Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges a...

Szerintetek lehetséges a "semmiből" felnevelni egy kisbabát, ha az akarat megvan? Nem jár semmilyen támogatás, segély ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy huszas- harmincas éveiben járó pár akiknek véletlenül sikerül összehozni egy terhességet. (A véletlen felett ítélkező, hitetlenkedő válaszokra nem vagyok kíváncsi). Mindketten szeretnék ezt a babát, viszont anyagilag nem látnak megoldást. A férfi keres átlagosan 105 000 nettót, a nő átlag 95 ezret, jelenleg 11 hónapja dolgozik egy helyen. Ilyen fizetésre nem kapna túl sok gyedet. A férfi fizetéséből mindössze 40 ezer forint marad megélni, az összes többit viszi a bank egy adósság miatt, 20 ezret pedig gyerektartásra fizet a volt feleségének. Részleteket nem szeretnék kiadni hogy mi ez a sok tartozás, a lényeg a lényeg hogy ennyiből tudnánk gazdálkodni, 40 ezer meg az én gyedem.. A fő gond pedig az hogy nincs hol laknunk,ő egy rokonánál húzza meg magát jelenleg, aki szívességből fogadta be egy mindössze 1 szobás lakásba, oda nem mehetünk családostól. Én a szüleimmel lakom egy kis panelban, ide szintén nem jöhetünk, ketten a babával sem, abba sem egyeznek bele a szülők sajnos. Szóval csak az albérlet marad, de bárhogy számolom lehetetlennek tűnik. Az árak 50+ rezsitől kezdődnek, a legszegényesebb kis garzonnál is. Ennyit kifizetni, megélni nekünk is, és a babának is megadni az alapvető dolgokat, ez nem tudom hogy menne e ennyiből. Segítségünk az ő részéről semmi nincs rokonilag, az én részemről a szülők havi 20 ezerrel tudnának támogatni.
2014. okt. 13. 17:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
13%

Ha megtartjátok, akkor egy jótanács:

- én rongypelenkán nőttem fel, és gondolom nemcsak én. Egy amerikai, de itt élő ismerősöm mutatta örömmel, hogy milyen jó áron jutott hozzá egy minőségi rongypelenka-szetthez. Van több méretű, felcsatolható bugyrész benne, és ebbe jön a mosható rongypelenka, ebből is több darab van. Nemcsak sima rongydarab, hanem speckó módon kialakított dolog. És hadd ne mondjam, hogy kb egyhavi pelus árából vették, és azon nőtt fel a gyerek...

2014. okt. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
89%

Ha 11 hónapja dolgozol, akkor meglesz mondjuk egy év biztosítási időd (gondolom még dolgozol várandósan is), vagyis egy évig kapod majd a gyedet, ami 66 ezer lesz. Ehhez jön 10 ezer forint családi adókedvezmény, amit már a gyerek magzati korában megigényelhettek, és 13 ezer családi pótlék a szüléstől kezdve. Vagyis az első évben 66 gyed + 10 adókedvezmény + 13 családipótlék + 40 a párod fizujának maradéka + 20 a szüleid támogatása = 149 ezer forintból gazdálkodhattok. Ha az albi rezsivel együtt 70 ezer, akkor csak 79 ezer marad hármótoknak kajára, ruhára, utazásra, tisztálkodószerekre, gyógyszerekre, tápszerre, pelenkára. Nagyon-nagyon szegényesen kell élnetek majd, hogy kihúzzátok valahogyan. Nem feltétlenül hülyeség meggondolni, hogy ezt az egy évet családok átmeneti otthonában töltsétek. Vagy keressetek a család/barátok körében valami olyan szívességi albérleti lehetőséget, ahol rezsistül 40 ezerért ellakhattok.

De nézzük tovább. Tegyük fel, hogy egy év után visszamész dolgozni, a szüleid mondjuk csak egy évig tudtak támogatni, de még két évig kapod a gyest munka mellet, így a gyerek 3 éves koráig 95 a te fizud + 10 adókedvezmény + 13 családi pótlék + 25 gyes + 40 a párod fizujának maradéka = 183 ezerből kell megélnetek hárman, így már a 70 ezres lakhatási kiadások után 113 ezer marad élni. Még mindig nem sok, de már nem kivitelezhetetlen. A gyerek 3 éves korára pedig remélhetőleg találtok megoldást a megfelelő bevételre. Ha nem, az szívás. Szóval ezer ponton elbukhattok és lecsúszhattok a mélybe, de nem törvényszerű, és akár szépen is alakulhatnak a dolgok. Láttam már elszánt szülőket, akik hasonló körülmények közt vágtak neki, és mára már szép életük van.

2014. okt. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
30%

A fizetésed még nem is lenne probléma, én kevesebb nettó után kapok GYED-et, közalkalmazott vagyok. A probléma inkább a párod fizetése, ha abból hitelt, gyt. fizet, a maradékból családot eltartani nem nagyon lehet.

A másik meg a lakhatás kérdése. Ha család akartok lenni, akkor együtt kell élnetek, ebben a helyzetben baba nélkül is alig-alig lehet kiszorítani egy albira + rezsire valót, bár ez attól is függ hol éltek. Ha a baba mellett döntötök akkor szerintem neked minél tovább kell dolgoznod, a párodnak pedig másodállást kell vállalnia.Egyébként ő mit mond?

2014. okt. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
69%

Halló Közműszolgáltató? Sajnos pénzünk nincs, de fizetnék akarattal a csekket, ha lehetséges! Abból még van...

Kedves Tesco! Nem, pénzünk nincs kifizetni az ételt és a babaholmit, de van nálunk szeretet. Beváltaná?

2014. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
35%
Melyik megyében laktok?
2014. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
38%
Átmenetileg az lenne a megoldás, hogy a párod nem bejelentett ellásban dolgozna 2 évet, vagy pedig külföldön vállalna munkát, nem a legkorrektebb módja az adósság ideiglenes felfüggesztésének, de ha nincs más választás a kényszer nagy úr, talán a jelenlegi munkahelyén is belemennének. Akkor a párodnak ott lenne a 85.000Ft, neked pedig 65.000Ft körül lenne a gyeded, + a csp 12.000Ft= 162.000Ft, albérleti támogatást valóban lehet igényelni az önkormányzatoktól. Ebben az esetben kijönnétek egy olcsóbb albérlettel. Például én egy kis 3 fős családnak adtam ki az egyik udvari lakást 40.000Ft-ért rezsivel együtt! De volt, hogy 35.000Ft-ért is kiadtam rezsivel együtt. Ki lehet fogni! Csak körül kell nézni!
2014. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

Nem kérdés, hogy nehéz, de mindent meg lehet oldani! Én anno a lányomat középiskola után szültem. Nulla munkaviszony, csak GYES-t kaptam és a család segített egy havi bevásárlással. Anyaotthonban laktunk egy fél évig. A pénz sokat romlott azóta, de a családi adókedvezménnyel, családi pótlékkal, végig dolgozott terhességgel és komoly spórolással meg lehet oldani. Lehet, hogy ez ad végre egy lökést, hogy meglegyen a közös élet. :)

Kívánom neked a legjobbakat!

2014. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
56%
Az elején azt gondoltam nem,de a 22-es olyan szépen levezette,hogy látok esélyt arra,.hogy sikerülhet.
2014. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
ja kicsit sok a 'HA', abból nem lehet megélni
2014. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
79%

Nem. Akaratból nem fog tudni osztálykirándulásra menni és sportolni, hobbit választani. Ugyanis pénzből élünk, nem akaratból.

Volt olyan osztálytársam akinek a fenti dolgok gondot okoztak, utálta is rendesen a szüleit. Ő iskola után hazabuszozott párizsis kenyeret enni, amíg értem jött anyukám és elvitt sportgimnasztikára, meg zeneórára.

Inkább várni kell egy kicsit a gyerekkel, de akkor jó esélyekkel induljon az életben.

2014. okt. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!