Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apu volt feleségével lakunk...

Apu volt feleségével lakunk egy házban, néha úgy érzem idegesítem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Apu tavaly ősszelt ment el, én többnyire vele éltem, mert anyám külföldre költözött. Végrendelkezni nem tudott, a hagyományos öröklési jog szerint kaptuk meg a házat, most mindketten itt lakunk. El kell mondjam, nagyon jó volt a kapcsolatunk mindig, kedves, szeret engem stb. De mostanában úgy érzem idegesítem, nem tudja mit csináljon, mióta fősulira kerültem. Sok dolgom van és azt hiszi, hogy pl. elvárom hogy foglalkozzon velem vagy főzzön stb. Néha mikor áthívom valamelyik haveromat, addig elmegy, míg itt vagyunk. Szóval azt érzem, hogy úgy érzi alkalmazkodnia kell hozzám, mert míg apu volt, nem volt ilyen gond. Nem úgy viszonyul már hozzám, mint régebben szerintem nagy gond vagyok és neki ez "sok".

Anyám visszaköltözött, mondta, hogy költözzek oda, de nem akarok, nem érzem, hogy el tudnám viselni.

Nem tudom, hogy mit tehetnék, csak pl. nem beszélget már velem, alig szólunk egymáshoz itthon, meg nem tudom olyan feszültnek érzem a légkört. És ettől félek, hogy rosszabb lesz. Van valakinek ötlete, hogy mit tudnék tenni?

20/F


2014. nov. 10. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak egy megoldás van, le kell ülni őszintén beszélni vele.
2014. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A beszélgetésen kívül mást nem tehetsz. Amit itt leírtál azt neki kéne elmondani. Amikor mindketten ráértek üljetek le és tisztázzátok a helyzetet. Kérd meg hogy legyen veled őszinte, ne azt mondja neked amit szerinte hallani szeretnél, hanem amit igazán gondol erről a helyzetről. Ha valóban feszélyezve érzi magát miattad és nem szeretne veled élni, akkor meg kell nézni a lehetőségeket az ingatlanból hogy lehetne jól kiszállni. Ha viszont azt mondja semmi baja és szívesen laktok együtt, akkor meg kell beszélni az alapszabályokat, hogy mindketten teljes életet tudjatok élni egymás mellett, egymást nem zavarva. Csak őszintén és bátran! Más megoldás nincs.
2014. nov. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy van neki valakije?
2014. nov. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
Én is csak azt tudom tanácsolni, amit a többiek írtak. Próbálj meg leülni beszélni vele. Időközben te is felnőttél, most egy felnőtt férfi és nő él egy fedél alatt, valóban lehet, hogy fura neki ez a helyzet, és nem tudja, hogy kezelje/kezeljen. Mondd meg neki, hogy téged nem zavar, ha otthon van, amikor hozzád jön valaki, és azt is, hogy az sem zavar, ha ő visz valakit. Persze csak akkor, ha valóban így is van, ha nem, akkor azt is beszéljétek meg. Nem könnyű egy ilyen beszélgetésnek nekifogni, de hidd el, mindketten megkönnyebbültök utána.
2014. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne ha különköltöznétek. Ha eladjátok a házat nem tudtok esetleg két kis lakást venni belőle?

20 évesen amúgyis lehet már pl. nem laknál otthon, ha más városba járnál fősulira, teljesen természetesen ha az ember nem él már a szüleinél.

Úgy tűnik, hogy a hölgy egy jólelkű nő, biztos ha esetlegesen találkozna egy másik férfival, nehezen menne neki hazahozni az apukád házába, a férje fiához.

Neked is biztos lesz idővel barátnőd, biztos ti is jobban éreznétek magatokat kettesben.

Csak nehéz ezt úgy előadni, hogy a kapcsolat ne romoljon meg. Nekem úgy tűnik, hogy nagyon szerencsés vagy a mostohaanyukáddal, ha inkább vele vagy mint az igazival. Arról mindenképp biztosítsd,h nem vele van bajod.

2014. nov. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát azt nem tudom, van-e valakije, nem kérdezősködtem. Tulképp keveset vagyunk itthon, mert ő is dolgozik. Szerintem nem marad itt örökre, gondolom majd előbb-utóbb akar másik családot, gyereket ilyesmi. Nem tudom, meddig maradunk így, csak nem akarom, hogy tehernek érezzen.
2014. nov. 10. 14:40
 7/12 anonim ***** válasza:
De amúgy rendes nő, gondolom haszonélvezete van, tehát megtehetné, hogy ő ott lakik, neked meg menned kell.
2014. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Erre azért nem hiszem, hogy kényszerítene valaha is, szerintem szeret, mindig kedves volt velem.
2014. nov. 10. 15:03
 9/12 anonim ***** válasza:

Mivel már eltelt egy év apukád halála óta, én is látok rá esélyt, hogy találkozott valakivel, aki tetszik neki. Ezt lehet, hogy még nem meri felvállalni előtted, ezért érzi magát zavarban. De az is lehet, hogy apukád emléke miatt szeretne rólad gondoskodni, ahogy írtad is, de már nem tudja úgy kezelni a kettőtök kapcsolatát, mint korábban, mert már nem vagy gyerek. :) Lehet, hogy úgy érzi, tolakodó lenne részéről, ha picit anyáskodik feletted, ha gondoskodik rólad, pedig szíve szerint ezt tenné.


Az biztos, hogy valami változott a kapcsolatotokban. Én azt javaslom, bármilyen nehéz is belekezdeni, beszélj vele. Mondd el neki, hogy hiányolod a társaságát, hogy jól esne néha beszélgetni, mint régen, mikor még apukád élt. Csak őszintén! Ahogy sejtem, gyerekkorod óta ismer téged, szerintem meg kell tudnotok ennyit beszélni, biztosan menni fog. :)

2014. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
koltozz el.
2014. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!