nem törnek rá az ösztönök, addig együtt maradunk, de utána elválnak az útjaink. Sajnos fájdalmas dolog ez, 4 éve együtt vagyunk, és szerintem kb. még ennyit lehúzunk együtt, és a szerelem is igen erős bennünk, de muszáj lesz. :(( (ezt csak azért írtam le, hogy tudd, nem vagy egyedül, sovány vigasz, de... :)) )

Azt tudom tanácsolni, mint sokan, hogy vess véget te ennek, és keress egy gondolkodásban hasonló férfit. Ne törj össze, legyen egy tanulság, hogy ezután csak olyannal érdemes összejönni, aki olyan, mint te, sok gondtól, bajtól megkímélitek egymást.

Hajrá és sok sikert!

2010. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem akarsz gyereket, ne hagyd magad belekényszeríteni egy szülésbe csak a férfi miatt, mert meg fogod bánni és a gyereked is meg fogja érezni, hogy nem mindketten akartátok, csak az apja. Csak tanácsot tud itt mindenki adni, de én most először azt érzem, hogy ez egy olyan kérdés, ahol csak egyetlen egy megoldás lehet, szóval 100%, hogy így lenne a legjobb mindenkinek: keress olyan férfit, akinek nem kell gyerek vagy már van gyereke (ha téged ez nem zavar, csak szülni nem akarsz). Ez egy olyan fontos dolog egy kapcsolatban, hogyha te gyereket vállalsz miatta, lehet, hogy sosem leszel teljesen boldog, ha nem vállaltok, mert te nem akarsz, akkor ő nem lesz boldog. Olyat keress, aki úgy fogad el, ahogy vagy, aki nem akar megváltoztatni és olyat, akit te sem akarsz megváltoztatni, mert ezekből a dolgokból olyan komoly viták szoktak lenni, hogy válás a vége. Nekem több ismerősöm is azért vált el, mert nem akart az egyik fél gyereket, a másik meg igen. Ezeket házasság előtt kell tisztázni. Ha ilyen nagy eltérés van a céljaitok között, akkor azt jelenti, hogy nem vagytok egymás számára az igaziak, nem passzoltok. Ne hagyd magad rábeszélni, mert megbánnád, ha nem szívvel-lélekkel csinálnád, csak más miatt. Nekem van gyerekem, tudom, hogy mennyi idő, energia, munka, persze öröm is annak, aki tud ilyennek örülni, de ha te nem tudsz, ne vállald. Tuti, hogy megbánnád, ahogy a párod is megbánná, ha nem lenne neki. Ne tartsd vissza, hagyd, hogy lehessen gyereke, te meg keress mást, aki már nem akar gyereket. Nagyon jó, hogy felismered időben, hogy nem akarsz gyereket. Sokkal jobb, mint rossz szülőnek lenni és éreztetni a gyerekkel, hogy nem kívánt. Ne maradj vele, csak pazaroljátok egymás idejét!!
2010. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem sem nem áll szándékomban gyereket szülni, de szerencsére találtam olyan párt, akinek szintén nem kell gyerek. Biztos te is találsz majd egyet.
2010. jan. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Keress idősebb pasast, aki mondjuk elvált és már vannak gyerekei. Vele boldog lehetsz életed végéig.
2010. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Elég nehéz a helyzet, én elengedném a pasast, hadd legyen boldog...ha valóban Te kellesz neki, vissza fog találni hozzád. Amúgy én is sokáig így voltam vele, mostanában jött rám ez a gyerek téma, de eléggé vegyes érzelmeim vannak. De eszembe jutott, hogy az a gyerek félig belőle lesz, félig belőled..olyan rossz lenne az? Biztosan nem csak teher lenne, ha a párod elég érett, segítene neked feldolgozni mindent lelkileg,és a nevelésből is kivenné a részét.
2010. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!