Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék még? Ha vlakinek...

Mit tehetnék még? Ha vlakinek van ötlete, kérem ossza meg velem, mert már ki vagyok idegileg.

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, lassan 4 éve vak. (Beszélő számítógéppel írok) Mióta megvakultam, anyukám már nem olyan vlem, mint rég. Megértem, hogy trauma neki is, de azért nem kell mégjobban megkeseríteni az életemet.... Ha valamit nem jól csinálok, kritizál, mondja, hogy "de béna vagy!", kritizálja, hogy hogyan mozgok (pl. amikor megyek, előre teszem a kezem, hogy tapogatózzak), ha valami nagyon nem megy, akkor sem segít, csak ha már rászólok, hogy ugyan segítsen már, stb. Mikor kérdezték tőle, hogy miért nem megy el dolgozni, rám hivatkozott, hogy majd kísérnie kell engem a nagy hóban... Ahhoz képest leesett már egy párszor a hó, elég sok is és nem kísért be az iskolába... Még a buszmegállóba is csak kénytelen-kedvetlen.... Mikor meséltem neki, hogy eltévedtem a hó miatt, mert megzavart, arra sem szólt semmit, másnap sem kísért el.... Kezdem azt érezni, hogy csak kihazsnál, több dologban is eszköz vagyok neki. Egyszer mondta, hogy kísérjem el valahová, mondom "miért?", erre Ő: "Hogy hamarabb bejussunk!".... Kapok árvaellátást (apukám meghalt), ápolási díjat.... Kezdem azt érezni, hogy űgymond csak a hasznot látja bennem... Ha hazaérek az iskolából, mintha haza sem jöttem volna... Most sincs itthon, fél háromra értem haza, már fél öt és még nem volt ittthon.... Meg sem nézi, hogy hazaértem-e... Mi van, ha mondjuk bajom történt?! Nyugodtan traccsol a szomszédnál.... Persze felhívni sem hív fel, én meg nem tudom felhívni, mert a telefonomat nem tölti fel pénzzel.... Nagyon ritkán van itthon, mindig a szomszédnál van:( Kiteszi az ennivalót az asztalra és lelép itthonról. Mindíg este érkezik haza, tíz óra tájt. Szitne semmit nem beszélget velem:( Sokszor kérdezgetem magam, hogy mi a fenének jövök haza? Senki nem vár itthon. 4 éve, amikor bekerültem a Vakok Iskolájába, ott megismerkedtem egy fiúval, aki nemsokkal később már a párom lett:) (Ő is vak) Azóta is együtt vagyunk és anyukám minden erejével azon van, hogy elválasszon minket egymástól:( Mindent bevet, próbálta már Gyuszit ellenem fordítani, persze sikertelenül, volt, hogy azzal fenyegetett, hogy kivesz az iskolából, csak hogy ne lehessek Gyuszival és azt mondta, hogy az sem érdekli, ha nem tudok majd tanulni..., stb. Gyuszi kitart mellettem azóta is, nem hagyja, hogy anyukám megmérgezze a kapcsolatunkat, de ez a helyzet már az Ő idegeit is rondgálja:( Az utóbbi időben Ő is sokszor sír, amiért ezt teszi velünk anyukám:((( Most az a legújabb terve anyukámnak (az a legszomorúbb, hogy mástól tudtam meg, mégcsak nem is tőle), hogy most év végén levizsgázok informatikából és jövőre nem akar majd engedni szövésre (mert azt választottam 2. szakmámnak), mert tudja, hogy Gyuszim is szövésre jön. Tudja, hogy nagyon fontos nekem, hogy legyen mégegy szakmám, mert ez az informatika csak alapfokú, de állítólag azt mondta, hogy nem érdekli. Ezt az egyik tanártól tudtam meg! Az fáj, hogy a hátunk mögött áskálódik, mindenkinek kibeszél, nagyon csúnyán! A legjobb barátnőmnek is kibeszélt Gyuszit és engem, de a barátnőm elmondta nekem mindíg, hogy miket mondott. Ócsárol engem és Gyuszit, hogy mi semmire nem vagyunk jók, semmire nem vagyunk képeslk.... "Te hülye, idióta!" mindíg ezt kapom:(( Azt is felhánytorgatja, hogy mit ad nekem. Már bocsánat, de egy szülőnek kötelessége ellátni a gyereket, ha már a világra hozta, nem?! Nem illik felhánytorgatni, hogy gondoskodik rólam! Én már azt is mondtam neki, hogy ha annyira terhére vagyok, engedjen utamra, ugyanis már elmúltam 18 éves és Gyuszival el tudnék költözni. Azt mondta, hogy nem enged sehová és meg ne próbálja eljönni itthonról, mert a föld alól is előkerít és hazaráncigál, gYuszit pedig soha nem látom többet... Szép kis hozzáállás... Nem tudom, hogy a vakságom miatt fordult így elelnem, vagy más miatt, de nagyon rossz érzés:((( Nem értem miért bánt minket, pedig nem csináltunk semmit, mégcsak a tanulás rovására sem megy az együttjárás, mert nem romlottak a jegyeim. Gyuszit is lehordja mindennek, tudja, hogy Ő a gyengepontom... Már nagyon kikászített, sokszor reszketek, sokszor sírok, stb. Tarthatatlan ez a helyzet, de senki nem mond semmit, csak Gyuszim próbál segíteni, de nem tud Ő sem beszélni vele. Már többször volt olyan is, hogy meg akart ütni, de Gyuszi megvédett... Azért akart megütni, mert valamit nem jól csináltam:( Megőrülök:(( 164 cm vagyok és 40!!! kg, 18 évesen! Szerintem nem így kéne kinéznem.... Nem veszi észre, hogy mit csinál velem... Az tartja bennem a lelket, hogy Gyuszim itt van, kitart mellettem, próbál segíteni, megvéd, de már sajnálom, hogy rá is kihat ez az egész. Simán mondhatná, hogy neki ebből eleg van és kiszáll, de nem! Velem van! Nagyon hálás vagyok naki ezért! Bocsánat, hogy hosszú lett, de ahhoz, hogy értéstek valamennyire a helyzetemet, ezeket le kellett írnom, bár még tudnék mesélni:(..... Ha tudtok valami tanácsot adni, szívesen venném, mert Mi már kifogytunk az ötletekből:( Vivien(18/l)
2010. jan. 25. 16:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Megdöbbentő, amit írtál. Engedd meg, hogy a hozzászólásom is az lehessen...

Én úgy vélem, anyukád nem tudja elviselni, hogy megváltoztak a képességeid. Önmaga kudarcának foghatja fel (ez persze az önzőségéből adódik). Viszont ha már így alakult az ő élete (ezt megint direkt így írtam, az egoizmusa miatt), akkor te tartozol neki azzal, hogy ne hagyd el őt, hogy részesülhessen miattad bizonyos engedményekben, stb. Ha Gyuszival elköltöznél, az a totális elvesztésed lenne, és a totális elvesztése a kényelmes életének...

Ő önmagának fontosabb, mint te neki, ezért nem foglalkozik veled. Megint csak a kudarcérzetére tudok gondolni. Menekül is előled, azaz a kudarca elől, de magához is akar láncolni önmaga korlátai miatt...

Kérdés, hogy ezzel szembesítheted-e őt? Úgy értem, hogy magába szállna-e anyukád, ha elmondanád neki, amit érzel? Ha megkérdeznéd tőle, hogy miért okol téged, és miért okolja saját magát azért, ami veled történt? Ha megkérdeznéd tőle, hogy miért gondolja, hogy neked nem jár a boldogság?

Vagy ha ez nem lenne megoldás, akkor ha van a közeledben - főleg az iskolában - olyan felnőtt illetve tanár, akiben megbízol, akkor beszélj vele, ő mit ajánl.

Valószínűnek tartom, hogy jó lenne, ha tartoznál egy közösséghez. Van ilyenre lehetőséged?

2010. jan. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
75%

Ez nagyon kemény helyzet.

Nagyszüleid vannak? Vagy rokonok? Esetleg jó barátok az iskolából? Szerintem minél hamarabb költözz el, menjetek el a barátoddal valahova, ahol szeretnek benneteket és elfértek addig, amíg nem találtok egy saját házat (aminek a címét nem kell tudnia anyukádnak).

A barátod szülei hogy viszonyulnak hozzátok? Az lenne a legideálisabb, ha megkérnétek őket, hogy segítsenek.

Tegyetek félre minél több pénzt.Nyissatok közösen egy bankszámlát, ahová minden hónapban betesztek 5-5 ezer forintot, plusz még amit sikerül megtakarítani, így talán összegyűlik pár hónapnyi lakbérre elegendő pénz.

A lényeg, hogy így nem maradhatsz otthon.Nem parancsolhat neked, nem bánhat veled így.Ne félj a fenyegetésektől, anyukád nyilván ezzel akar magánál tartani..ha elmennél otthonról, úgysem tudna erőszakkal hazavinni, mert ott lenne a barátod, esetleg segítene más is..ez csak fenyegetőzés.

2010. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád napközben a szomszédban van,akkor nem lehet munkahelye,tehát saját keresete sem.Az utánad kapott pénzből él.Ha még nem nyugdíjas korú,akkor az özvegyi nyugdíj is csak addig jár,amíg az árvaellátás.

Érdeklődj az iskoládban,vagy a Vakok Szövetségénél,ott biztosan tudnak segíteni nektek.

Aki segít neked ezt a levelet megírni,segítsen utána járni a megoldásnak.

2010. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez borzalmas lehet! Mindenekelőtt csak bíztatni tudlak, hogy ne add/adjátok fel! Tanulj jól, tanulj akár több szakmát is, hogy el tudj helyezkedni dolgozni, legyen önálló keresetetek, hogy tudjatok külön élni! Esetleg az iskolában nem lehetne a bentlakást megoldani? Illetve ha eljutsz költözésig nem tudnád látó segítségét kérni? Nem azt mondom, hogy azonnal cuccolj, de alaposan tervezd meg, amint van lehetőséged, munkád, kereseted valósítsd meg! Direkt nem írom, hogy beszélj anyukáddal! Lehet, hogy trauma érte őt is, de ez nem mentség arra, hogy szívtelen és érzéketlen legyen! Sok sikert és erőt a nehézségek elviseléséhez!
2010. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
51%
Off: ha diktálod a szöveget a gépnek, akkor az hogy téveszthet betűt? Illetve szmájlit. Nem kötekedni akarok elnézést, csak feltűnt.
2010. jan. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves 1. válaszoló! Igen, már én is gondoltam arra, hogy ha elköltöznék Gyuszimmal, akkor az nem lenne jó anyukámnak, mert nem lenne annyi pénze és nem lenne, akit felhasználjon bizonyos helyzetekben. Sajnos nem tudom szembesíteni aazzal, hogy hogy' viselkedik, mert rögtön kiabál, nem hagyja, hogy végigmondjam, fenyegetőzik, hogy megüt:( Már nagyon sokszor próbáltam leülni vele, higgadtan! Gyuszim is próbált már nagyon sokszor beszélni az érdekemben, de Őt is letolta... A suliban nincs olyan tanár, felnőtt, akiban megbíznék, mert akikben eddig bíztam és beszéltem nekik ezekről a dolgikról, szétkürtölték.... Ennyit a bizalmamról ezek után irányukban.... Nekem már csak Gyuszi a kapaszkodóm ebben az életben és Őt is elmarná mellőlem. Ha tudná.... Sajnos apukám már nem él:((( Ha élne, Ő nem hagyná ezt! Amíg élt, sosem hagyott! Köszönöm a választ!
2010. jan. 25. 17:13
 7/36 A kérdező kommentje:
Szia, kedves 2. válaszoló! Nincsenek rokonok, mert már mindenki meghalt:( A testvéreim ugyan élnek még, de ők is csak elvileg léteznek.... Le sem ...-ják (bocsánat) a fejünket. Nem tudunk senkihez menni, ahol elférnénk, mert nincs olyan ismerős. A barátomnek is szét van esve a családja, tehát oda sem mehetünk. (Az apja börtönben, az anyja italozik) A pénzt már gyűjtögetjük, hogy egy albérletre összejöjjön, aztán ott eléldegélnénk, amíg össze nem gyűlne annyi, hogy legalább egy kis lakást tudjunk venni. Köszönöm a választ!
2010. jan. 25. 17:18
 8/36 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló. Anyukám már nyugdíjas korú (47 éves). Egyébként senki nem segít a levelet írni, hanem én írom egyedül, a beszélő gépemmel. Ez úgy működik, hogy felolvassa, ami a képernyőn van és mondja azt is, hogy milyen betűt ütöttem le.
2010. jan. 25. 17:21
 9/36 A kérdező kommentje:
Kedves 4. válaszoló. Nincs lehetőség bentlakásra. Jól tanulok és több szakmát szeretnék (ezért választottam 2. szakmának a szövést). Lenne látó segítségem a költözéshez, akiben bízom is. Egyébként nem diktálom a gépnek a betűt, hanem leütöm a billentyűt és mondja, hogy milyen betűt ütöttem le. A hibák azért vannak annak ellenére is, hogy beszél, mert gyorsabban dolgozik a kezem, mint ahogy érzékeli a gép, hogy mit ütöttem le. Fel is olvassa, ami a képernyőn szerepel.
2010. jan. 25. 17:27
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

Félő, hogy egymagatok nem fogjátok tudni megoldani ezeket a nehézségeket, legalábbis a közeljövőben még nem. Csak nehogy rámenjen a kapcsolatotok.

Tartozol valamilyen közösséghez az iskolán kívül? Ha nem, tartoznál szívesen? És félre ne érts, nem vagyok se hittérítő, se semmi beszervező, egyszerűen csak jó lenne neked megoldást találni, még így idegenül is. Úgy vélem, hogy egy közösség több erőt és biztonságot jelenthetne. Csak ehhez jó lenne tudni az érdeklődési körödet, a lehetőségeidet.

2010. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!