Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek esetleg 3 vagy több...

Akinek esetleg 3 vagy több gyermeke van, hogyan találta meg az "arany közép utat", hogy boldog legyen? Van egyáltalán ilyen?

Figyelt kérdés

lehet nem ide kellett volna írnom a kérdést,de nem tudtam melyik helyen lenne a jobb, így hát ide írtam!

nemsokára megszületik a 3. gyerekem és érdekelne,hogy akinek 3 vagy több gyermeke van annak,hogy sikerült minden elvárásnak megfelelnie,hogyan teltek/telnek a mindennapok?hogyan tudnám minden időmet úgy beosztani,hogy reggel ovi a két nagyobbnak (kb fél óra innen az ovi)és a kicsi is,hogy időben hazaérjek főzni és fél 1-re visszamenjek az oviba a gyerekekért,kitakaritsak, és ne fáradjak el teljesen estére,hogy a férjemmel is tudjak foglalkozni ?hogyan sikerül/sikerült munkát találni a gyerekek mellett,egyáltalán sikerült e?Tudok e majd a gyermekeim mellet még tanulni,egyáltalán mikor,,mennyi idősek lesznek amikor már lesz elég idő arra,hogy tanuljak?Mikor tudok magamra is időt szánni majd?Hogyan tudok majd a férjemmel,a gyerekeimmel,a háztartással és ha egyáltalán találok munkát akkor azzal is foglalkozni,úgy hogy az mindenkinek jó legyen?Mi az arany közép út,hogy mindenki boldog legyen?

jézusom!Én nagyon tartok ettől.Bocsi a rengeteg kérdésért,de ez csak az elsődleges kérdéseim,a többit most hirtelen le sem írom....annyi mindentől tartok.főleg mivel a férjem 3 szakban jár dolgozni,nagyszülők segítségnek nincsenek.félek a munka miatt is,mivel anno nem tudtam tanulni a "szüleim miatt"...hogy hogy tudok mindent időben megcsinálni,hogy jó legyen...nektek ez hogy sikerül/sikerült?légyszi válaszoljatok minél többen,érdekelne kinek mi hogy ment/megy?!köszi szépe előre is!


2010. jan. 27. 14:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
45%
Előre kellett volna gondolkodni..
2010. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
43%
Ezt meg mire mondod? Gondolod? és ki vagy?
2010. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
én nem ilyen válaszra vagyok kíváncsi,kössz!Senki nem mondta,hogy nem gondolkoztam elötte ezen,egyszerüen csak tartok még mindig attól,hogy mi hogyan lesz!
2010. jan. 27. 14:08
 4/32 anonim ***** válasza:
77%

hívhatsz segítséget

[link]

2010. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

Miért fél1-re mész a gyerekekért az oviba?

Nem lehetne pl 3-ra vagy 4-re? Addig sem lennének "láb alatt", érted, hogy gondolom. Nem rosszallásból!

Addig is "csak" 1-re kellene figyelned. Amúgy ahogy nőnek a gyerkőcök úgy lehet őket is bevonni a dolgokba, saját szoba rendbentartása, stb.

2010. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
74%

a szervezésen nagyon sok múlik és a rendszerességen.

mivel "sokan" vannak, a gyerekeket is arra kell szoktatni, hogy maguk után rendet tegyenek, ha kicsit nagyobbak segítsenek be a háztartásba. amig kicsik a gyerekek, nem nagyon tudsz majd tanulni, vagy éjszaka, miután "feleség" is voltál.

ne akarj egyszerre sok dolgot csinálni. nem tudsz addig tanulni amig otthon vagy a picivel, hogy utána csak a munkára kelljen koncentrálnod (meg az összes többire)!

2010. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
43%
Szia akkor kifejtem bővebben. Előre kellett volna gondolkozni, nem pedig csak szülni szülni szülni a gyerekeket. Nekünk kettő van. Sajnos a szüleim meghaltak, férjem édesapja él csak de nagyon beteg, ápolásra szorul. Meg tudjuk mégis oldani az ovi/suli témát. Úgy fogalmaztál eszedbe vannak ezek a kérdések. Akkor már nem most kezdődött ez a probléma. Szerintem is előre kellett volna gondolkozni, és csak annyi "terhet" magadra/magatokra vállalni amennyit elbírtok.
2010. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%

Három gyermeket nevelek,neveltem.A legidősebb már családot alapított. Nem könnyű,de leginkább a kamaszkorban volt nehéz.Egy fiú a három közül,ő vele többet kell foglalkozni,ráadásul 15-18-ig nagyon apafüggők a fiúk...

Sokkal könnyebb a főzés, takarítás,mosás része a dolognak.

Ügyelj rá,hogy mindig szakíts időt a pihenésre.Ha tudsz úszni ,szoptatás után kezdj el uszodába járni.Sétálj sokat,mindenhová előbb indulj 10 perccel,ne legyen rohanás az életetek. Este a meleg vacsi mellé ne tálald a férjednek a problémákat:-),nagy részük nélküle is megoldódik.Erőt,sok örömöt és kitartást kívánok neked.

2010. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
52%

A 14:15-ös kimondottan bosszantó. A saját családtagjaidat is olyan dolgokkal terheled amin már nem lehet változtatni?

Ilyen embernek két gyerek is sok!

2010. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
köszi szépen az eddigieket.oviba azért nem tudok 3kor vagy 4kor menni,mert csak ebédig engedik,hogy ott hagyjam őket.rákérdeztem miért,azt mondták,azért mert a 3.al ugyis otthon leszek,tehát nem kell egész nap ott lenniük.
2010. jan. 27. 14:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!