Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menjek vagy maradjak?

Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Még van egy évem a gimiben,de aztán mindenképp szeretnék továbbtanulni.A probléma a következő...

Édesanyám pár éve meghalt,így öcsémmel és apukámmal élek együtt,a háztartást én vezettem eddig itthon(többé-kevésbé)Ugyanakkor több okból kifolyólag szívesen tanulnék más városban,szivesen lennék kollégista vagy hasonló(itthoni dolgok miatt is)Ha elmennék úgy érzem valamilyen szinten kezdhetnék új életet,vágyom is egy kicsit az ilyenfajta szabadságra,viszont akkor a fiúknak nagyon nehéz dolguk lenne...

És tudom,ha mennék az biztos nem tenne jót a kapcsolatunknak

Ha az eszemre hallgatok akkor maradok,és folytatom tovább ezt a szerepjátékot,viszont ha a szivemre akkor itthagyok mindent..

ebben a helyzetben létezik jó megoldás?


2008. aug. 12. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen nehéz is a döntés, de pontosan leírtad azokat az okokat, amiért jobb lenne, ha másik városban tanulnál tovább.

Az nem mindegy, hogy apukád, és öcséd mennyire önellátó... ha nagyon elkényeztetted őket, akkor is van még egy éved, hogy szép lassan hozzászoktasd őket a leendő helyzethez. Így nem otthagyod őket magukra, hanem felnőttként el tudják látni önmaguk is a háztartást.

2008. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el. A saját életedet kell élned. Ha nem most tennéd meg, akkor mikor férjhez mégy. Nem lehetsz mindig a kiszolgálójuk.

Ha más városba mennél tovább tanulni, azt is megoldhatnád, hogy hétvégente hazajársz, és akkor végzed a takaritást, mosást, stb. Gondolom valamennyire ők is megcsinálnák, ha te nem lennél ott. Ha pedig ők is úgy szeretnek téged, ahogy te őket, akkor még buzditanak is arra, hogy menj tovább tanulni. Nem törvényszerű, hogy megromoljon a kapcsolatotok, előbb-utóbb úgy is be kellene ennek következnie, hogy nem laksz otthon.

Én is azt hittem, hogy nem boldogulnak nélkülem a szüleim (mert otthon sok munka van), és mégis. Meg is lepődtem mennyire. Mikor haza megyek, segitek, amiben tudok és időm engedi, szóval neked is ezt tanácsolom.

Kérlek majd irj, hogyan döntöttél a későbbiekben.

2008. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet. Úgy gondolom a választ csak te tudhatod, te élsz a problémában, mindenki más csak néhány sorban olvassa.


Ezek az idézetek talán segítenek:

"Az embert a kapcsolat teszi naggyá, melyben részt vesz, s a szerep, melyet felvállal. A kapcsolatot pedig az áldozat teszi naggyá, melyet meghoznak érte."


"A szeretet a másik ember vélekedésének, gondolatainak és álmainak tisztelete, együttérzés a hibáiban, és az az elv, hogy kisebb áldozatot hozunk azért, hogy neki ne kelljen nagyobb áldozatot hoznia." - /Varga Endre/


Találd meg azt az áldozatot, amely a lehetőségek közül a legkisebb, de mégis a legtöbb jót hozza. Az lesz a megoldás.

2008. aug. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van időd kis önállóságra szoktatnod őket. Nagyon jó, hogy ilyen felelősségteljes vagy, de ne áldozd fel magad. MINDENKÉPP tanulj tovább, és ott, ahol szeretnél. nagyon fontos, hogy az alapján válaszd az iskolát, hogy hova szeretnél menni, mert nagyon rossz, ha az embernek olyat kell tanulnia/ dolgoznia, amit nem szeret. Kiszívja az ember lelkét.

És bárhogy is döntesz, gondolj arra, hogy ha nem próbálod meg, akkor utana vegig arra fogsz gondolni, hogy miert nem probaltad meg. Ha meg megprobalod, és nem sikerul, akkor na bumm, megprobaltad, megtettel mindent.

Kitartást, bátorságot a döntéshez!

2008. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,bár még van egy évem,de ha most kellene döntenem én a szivemre hallgatnék és mennék..

Nem hiszem,hogy ez változni fog,talán még miattuk sem.

2008. aug. 17. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!