Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megértitek, hogy a semmire...

Ti megértitek, hogy a semmire miért vállalnak gyrekeket? Én vagyok embertelen?

Figyelt kérdés

Fiiatal 25 körüliek, két pici gyerekkel (értsd 1,5 és fél évesek). Egy régi házban laknak (bár legalább tehermentes), egy szoba van felújítva, kicserélve ablak. Fával kell füteni, fürdõszoba, kb. 30 éves. A srác ügyes kezü, ez az egyetlen szerencséjük, a csaj is igen kreatív, így fogjuk rá, hogy "csinos" a ház, de azért látszik a pénztelenség.

A srác 10 órát dolgozik, ezután van hogy megy rakodni, hétvégén szintén dolgozik, elvállal mindent. Alig van otthon.

Így a lányra hárul minden babák körüli teendõ. Emellett még fordít v. dolgozatokat ír.

Nekem kínai honnan van idejük, erejük.

Egyébként értelmes embernek tünnek ezen kívül. A csaj okos is, még talán csinálhatott is volna vmi karriert. De inkább szült.

Miért nem várnak az emberek a gyerekkel? Mi értelme így élni? Belerokkannak, családi élet, nyugodt babázás alig. Pedig tényleg aranyosak együtt.

És akkor nekem rágják a fülem anyámék, hogy 28 évesenmilyen távol állok a gyerekvállalástól.Így én nem is



2014. nov. 11. 09:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagy embertelen, csak ők nem arra koncentrálnak, hogy milyen nehéz. Hidd el megéri (azt mondják).
2014. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Ők legalább tudják mit akarnak, céltudatosak, szorgalmasak, tesznek azért, hogy jobb életük lehessen. Vállalnak sokan ennél rosszabb helyzetben is gyerekeket, a semmire, és még csak tenni sem tesznek érte, hogy jobban éljenek, max segélyekért állnak sorba. Én őket abszolút nem ítélem el, sok erőt, kitartást kívánok nekik, és, hogy legyen eredménye a munkájuknak, szorgalmuknak, és lehessen olyan életük, amilyet álmodnak maguknak.
2014. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ok, de várhattak volna legalább 5 évet az elsõ gyerekkel. Akkor sem lennének elkésve, és addig többre vitték volna
2014. nov. 11. 10:01
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, hogy gyerekek nélkül könnyebben előbbre jutnának, de ők másképpen döntöttek, fiatalon szerettek volna szülők lenni, és a nagyon szükséges alapokat meg is teremtették hozzá. Sőt, amint írod, nagyon szorgalmasan, minden energiát beleadva küzdenek egy szebb jövőért. Te mi rosszat látsz ebben? Nem vagy irigy rájuk esetleg?
2014. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

"Miért nem várnak az emberek a gyerekkel? Mi értelme így élni? Belerokkannak, családi élet, nyugodt babázás alig."


És mi értelme van úgy "élni" hogy csak gürcölsz naphosszat, aztán hazamenve még csak nem is vár senki, és a teljes jövőképed annyi, hogy bemész, dolgozol, hazajössz, tv-zel, alszol, és holnap folytatod ugyanezt, míg bele nem döglesz. Az ilyen emberek legalább életképesre nevelik a gyereküket is, aki látja hogy munkával, és erőfeszítéssel lehet előre jutni.

2014. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

Csak elmondanám a 28 éves felnőttnek, aki nem érti a mai fiatalokat, hogy én nagyon rendezett körülmények közt élek, és szuper gyerekszobája van a kisfiamnak. És érdekes módon a gyerek egész nyáron a tyúkólban és a kertfelújításkor ittmaradt kert végében eldugott sitthalmon játszott a legszívesebben. Az volt vadregényes neki. Ott szárnyalt a képzelete. Nagyon boldog hónapok voltak, sokat játszottunk együtt a tyúkólban, és sok fényképet készítettem...

A gyerek kvázi független az anyagiaktól. Nem igényli, hogy kacsalábon forgó palotában nőjön fel. A szeretetet igényli. De azt nagyon!

2014. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%

Basszus még ha tényleg a semmire vállalták volna akkor megérteném, de ők nem éheznek, saját házuk van, nincs hitelük, dolgoznak. Ha neked fontosabb a tökéletes ház, mint a gyerek, az a te dolgod; sok embernek meg fontosabb a gyerek mint az hogy minden csilivili legyen; esetleg szeretnék megérni azt hogy az unokájuk férjhez megy, amit te nem fogsz; meg huszonévesen amúgy is jobb szülni.


"A csaj okos is, még talán csinálhatott is volna vmi karriert. De inkább szült." 2 év múlva már nem csinálhat karriert?

2014. nov. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%

Hogy van erejük és idejük? Fiatalok, ilyenkor kevesebb alvással ugyanúgy üzemel az ember, mint később sokkal több alvással. Illetve van hol lakniuk, van fűtés, víz, nem éheznek és gondolom a gyerekek se toprongyosak akkor mi a probléma? Ha lenne saját házam, ahol a gyereknek lenne saját szobája és a rezsi kifizetése sose lenne gond, akkor én is szívesen vállalnék fiatalon gyereket. Anyukámék 21-22 évesen vállaltak engem. Kamaszként ugyan ciki volt, hogy anyukámat a nővéremnek nézték, viszont olyan szempontból meg jobb, hogy sokkal fiatalosabb volt a gondolkozásuk, mint a kortársaim szüleinek, akik egy tizessel voltak öregebbek anyuéknál, ráadásul rengeteget jártunk túrázni és közösen sportolni mindenfélét, mert volt rá energiájuk és csak amikor huszonéves lettem fordult elő, hogy le kellett mondani egy hétvégi biciklizést, mert valamelyiküknek becsípődött a dereka. Na most képzeld el, hogy a később vállalt kortársaim jelentős részének nem voltak ilyen élményei, mert a derék becsípődéses korszak nekik tizenévesen érkezett.


Szerencséjük van az általad mesélt párnak, hogy van lehetőségük, és kitartásuk végig csinálni és ha nem adják fel nagyon szép házuk lesz, mert a családjuk már az. A gyereknek szerintem szép példát mutatnak, hogy munkával a semmiből kacsalábon forgó kastélyt lehet csinálni.

2014. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
33%
Sokan azt mondják, majd, ha lesz biztos háttér, akkor lesz gyerek. Ebből nem szokott semmi lenni. Először legyen gyerek, aztán jön az anyagi fejlődés, már, ha jól csinálják.
2014. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

Mire kellett volna várniuk? Tíz-húsz évet?

Karrier helyett normális nő a családot választja, amelyik meg nem tud családot maga köré teremteni, az a munkájába menekül.

Mi értelme gyerek nélkül élni? Erre válaszolj, kérdező.


Jobban becsülöm azt, aki szegénységben felnevel tisztességgel gyerekeket, mint aki kényelemből kikapartatja magából. Bár annak kívánom, sose szülessen gyereke, ha egyet is képes volt megölni.

2014. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!