Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megbeszélitek a párotokkal/...

Ti megbeszélitek a párotokkal/férjetekkel hogy ha magatokra költötök, magatoknak vásároltok?

Figyelt kérdés
Ha szeretnétek venni ruhát, cipőt, parfümöt, vagy mondjuk egy rendszeres drogéria bevásárlást (tusfürdő, kozmetikai szerek, körömlakk, stb...) előre bejelentitek, vagy megveszitek, aztán majd észreveszi. :)
2014. nov. 1. 22:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%
Mi leginkább együtt megyünk vásárolni, mert ő szeret jönni velem :-) mi is közös bankszámlán vagyunk, oda megy mindkettőnk fizetése.bármit megvehetek, amit szeretnék, sosincs kiakadva, de azért ha nagyobb tételről van szó(pl most kinéztem egy táskát 50ezerért, meg egy kabátot 40ért)akkor azt mindig megbeszélem vele.
2014. nov. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
66%
Volt idő mikor anyagilag nem voltunk a toppon. Akkor pár alkalommal felírogattuk a kiadást bevételt. Ennek a módszernek akkor van értelme, ha az embernek be kell osztani a pénzét, vagy épp félre akar rakni és szeretné átlátni hová megy a pénz hogy szebb összeget tudjon lerakni. Ha kijösztök minden hónapban, nem gyűjtötök semmire, egy tök felesleges dolog szerintem!
2014. nov. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

nem

de megkérdem h ha megyek pl kozmetikumot, tusit, sampont venni neki hozzak e ...

pl hülyén érezném magam ha bejelentetné h vagy alsót magának, én meg most elmegyek bugyit venni :-)))


de a nagyobb bevásárlás az együtt van

2014. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
92%

A mindennapokhoz szükséges dolgokat nem. Ilyenek a kozmetikumok is, szerintem.

Nagyobb kiadásoknál, ha én akarok valamit, elmondom neki. Ő többnyire azt mondja, hogy én tudom, ha belefér vegyem meg. Tudja jól, hogy sose tervezek konkrétan olyat, ami nem fér bele a keretbe. Azt is tudja, hogy magamra sokkal kevesebbet költök, mint amennyit költhetnék.

Ha ő akar valamit, általában megveszi, aztán vagy utólag számol be, vagy "úgyis észreveszem".

2014. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktuk. Nálunk úgy van, hogy van egy közös kassza, amiből fizetjük a rezsit, kaját és az egyéb dolgokat amik közös használatra kellenek. Mindketten fele-fele aránnyal szállunk be. A többivel meg mindenki maga rendelkezik. Én általában magamra költöm a nagy részét, de sose számolok el vele. Maximum megmutatom az új szerzeményeimet :)
2014. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Általában együtt szoktunk vásárolni. Maximum apróságokat veszünk egymás nélkül, azt meg nem szoktuk bejelenteni. A kiadások felírása, blokkgyűjtés szerintem jó dolog, és nem azt kell benne látni hogy a párod ellenőrizni akar, csupán azt a célt szolgálja hogy képbe legyetek arról mire mennyi pénz megy el. Persze ennek értelme csak akkor van, ha minden felírásra kerül. Igen, még egy szög is :)
2014. nov. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

25. válaszolótól kérdezném, hogy ha nagyobb kiadás van (mosógép, ilyesmik) azt is felezitek? Előre is köszönöm ha még erre is tudnál válaszolni!

2014. nov. 3. 00:03
 28/30 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.Igaz,nem nekem címezted a kérdést,de válaszolok én is,ha nem baj. :-) Mi közös kasszán vagyunk,de még sem :-) Mindkettőnknek külön bankszámlája van,és egy közös is,amire gyűjtünk és mindketten ugyanannyit utalunk havonta,ebből vesszük ha elromlik valami,v. javítani kell a házon,v. elutazunk valahova.A fizetésünk maradéka mindkettőnknek a sajátja,arra költi amire szeretné.Lassan 10 éve vagyunk együtt,ez a rendszer bevált nálunk,pénzen még vita nem volt.

Nálunk úgy van,hogy már az elején megbeszéltük,hogy ki mit fizet,a keresetének függvényében.Nálunk úgy alakult,hogy a férjem fizeti a rezsit és befizeti az étkezést az oviba a lányunknak.Én fizetem a ház hitelét és a gyerekkel kapcsolatos dolgokat(úszás,ruhái stb.).A kaját ált.felesben álljuk,ami annyit jelent,hogy ad 20-30e-t én meg hozzárakom a másik felét kb.(ebben benne vannak a tisztító és tisztálkodó szerek is).

2014. nov. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Drogériás bevásárlást nem jelentek be soha és észre sem veszi, azért az természetes hogy mindig van itthon tusfürdő.

Ha veszek egy cipőt vagy egy ruhát megmutatom neki utána, hogy nézze meg milyen szép, de ennyi.

Amit megbeszélünk az 30e ft körül kezdődik (persze ennyiért nem vennék pl cipőt- a legdrágább cuccom egy 25e- túrabakancs azt hiszem).


L24

2014. nov. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ!


28.hozzászolónak: Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen hogy így beavattál a részletekbe, nagyon teszik a módszeretek nekem is! :)

2014. nov. 3. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!