Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire értetek ezzel a...

Mennyire értetek ezzel a véleményemmel egyet?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy abból a társadalmi és anyagi helyzetből, amibe az egyes emberek születnek, abból nehéz vagy éppen lehetetlen kitörni, és a család gyereke(i) az esetek 90%-ban olyan szinten fognak élni, amiben felnőttek.


Egyet értetek ezzel a megfigyelésemmel?



2014. nov. 3. 12:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mi is szerényen éltünk, és mindig lökdöstek a szüleim, hogy tanuljak, vigyem többre. Szorgalommal és kitartással sikerült, jó egyetemet választottam, mondhatni, nagyon jól keresek. Mondjuk én hittem magamban, és jobban szerettem volna élni, mint ők, illetve arra gondoltam, hogy ha lesz gyerekem, neki ne kelljen nélkülöznie, mindent, akár felesleges dolgokat is megkaphasson. Persze, ehhez először kell egy elhatározás, utána a terv, hogy miként valósíthatjuk meg, kitartás+szorgalom = előre jutás. Úgyhogy nem értek egyet.

Sok szülő el is rontja az elején, a volt osztálytársam mindig jó képességű, okos lány volt, jó jegyekkel, rossz anyagi körülmények között nevelkedett, és mást sem hallott otthon, hogy minek az, a szülők is eléltek valahogy, majd lesz valami, úgysem képes rá, túl nagyot mert álmondi...

2014. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé meghatározó a társadalmi és anyagi helyzet, amiben nevelkedik az egyén, de nemcsak ezen múlik a jövője.

Sokkal inkább befolyásoló tényező, hogy:

1: Mire nevelik a szülei, milyen emberré...

2: Mennyire befolyásolható akár a szülei, akár más emberek által...

3: Mennyi ambíció van benne, mennyire kitartó, mennyire eszes...


Persze a legtöbben hozzászoknak a körülményekhez és nehezen vágnak bele másba, újba, amivel változtathatnának a helyzetükön, ezért többségében végül hasonlóan fognak élni szüleikhez.



Viszont ha adott egy csóró család, de szeretik azt a gyereket, jót akarnak neki, taníttatják, beszélgetnek vele sokat, hagyják, hogy több területen kipróbálja magát és nem korlátozzák be, ha a gyerek előrejutását és életét nézik, nem azt, hogy maguk mellé kössék, akkor lehet jóval sikeresebb az a gyerek, mint ő maguk.

És a másik véglet, ha adott egy gazdag család, elkényeztetik a gyereket, aki lusta és motiválatlan lesz, nem fog pénzt keresni, akkor ha elfogy a szülei vagyona, könnyen elszegényedhet... persze indulásnak biztos nagy löket a szülei támogatása, szóval ez nem egy hamar szokott végbemenni, de miért ne fordulhatna elő!?



Szóval én nem értek veled egyet. Mert más a fő oka az általad leírt okozatnak...

2014. nov. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem azon múlik ki hova születik, hanem hogy mit lát otthon és mire nevelik. Ha rossz dolgokat tanul el, munka és tanulás kerülése, paraszt módjára viselkedés, lustaság, ivászat minden áron stb, akkor biztos is hogy ugyanazon a szinten reked, de én rengeteg példát láttam, hogy valaki szegény családban nő fel, mert minimált kerestek a szülők. De dolgoztak a gyereket meg hajtották hogy tanuljon és viselkedjen. 1 kivételével mindegyik egyetemre ment és jól él abból amit ott tanul és azokból a kapcsolatokból.
2014. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!