Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen kétszínű és...

Miért ilyen kétszínű és idegesítő a bátyám?

Figyelt kérdés
már lassan 20 éves, és még mindig úgy viselkedik mint aki 2. Folyton piszkál, de néha durvábbakat is mond, pl nem csinálok semmit erre elkezd ordibálni és ha megkérdezem mi a baj azt mondja az hogy megszülettem. De viszont másnap már tök rendes, és pl azt mondja milyen csini vagyok ebben a ruhában. És ha én még mindig haragszom rá ez után, akkor én vagyok a szemét, hogy ő megdicsért én meg bunkó vagyok vele. Már lassan nem birom tovább, és mindig meg kell neki bocsátanom, és mindig zathiszem hogy majd megváltozik, de sosem. Mit tegyek hogy jobb legyen a helyzet? (Beszélni nem lehet vele, mert akkor dühös lesz és kiabál meg fenyeget :( )
2010. jan. 23. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

figyi én is pont ilyen vagyok a hugommal,csak ő okot ad rá pl: huzzál ki a szobámból. hétvégenként amikor kipiheni magát akkor tök normális,de iskolaidőszakba szinte hozzá se lehet szólni :D

16/F

2010. jan. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát mondjuk néha nekem sincs már kedvem jópofizni vele, ha egyszer mindig szemétkedik velem.. lehet ezért mond ilyeneket neked a húgod
2010. jan. 23. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:
lődd le
2010. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne szólj hozzá egy hétig, csak észreveszi magát. Vagy mond meg neki, hogy pofázzon így a barátaival
2010. jan. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a tesod depis vagy más baja van. Beszélj a szüleidel és vigyétek dokihoz. De lehet hogy csak ilyen bunkó.
2010. jan. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Beszélni nem lehet vele, mert akkor dühös lesz és kiabál meg fenyeget :( )"


Ne ess kétségbe, vannak ilyen testvérek! Vannak akik jól kijönnek egymással, és vannak akik nem... rám is állandóan kiabált, ok nélkül


Az én sztorim:

Nekem dettó ilyen volt a testvérem, ráadásul ott tett keresztbe ahol csak lehetett, középsuli, fősuli, diplománál is... el sem hinnétek. Ő most 31 én meg 28 már 2éve már nem beszélünk... pedig régebben én voltam kettőnk közöl aki sokszor próbálkozott, sokszor megbocsátott... ezekre ő egyszer sem volt hajlandó... jött a karácsony, mindig többet adtam neki, mint ő nekem... ő 100 Ft-os boltból vásárolt, én meg rendesen avon, dm...stb. pedig akkor még fősulis voltam és az ösztöndíjamból spóroltam, ő már dolgozott és nettó 2 kilót is megkeresett egy hónapban! aztán belekontárkodott a szakmai életembe is (fősuli utáni munkavállalás) nálam ott szakadt el a cérna... é.anyám mindig a pártját fogta, de egyszer visszakérdeztem valamire é.anyám előtt és olyat mondott, hogy anyu is kiakadt... aztán rögtön rávágta, hogy nem gondolta komolyan... én meg anyura néztem, aztán azt mondtam, jah persze, ilyet még akkor sem mondunk - attól a pillanattól anyu az én pártomat fogta... azóta egyszer sem kaptam tőle bocsánatkérő sms-t a viselkedéséért, sms-t szülinapomra, holott az enyém előbb volt mint az övé, karácsonyra, névnapra... már én sem küldök neki... pedig tavaly előtt még karácsonyi ajándékot is vettem neki, mikor hazament én is otthon voltam a szüleimnél, mivel nem adott semmit, odaadtam é.anyámnak ő meg tökre örült neki :DDD leesne a karikagyűrű az ujjáról, ha hozzám kellene szólnia...de nem baj, az élettől úgyis visszakapja az ilyen...


Úgyhogy, szerintem -ha nem az édesapád példáját követi - akkor van esélyed, ülj le vele, és mondd el neki, hogy rosszul esik hogy így bánik veled... max mi lesz? meghallgat, aztán lekiabálja a fejed... de lehet hogy egy kicsit megváltozik, magába néz :)))... én ott rontottam el, hogy amikor 19-20 éves voltam nem szóltam neki egy szót sem, állandóan nyeltem a hülyeségeit

2010. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én bátyám is ilyen. Csak nálunk a kezemet is eltörte egyszer egy ilyen kirohanásánál. Aztán fel is képelt néha, minden ok nélkül. Voltam neki büdös krvától kezdve mindenféle ribanc, szemét, mocskos alak. Anyámmal egyetemben kijelentették, jobb lett volna, ha meg se születek, pedig soha nem kérem tőlük semmit. Ő megkapott mindent amire csak vágyott, én 13 éves koromtól önellátó vagyok. Mindenért megdolgoztam, az osztálypénzt is sját zsebből fizettem, és mégis én voltam az "ingyenélő szrláda" szerinte... Senki nem hitte el,mert otthon ez ment, máshol meg jópofizott, h mennyire szeret, aztán egyszer a párom előtt hívott fel és hordott le mindennek... Az volt az utolsó, hogy beszéltem vele, ez kb egy éve volt. az óta kétszer láttam, mert elköltöztem, de akkor sem beszéltünk...

19/L

2010. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, legalább tudom hogy nem vagyok egyedül. Nálunk a szüleim is tudják hogy ilyen de már nem is törődnek vele. És ha szólok nekik, hogy hogy hagyhatják hogy így bánjon velem, azt mondják ha rászólnának csak rosszabb lenne meg néha hogy én is ugyanolyan hibás vagyok. És az a rossz, hogy a szüleim mindent megadnak neki, amit csak kér, és ha nem akkorvelük is ordibál és a végén megkapja. Én meg nem vagyok ilyen erőszakos, ezért én nem kapok meg mindent. És ezt néha elég igazságtalannak érzem
2010. jan. 24. 13:02
 9/11 anonim ***** válasza:

23:36-os vagyok

Eljátszottál már azzal a gondolattal, hogy mi lenne, ha...

- amikor ordibál, és amikor azt abba hagyta visszaordibálnál rá? Szerintem nem kicsit lepődne meg... már úgyis ismered, hogy miket fog mondani... meglepetés ereje, talán helyére billentené.. de mindig legyen ott egy 3. személy is (apa, anya)

- amikor elkezd ordibálni, akkor csak fordulj meg, és menj el onnan, vagy kezdj bele valami másba

- ha valami sértőd mond rád, esetleg mondhatnád, azt is, hogy ideje felnőni, vagy hogy már felnőtt vagy és nem ovis...

- ha hozzád mer nyúlni egy újjal is, akkor nyugodtan fenyegetheted a rendőrséggel


De ha ajánlhatnék neked egy könyvet, akkor azt mondanám, hogy érdemes a következőt forgatnod:

"Verbális önvédelem (Barbara Berckhan)"

Ha ügyesen keresel itt a neten akkor nagy valószínűséggel meg is találod ;D és nem kell könyvesboltba menned :)


Sok kitartást! :)

2010. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

*már felnőtt vagy és nem ovis

lemaradt az idézőjel "már felnőtt vagy (mármint a testvéred) és nem ovis"

2010. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!