Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb döntés...

Mi lenne a legjobb döntés ebben a helyzetben? Költözzek el?

Figyelt kérdés

A párom ötéves kislánya kibírhatatlanul viselkedik. Nem fogad szót se az apjának, se nekem, ordítozik, kiabál velünk, kidobálja az ételt a tányérjából (mert nem olyan mint az anyukája főztje), rendszeresen végighúzza a wckefét a csempén, és ami a legrosszabb, hogy simán nekünk támad. Megüti a páromat ha valami nem tetszik neki, nekem pedig a hasamat támadja, próbálja megrúgni, megütni, megharapni(!). 20 hetes terhes vagyok, és rettegek hogy egyszer tényleg sikerül kárt tennie bennem vagy a babában.


Az a fő gond, hogy nem lehet a gyereket fegyelmezni, nevelni. Otthon az anyja mindent megenged neki, mert "az oviban úgyis annyi szabály van, legalább otthon hadd csináljon, amit akar". Amikor pedig nálunk van, nekünk ezt az ordenáré viselkedést el ekll tűrnünk, mert az anyja kilátásba helyezte, hogy ha kiabálunk vele, ha megbüntetjük, vagy ha akár egyszer is azzal megy haza tőlünk, hogy nem érezte jól magát, akkor nem jöhet ide többet. Engem mondjuk nem ijesztett meg az anyuka ezzel a nyilvánvalóan üres fenyegetőzéssel, én tudom hogy ez enm így megy, nem akadályozhatja a láthatást. De a páromat persze sikerült megijesztenie, így tehát a gyerekre nem lehet rászólni, mindig szépen kell beszélni vele és mindent meg kell engedni neki. Én már nem bírom tovább, pedig csak kéthetente jön hétvégére, de simán két hét míg kiheverem azt a két napot.


Tudom hogy a párom gyereke, tudom hogy joga van itt lenni, de én tényleg nem bírom az ilyen viselkedést tolerálni. És nem tudok kedvesen, türelmesen mosolyogva sz@rt vakarni a csempéről a gyerek után, és nem akarok minden éjszaka rettegni, hogy mikor lopózik be hozzám és ugrik rá a hasamra. Mit csináljak? Költözzek el? Lassan már nem látok más megoldást, ha nem nevelhetjük a gyereket, ha nem büntethetjük meg, nem szólhatunk rá, akkor ez a viselkedés csak egyre rosszabb lesz.



2014. nov. 6. 18:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Nos, ne költözz el. Beszélj a pároddal, és "neveljétek" a gyereket. Itt most nem verésre gondolok.


"egyszer is azzal megy haza tőlünk, hogy nem érezte jól magát, akkor nem jöhet ide többet. "


Na, akkor problem solved :)

2014. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

.... legalább is a részedről.


Anyuka nem tilthatja csak úgy el a gyereket az apjától. Ahhoz nyomós ok kell, nem pedig annyi, hogy nem hagyjátok, hogy a szart végig kenje a lakáson.

2014. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, semmi különös, a gyerek apjának végre be kellene fejezni az exe hülyeségeitől függést, és normális módon (nem verés, nem erőszak) nevelni a saját gyerekét. Ennyi. Az exe meg mehet ahova akar ezzel a panasszal, hogy jajj, az apja neveli a gyereket... legfeljebb kiröhögteti magát...
2014. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
A fene essen az ilyen buta, figyelmetlen szülőkbe, akik a súlyos problémákkal küzdő gyereket nem képesek elvinni egy gyerekpszichológushoz... neeem, a hülye gyerek hibája az egész, engedjetek meg neki mindent meg kényeztessétek el! Csak nehogy egyszer tényleg odafigyeljetek rá vagy a problémáira! Nehogy!
2014. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4,


már ne is haragudj, de ne vegyél már engem egy kalap alá a "hülye szülőkkel". Nem én vagyok a gyerek anyja, nem az én feladatom lenne a lelki fejlődésével foglalkozni. Ennek ellenére az én javaslatomra jár a gyerek pszichológushoz, de a szakember szerint nincs lelki problémája, egyszerűen a hülye anyja mindent megenged neki, és nem tud mit kezdeni ezzel a szabadsággal ötévesen. Az sem az én hibám, hogy az apja retteg hogy többet nem láthatja, és ezért megenged neki mindent. Hiába tépem a számat hogy ez nem így működik, az anyuka nem korlátozhatja a láthatást, a párom nem hallgat rám. Sőt, engem is megkért rá, hogy hagyjam a gyerekre, akármit is csinál.

2014. nov. 6. 19:09
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Mondd meg a párodnak, hogy mutassa meg, hogy tud gyereket nevelni, úgyis szüksége lesz rá nemsokára a saját gyereketeknél is. Az anyának meg nyugodtan mondd el, hogy azért mert ő lusta a saját gyerekét megnevelni, azért még más megteheti, meg is kell, hogy tegye, ő meg menjen a fenébe.
2014. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

" Nem én vagyok a gyerek anyja, nem az én feladatom lenne a lelki fejlődésével foglalkozni."


Nem te vagy az anyja, de ha úgy érzed, hogy a férjed gyerekének a lelki fejlődése nem a te ügyed, akkor tényleg válj el és költözz el inkább, mert egyértelműen nem fontos neked se a férjed, se a gyerek. GOndolom a saját gyerekeddel sem foglalkozol majd sokkal többet, ha szó és törődés nélkül képes vagy nézni, amin ez a kislány átmegy.


Elárulok valamit: amikor már ilyen gyakran és ilyen súlyos problémák vannak egy kisgyerekkel, azt általában nem szórakozásból csinálják, hanem azért, mert valami komoly gond van, valamit nem tudnak feldolgozni. De szarj bele nyugodtan.

2014. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Szinte tanított viselkedésnek tűnik. Ha az anyjánál is ilyen normális szülő ezt nem hagyja figyelmen kívül. És mi van az oviban? Szerintem az anya nagyon nem nézi jó szemmel a kapcsolatotokat. Beszélj a férjeddel, hiszen ha meglesz a baba azt is "ütni" fogja. Beszéljen az anyával.
2014. nov. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
A pszichológus nem tud mit kezdeni, ha az anya nem terápiás partner. Valamiképp állj a sarkadra, mert ez csak rosszabb lesz.
2014. nov. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
nem hiszem, hogy ez a te hibád lenne. viszont én ezt nem tűrném, hiszen terhes vagy, és vigyáznod kell arra is, hogy ne élj állandó stresszben (amellett, hogy a kisbabád testi egészségére is ügyelned kell). megmondom őszintén, én beszélnék egyszer a férjemmel, megmondanám, hogy ez így nem mehet tovább.és kilátásba helyezném a költözést, minden hisztéria nélkül. ha nem csinál semmit, én tényleg elköltöznék, főleg, ha lenne hova, és lenne miből. ez egy elviselhetetlen helyzet, terhesen is és pici babával is. életveszély.
2014. nov. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!