Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges a...

Szerintetek lehetséges a "semmiből" felnevelni egy kisbabát, ha az akarat megvan? Nem jár semmilyen támogatás, segély ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy huszas- harmincas éveiben járó pár akiknek véletlenül sikerül összehozni egy terhességet. (A véletlen felett ítélkező, hitetlenkedő válaszokra nem vagyok kíváncsi). Mindketten szeretnék ezt a babát, viszont anyagilag nem látnak megoldást. A férfi keres átlagosan 105 000 nettót, a nő átlag 95 ezret, jelenleg 11 hónapja dolgozik egy helyen. Ilyen fizetésre nem kapna túl sok gyedet. A férfi fizetéséből mindössze 40 ezer forint marad megélni, az összes többit viszi a bank egy adósság miatt, 20 ezret pedig gyerektartásra fizet a volt feleségének. Részleteket nem szeretnék kiadni hogy mi ez a sok tartozás, a lényeg a lényeg hogy ennyiből tudnánk gazdálkodni, 40 ezer meg az én gyedem.. A fő gond pedig az hogy nincs hol laknunk,ő egy rokonánál húzza meg magát jelenleg, aki szívességből fogadta be egy mindössze 1 szobás lakásba, oda nem mehetünk családostól. Én a szüleimmel lakom egy kis panelban, ide szintén nem jöhetünk, ketten a babával sem, abba sem egyeznek bele a szülők sajnos. Szóval csak az albérlet marad, de bárhogy számolom lehetetlennek tűnik. Az árak 50+ rezsitől kezdődnek, a legszegényesebb kis garzonnál is. Ennyit kifizetni, megélni nekünk is, és a babának is megadni az alapvető dolgokat, ez nem tudom hogy menne e ennyiből. Segítségünk az ő részéről semmi nincs rokonilag, az én részemről a szülők havi 20 ezerrel tudnának támogatni.
2014. okt. 13. 17:37
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősem kettwn egy albit nem tudtok kifizetni. Saját magatokat nem tudjátok fenntartani,minek gyerek??
2014. okt. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
91%
Itt az akarattal is bőven gondok vannak, hisz akkor nem lenne férfinek ennyi tartozása.
2014. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
0%
Sztem tartsd meg a babát,majdcsak lesz vhogy!
2014. okt. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
47%
Persze, ad örökbe.
2014. okt. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből nem tudtok felnevelni egy gyereket! Ez még kettőtöknek is kevés. Nem is éltek együtt, szerintem ilyen körülmények közé nagyon nagy felelőtlenség gyereket vállalni.
2014. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
60%
A párod zsebében marad 40e, a GYED pedig a fizetésed 70%-a, ha jól tudom, ami olyan 65e körül lenne ezek szerint. Gondolom családi pótlékot kapnál még, a szülők 20e-re viszont nem szabad építeni. Egyáltalán, hogy akarsz gyereket vállalni, hogy rájuk szorulsz anyagilag? Ha mindent összeadunk, kb 120e van a zsebetekben, amiből lejön az albérlet, 50e alatt nem nagyon találtok, vagy ha olcsóbb, akkor a közös költség dobja fel 50-re, + rezsi, amire amire még nyári időszakban is nyugodtan rászámolhatsz 20e-t, annál minimálisabb egyszerűen nincs! Télen a legpozitívabb körülmények ellenére sem jössz ki 30-35e rezsi alatt. Még mindig van a zsebedben 35e Ft, amiből lejön a párod munkába járása (bérlet vagy kocsi..?), az étkezés, pelenka, tápszer, babakellékek, háztartási vegyiáru, és akkor még egyikőtöknek sem fájt a feje, hogy gyógyszertárba is költsetek.. A nagyobb kiadásokra (cipő, télikabát) talán több havi költségfaragás után tudok eleget összespórolni. Szeretettel nem lehet fizetni semmilyen boltban! És egyáltalán, miből gondolod, hogy működne az a párkapcsolat, amiben még egy napot sem éltetek együtt? Ha megtartod a babát, készülj fel a legrosszabbra, és valószínűleg még annál is nehezebb lesz az életetek.
2014. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
14%
Apuka menjen ki külföldre dolgozni. A szükeidhez miért nem mehetttek?
2014. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, az akarattal, szeretettel nem fizethetsz. Az elmúlt 3 hétben a gyerekeim és az én gyógyszerem (mert oviból minden héten hozott haza a nagy valamit)37.000 Ft volt. Pedig semmi extra, lázcsillapítók, köptetők, antibiotikum 2 féle, probiotikum, orrcsepp, ecsetelő, fájdalomcsillapító). Ha valaki azt mondja, hogy csak a szeretet számít, az menjen be a boltba, gyógyszertárba, és mondja meg, hogy nem tud fizetni, de szereti a gyerekét.


Másrészt: tápszer 2300 Ft/doboz. (kb). Ha tápszeres, márpedig lehet, akkor kezdetben 6000 Ft/hóval számolhatsz. Pelus: a legolcsóbb 50 Ft/db. Ebből kell kb napi 5. Az napi 250 Ft, havi 7500 Ft. Popsitörlő 1500, így már ezzel a tétellel vagyunk 15.000-nél. Aztán pár hónaposan főzelék, gyümölcs.... És meg kell venned az almát, banánt, akkor is, ha drága. D vitamin, cseppek, meg amiket az orvos ír, popsikrém, fürdető pl (legolcsóbb) legyen havi 2000 Ft. Így már 17 000. Aztán nem is volt még beteg. Minimum 5000-rel számolhatsz. Így 22.000. (arra nem alapozhatsz, hogy talán nem lesz beteg, mert nincs pénzed). És akkor nem ettél még, meg semmit nem vettél, ami nektek kell, csak a gyerek van kipipálva.

2014. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
85%

30as éveitekben arra se futja hogy egy albit kivegyetek...erre szülni? persze, szeretetért adják majd a dolgokat.

én lehurroglak, hogy összejött, ha ennyire 0 pénzem lenne, több féleképpen is védekeznék, gumi+tabi, tabi+nem megy el bennem, gumi+nem megy el bennem vagy kombinációk, mert magatokat se tudjátok eltartani!

én elvetetném és erősen elgondolkoznék, hogy 30 évesen még csak itt tartok és tanulnék/új munkát keresnék, mert így sose fogtok egy garzont se kivenni!

2014. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
91%
Ilyen feltételek mellett óriási felelőtlenség gyereket vállalni. Miből akartok mégis megélni? A gyedhez minimum 2 év folyamatos munkaviszony szükséges. A gyes ami alanyi jogon jár, az meg nincs 30 000 ft.
2014. okt. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!