Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges a...

Szerintetek lehetséges a "semmiből" felnevelni egy kisbabát, ha az akarat megvan? Nem jár semmilyen támogatás, segély ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy huszas- harmincas éveiben járó pár akiknek véletlenül sikerül összehozni egy terhességet. (A véletlen felett ítélkező, hitetlenkedő válaszokra nem vagyok kíváncsi). Mindketten szeretnék ezt a babát, viszont anyagilag nem látnak megoldást. A férfi keres átlagosan 105 000 nettót, a nő átlag 95 ezret, jelenleg 11 hónapja dolgozik egy helyen. Ilyen fizetésre nem kapna túl sok gyedet. A férfi fizetéséből mindössze 40 ezer forint marad megélni, az összes többit viszi a bank egy adósság miatt, 20 ezret pedig gyerektartásra fizet a volt feleségének. Részleteket nem szeretnék kiadni hogy mi ez a sok tartozás, a lényeg a lényeg hogy ennyiből tudnánk gazdálkodni, 40 ezer meg az én gyedem.. A fő gond pedig az hogy nincs hol laknunk,ő egy rokonánál húzza meg magát jelenleg, aki szívességből fogadta be egy mindössze 1 szobás lakásba, oda nem mehetünk családostól. Én a szüleimmel lakom egy kis panelban, ide szintén nem jöhetünk, ketten a babával sem, abba sem egyeznek bele a szülők sajnos. Szóval csak az albérlet marad, de bárhogy számolom lehetetlennek tűnik. Az árak 50+ rezsitől kezdődnek, a legszegényesebb kis garzonnál is. Ennyit kifizetni, megélni nekünk is, és a babának is megadni az alapvető dolgokat, ez nem tudom hogy menne e ennyiből. Segítségünk az ő részéről semmi nincs rokonilag, az én részemről a szülők havi 20 ezerrel tudnának támogatni.
2014. okt. 13. 17:37
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

"Átmenetileg az lenne a megoldás, hogy a párod nem bejelentett ellásban dolgozna 2 évet, vagy pedig külföldön vállalna munkát, nem a legkorrektebb módja az adósság ideiglenes felfüggesztésének, de ha nincs más választás a kényszer nagy úr, talán a jelenlegi munkahelyén is belemennének. "


És ez mire jó áruld már el? Gyerektartás csak fizetne akkor, ha nem már azért sem szabad szülni neki, adóssága meg meg triplázódna mire a bölcsis gyereke lenne.

2014. okt. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim válasza:
Nem tudtok kimenni külföldre? Az osztrákoknál például simán találni munkát. Kb 3-szora annyit kereshetne a párod, és te is dolgozhatnál még egy jó darabig...
2014. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
megtartod?
2014. okt. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
A kérdés félig elméleti volt, kíváncsi voltam a véleményetekre. Szerencsére kiderült hogy mégsincs terhesség, de ez a hét kétségek között megtanított arra hogy mégjobban védekezzünk ezentúl.
2014. okt. 16. 14:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!