Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megbeszélitek a párotokkal/...

Ti megbeszélitek a párotokkal/férjetekkel hogy ha magatokra költötök, magatoknak vásároltok?

Figyelt kérdés
Ha szeretnétek venni ruhát, cipőt, parfümöt, vagy mondjuk egy rendszeres drogéria bevásárlást (tusfürdő, kozmetikai szerek, körömlakk, stb...) előre bejelentitek, vagy megveszitek, aztán majd észreveszi. :)
2014. nov. 1. 22:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
93%
Nem szólok, csak nagyobb kiadásnál. Blokkgyűjtés meg nem hülyeség. De attól még nem kell szólni előre :)
2014. nov. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
93%
Én sose jelentem be.de a tusfürdő,borotva kozmetikai cuccok fültisztító,arcszesz vásárlást mindig én végzek,Ő ebbe egyáltalán nem szól bele.
2014. nov. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. nov. 1. 23:29
 14/30 anonim ***** válasza:
74%

Nem, föl se merült ilyen soha.

Ezt az írogatást én olyan ismerőseimtől hallottam, akiknél szükség van minden forintra. Ez jó módszer a fölösleges kiadások elkerülésére, jobban odafigyelnek. Nálunk szerencsére erre nincs szükség.

2014. nov. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk gazdagok, de szerencsére van mindkettőnknek munkahelye, ami kell az megvan. De ez a füzetes, blokkbetűzős módszer nekem nem tetszik. Mondtam a férjemnek, akkor amit ő vesz magának, valami szerszám a garázsba, vgy szög, akkor azok blokkját is betűzzük? :)
2014. nov. 1. 23:41
 16/30 anonim ***** válasza:
90%

Van, aki szereti jegyezni az ilyeneket. Engem is érdekelt egy időben, mire mennyi megy el, tanulságos volt. A párom viszont rákattant és mindent mindig ír, a blokkokat elteszi s este a számítógépnél beírja a megfelelő rovatba. Hónap végén pedig közli, hogy mennyit költöttünk pl. ételre.

De a vezérelt és normál áramot is írja, lehetőleg naponta. Főzéskor megméri az áramfogyasztást. Ő ilyen. A tankolásokat is felírja, fogyasztással együtt, bár azt én is, nincs olyan sűrűn és érdekel. A vásárlásokat nem vezetgetném, az tuti.


Ami a kérdést illeti, a párom többnyire velem van, ha vásárolok. Nem beszélném meg előre, nem szórom a pénzt, de ha kell (szükséges vagy csak telik rá és akarom), akkor kell. A nagyokról már kezdetben, a nagyvonalakban külön kasszánál is beszéltünk, mert közös volt az életünk, természetes volt, hogy megosztjuk egymással.

2014. nov. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
64%

Nem, de utána mindig megmutatom, vagy ha elfelejtem úgy is látja :)


Van saját fizetésem, nem értem miért beszélném meg vele, ha veszek valamit magamnak. Persze ha eljön velem cipőt, ruhát nézni kikérem a véleményét melyik tetszik neki, de ha egyedül megyek nem szólok neki előre, hogy vásárolni fogok, minek?

2014. nov. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Mi közös kasszán vagyunk, nincs én fizetésem, saját fizetésem, te fizetésed. Amikor megkapjuk, összerakjuk a fizetésünket, a számlákat befizetjük, és ami marad az osztjuk szét 4 hétre, 4 borítékba. Ezért kérdeztem hogy megy ez másoknál.
2014. nov. 2. 02:25
 19/30 anonim ***** válasza:
60%

Mi közös kasszán vagyunk, egy bankszámlára érkezik a kettőnk fizetése. Mivel az esetek 98%-ban együtt járunk vásárolni, ezért csak egy bankkártyánk van. Ha akarok valamit venni, akkor viszem páromat, mint a véres kardot, hogy fizessen :) Így látja, hogy mit vásárolunk.

Van otthon egy kp-s doboz, ahova hó elején teszünk pénzt, és abból "dézsmálgatunk". Azt mindig bejelentjük, hogy ki mennyit vett onnan ki. Ezt ilyen kisebb kiadásokra költjük, mint reggeli, vagy amire éppen valakinek szüksége van és ne kelljen már a másikra várnia. Ezzel nem számolgatunk el, hogy szívem vettem reggel két kiflit, egy kefirt, meg egy zacskó zsebkendőt.


A blokkokat mi is az elején összeírtuk, mert akkor akartuk lefektetni a szabályokat, hogy mennyit kéne havi szinten félretenni. Arra jó volt, hogy lássuk, min szalad el a ló és mennyi az átlag rezsi.

2014. nov. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
78%

14


Az irogatás a tervezés miatt kell,


Pénzügyi tanácsadőként dolgozom.. És tapasztalat, hogy kell..é

Az emberek nem tudjk mennyi penzük van, hogy mire megy el.. Nekünk is megdöbbentő, főleg ha utána visszanézem..

Így tudjuk, hogy mennyi a kiadasunk átlagosan, pontosan tudom, hogy ha a helyzet így marad 4 év múlva mennyi pénzünk lesz, és akkor milyen befektetésben érdemes gondolkodni, amellett, ha addigra lezs meg a pénz..


Pl én tudom, hogy 2 év alatt 2,5 milliőt tudunkk úgy összerakni, hogy nem változtatunk a azokásainkon...2 évvel ezelőtt emiatt csinaltam ltp-t 2 t hogy hiszen 4 év alatt összegyülik 5 M plusz a 2 ltp, egy ingatlanunk már van, igy 2 év múlva elkezdjük keresni a házunkat.. Minimális hitellel, vagy akár anélkül lesz egy kertesházunk..


Nah, ha mi kevesebbet tudnánk feltenni, akkor nem nyitottunk volna ltpt, mert az csak 4-5 évre éri meg, hosszabbtavon már egy egeszen másban gondolkodnék, hiszen az ltp támogatása nem a kamatos kamat elvén működik, így hosszabb időre 100-osan más befektetéssel nagyobb hozamot lehet elérni...



Nah mi ezért írjuk :)

Nálunk bevált. Mindketten a szamok embere vagyunk.. Mérnök beállítottsággal/ jaja onnan képeztem magam pénzügyi vonalra át



Jah és nem bejelentem, hogy veszek egy. Felsőt, hanem akkor megyej vásárolni, arról tud, valoszínűleg jön s vele, szerenscére szeret velem boltot járni, mert nem vagyok az a tipikus vásárolgatós, a hatékonyságra törekszem. A vásarolgatas van, akkor anyukammal megyek, arról is tud, hiszen a programjaimról tud , nem nehéz, ami nincs a naptárban, az nem létezik...lennék én spontán, de arra nincs időm :(


Bovsi a betűekütesek miatt, nem tudom igazán javítani a telefonon,könnyen elütöm, és/vagy nem érzékeli amit érintek...

2014. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!