Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tetszik egy másik férfi?

Miért tetszik egy másik férfi?

Figyelt kérdés

4 éve van párkapcsolatom, jövőre házasodunk össze, utána szeretnénk gyereket. Nem mondom, hogy teljesen problémamentes a kapcsolatunk, de szeretem a vőlegényemet, boldog vagyok mellette, tőle szeretnék gyereket. Ugyanakkor most a munkám kapcsán megismertem egy férfit. Eddig kétszer találkoztunk, de már lassan beleh!ly!lök, mert folyamatosan rá gondolok. Próbálok nem foglalkozni vele, de állandóan eszembe jut.


Ráadásul nem is az esetem, és jóval idősebb is nálam (kb. 40 éves, nőtlen) de ha találkozunk, kiver a víz, izzad a tenyerem, és minden nevetek, már belegondolni is kínos. Kapcsolatunk pusztán szakmai, és muszáj vele találkoznom. Nem érzem úgy, hogy közeledne felém, és nem is akarok tőle semmit, mégis képtelen vagyok kiverni a fejemből. Miért érzek így? Más is járt már így? Mikor/Mitől fog ez elmúlni? 27N


+1 Ismeri a vőlegényemet is (régebb óta, mint engem), és amikor a párom megkérdezte, hogy hogyan haladunk a közös projekttel, kb. azt mondta, hogy jó velem dolgozni és mindenen elnevetgélünk...


2014. okt. 15. 07:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Gondolhatjátok, hogy ezen a "poénon" én is csak néztem. Amikor elhangzott, nem voltam ott. Már kezdek kilábalni a dologból, igazából arra jöttem rá, hogy azért volt marhára szimpatikus, mert, amikor együtt dolgozunk, csak velem foglalkozik. Meghallgatja az ötleteimet, elmondhatom neki, hogy mire jutottam, megdicsér, meg ilyenek. Tulajdonképpen ez a dolga. Mivel a vőlegényemmel mindketten dolgozunk, ritkán van lehetőségünk ennyit beszélgetni egymással és ez hiányzott, még ha csak munkáról is volt szó. De most a hosszú hétvégén egész sok mindent bepótoltunk, és úgy érzem, hogy kezdek egyenesbe jönni.
2014. okt. 27. 12:51
 12/23 A kérdező kommentje:
Igazából még mindig a beleh!ly!lök fázisban vagyok. A különbség annyi, hogy már teljesen egyértelmű a számára, hogy bejön nekem és kb. bármiben benne lenne, én meg küzdök ellene... Ha minden igaz akkor, már csak néhány alkalommal találkozom vele, ami vegyes érzelmekkel tölt el. Egyrészt örülök neki, másrészt nem tudom, hogy fogom kibírni.
2014. nov. 27. 23:36
 13/23 anonim ***** válasza:

Az embert az érzelmein keresztül lehet manipulálni, az értelmét nem lehet. Az értelmed azt mondja, hogy nem az eseted, hülye poénjai van a vőlegényeddel kapcsolatban. Az érzelmed meg nem jól működik. Azt mondod boldog vagy a vőlegényed mellett. Ha rossz lenne a kapcsolatod, az más lenne, de így minek. Az eszedre hallgass. Amúgy gondolkodtál már azon, hogy 40 évesen miért nőtlen? Ez azért jelent valamit nem? Nix ugri-bugri, nem ér annyit.

Sok puszi.

2014. nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Közben kiderült, hogy 35 éves, de a kérdés szempontjából lényegtelen. És persze, hogy gondolkodtam rajta, hogy miért nőtlen, de igazából már el is mondta, hogy pár éve meg akart nősülni, de végül nem lett belőle semmi, és azóta is eléggé házasság ellenes hangulatban van, amit megértek.


Tisztában vagyok azzal is, hogy nem akar tőlem semmi komolyat, és ha belemegyek bármibe, akkor elveszítem a vőlegényemet.


De attól még tetszik, és ebbe tényleg belezavarodok. Egész nap rá gondolok, alig várom, hogy találkozzunk, mint valami hülye tini szerelmes. És ez borzasztóan zavar. Korábban, ha ezt éreztem, összejöttem az illetővel és meg volt oldva a probléma. Sose éreztem ilyet úgy, hogy közben van egy párom, akit szeretek és tervezgetem vele a jövőt. Ráadásul még azt se lehetne mondani, hogy lapos a szexuális életem és az a bajom, mert nem, nincs ilyen problémám.


Próbálom ezt a vonzalmat belevinni a kapcsolatomba és a párom felé megélni. Ami neki nagyon tetszik, kb. olyan a kapcsolatunk, mintha most jöttünk volna össze, hiába élünk együtt már egy ideje. Ami egyébként jót tett nekünk, de nem oldotta meg a problémámat, a belső vívódásomat.


A másik férfi megkért, hogy ne szórakozzak vele, mondjam el, mit szeretnék, mert sokkal egyszerűbb lenne mindkettőnknek. Én elmondtam, hogy tetszik nekem, szívesen megismerném, de a vőlegényem fontosabb. Ő ezt tiszteletben tartja, nem közeledik felém, sőt, még a vőlegényemmel is beszélt, aki nagyon féltékeny volt rá, és elmondta neki, hogy a kapcsolatunk pusztán szakmai. A vőlegényemet már nem piszkálja, úgy tűnik, hogy ők ezt helyretették magukban. A párommal volt egy beszélgetésem erről kb. 2 hete, és úgy tűnik, hogy részéről le van zárva a téma, de érthető okokból nem szeretné, ha munkán kívül találkozgatnék ezzel a férfival. Igaz, ez nem lett így kimondva, de egyértelműen utalt rá.


Tehát, ha szeretnék vele találkozni, akkor vagy felvállalok egy újabb konfliktust a vőlegényemmel, vagy elkezdek neki hazudozni. Egyik se lenne túl szerencsés, mert nincs igazán okom találkozni vele. Persze azon kívül, hogy szívesen megismerném, de talán ezt így nem kéne mondani a páromnak. Már arra is gondoltam, hogy találkozzunk mindhárman egyszerre, de attól félek, hogy akkor a vőlegényemnek leesik, hogy mi a helyzet.


Közben meg tényleg szívesen megismerném, még ha nem is lenne köztünk semmi, mert nagyon érdekes embernek találom, motiválóan hat rám emberileg és szakmailag is. Igazából csak azért nem feküdtem le vele, mert a vőlegényem előtt jó néhány partnerem volt és arra jutottam magamban, hogy egy menet se ér annyit, hogy így megalázzam a páromat, elhagyni meg nem akarom. Ha nem lenne ennyi tapasztalatom, szerintem már túl lennénk rajta.


Tehát itt nem arról van szó, hogy melyik férfit válasszam, mert egyértelmű, hogy a vőlegényemet. De valamilyen szinten kéne ez a másik is. Nem mondom, hogy tartalékba, mert annyira már megismertem őt is és a jelenlegi élethelyzetét is, hogy tudjam: nem működne. Igazából nem tudom megmagyarázni se azt, hogy miért vonzódom hozzá, se azt, hogy miért is lenne rá szükségem.


De félelemmel tölt el a gondolat, hogy többet nem találkozunk.

2014. nov. 28. 12:15
 15/23 anonim ***** válasza:
Van egy film: beszélgetések Istennel (nézd meg youtube-on). Van benne egy mondat, valami olyasmi, hogy "mindent nem lehet", merthogy mind a kettő jó volna neked. Villás Béla (youtube)azt mondja, hogy az agy, vagy a jövőre koncentrál, vagy a múltra, de a jelenben nem érzi jól magát. Ki kell menni a hidegre, hóba mezítláb, egy idő után megáll az agyad, és akkor tudsz a jelenben gondolkodni. Mivel most az érzelmeid uralnak, nem sokat tehetek.
2014. nov. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Véletlenül emeltem ki a kérdést. A probléma megoldódni látszik.
2015. jan. 21. 19:10
 17/23 anonim ***** válasza:
Még ha úgy tűnik rendbe is jöttek a dolgok, valamiért jólesik írni, mert hasonló cipőben jártam, csak én már "túlvagyok" rajta. 5 éve párkapcsolatban, szintén menyasszony vagyok. Fél éve találkoztam egy férfival, összesen 3 napot beszéltünk át, de hihetetlenül beleszerettem. Mint a szerelmes tinik, valami elképesztő lehetett engem látni, mert sosem produkáltam még előtte ilyet. A találkozásunk után két hétig másra nem is tudtam gondolni, nem csaltam meg a párom, de majdnem szakítottunk miatta. Egyszerűen máshol járt az agyam, éjjel felriadtam, mert nem az imádott férfi, hanem a párom fekszik mellettem. Megbeszéltem vele, meglátom mi lesz a kapcsolatommal, ha esetleg vége lesz, utána találkozunk. Nem lett vége, de ő nem keresett, tudom, csak azért, mert ebbe nem szólhat bele. Fél év telt el azóta, nem is beszéltünk, de még mindig gyakran gondolok rá. Ha valaki említi a nevét, minden tünetem megvan, ami azoknak a bizonyos tiniknek. Tudom, semmi komoly sem lehet közöttünk, mert 15 évvel idősebb, közös gyerekek és család nem túl valószínű, de mégis néha elgondolkodom azon, ha így is le lehetne élni minden napot, akkor miért vagyok ebben az állóvízben? Mert azokhoz az érzelmekhez képest minden más csak az...
2015. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
sziazstok, én is valahogy igy vagyok, anyi h én csak 2 honapja ismerem a munkám során, nagon szexi és áhh ránézek és olvadok :S soha nem gondoltam h igy fogok érezni de hát ... mi még csak köszönő viszonyba vagyunk meg állandoan lessük egymást de elég rendesen, hogy jutottatok túl ezen minden nap látom :O
2015. ápr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Hűha,ismerős...
2015. júl. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
A jó ég mentsen meg az ilyen nőktől.Éveket évtizedeket vesztek el mások életéből mert nem lehettek együtt az igazival szánalmas.Gyáva,undorító csupán praktikusságból nem szakítotok.
2016. márc. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!