Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megértitek, hogy a semmire...

Ti megértitek, hogy a semmire miért vállalnak gyrekeket? Én vagyok embertelen?

Figyelt kérdés

Fiiatal 25 körüliek, két pici gyerekkel (értsd 1,5 és fél évesek). Egy régi házban laknak (bár legalább tehermentes), egy szoba van felújítva, kicserélve ablak. Fával kell füteni, fürdõszoba, kb. 30 éves. A srác ügyes kezü, ez az egyetlen szerencséjük, a csaj is igen kreatív, így fogjuk rá, hogy "csinos" a ház, de azért látszik a pénztelenség.

A srác 10 órát dolgozik, ezután van hogy megy rakodni, hétvégén szintén dolgozik, elvállal mindent. Alig van otthon.

Így a lányra hárul minden babák körüli teendõ. Emellett még fordít v. dolgozatokat ír.

Nekem kínai honnan van idejük, erejük.

Egyébként értelmes embernek tünnek ezen kívül. A csaj okos is, még talán csinálhatott is volna vmi karriert. De inkább szült.

Miért nem várnak az emberek a gyerekkel? Mi értelme így élni? Belerokkannak, családi élet, nyugodt babázás alig. Pedig tényleg aranyosak együtt.

És akkor nekem rágják a fülem anyámék, hogy 28 évesenmilyen távol állok a gyerekvállalástól.Így én nem is



2014. nov. 11. 09:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Azokat nem értem, akik semmire vállalnak gyereket, mert "jönni akar", és panaszkodnak, hogy nincs pénzük, munkájuk, honnan lesz lakásuk, beleszól az anyós a gyereknevelésbe, de nem tudnak elköltözni.. no az nálam tényleg a szánalom kategória. Öröm lehet úgy élni családtagnak és gyereknek egyaránt. Ha valakinek a gyerekvállalás a prioritás, de mellette képes normális feltételeket teremteni számukra, az más dolog. Ha nem lenne pár dolog, amit gyerekvállalás előtt szeretnék megvalósítani, engem sem zavarna, ha szerényebben kellene élnem. Én sem palotára meg nagy karrierre vágyom, de az alap, hogy a gyerekeimnek szép gyerekkora legyen. Az viszont durva, hogy a férfi 10 órát dolgozik és másodállást vállal. Voltaképp nincs is ideje a családjára. Ha ez csak átmeneti állapot, és van előrelépési lehetősége, akkor működhet, egyébként hosszú távon nem akarnék így élni.
2014. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
70%-os remelem neked is hasonlokat kivannak!
2014. nov. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
17%
12, én nem ölnék meg magzatot kényelemből! De aki megteszi, az ne is kapjon több esélyt gyerekre, annak nem szabad gyereket szülnie, mert nem szeretné sohasem!
2014. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen, de ilyen felfogassal kerlek, Te se nevelj gyereket.

Nagyon sajnalnam szegenyt.

2014. nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
hidd el öt év múlva is itt tartanának két átlagos ember átlagos képességekkel
2014. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Na, van már gyerek? :-)
2014. nov. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy sokan miért gondolják úgy, hogy akinek gyereke van, az nem lehet sikeres a munkájában.

A picike betölti a 2-3 évet és lehet folytatni a munkát,...(az pedig egy gyönyörű időszak a nő életében, amikor babázhat).

Úgy szép élni, ha várnak munka után az oviban, a nyakadba röpül a gyerek, hazafele egy nagy beszélgetés, együtt vacsizás....

Nem értem a kérdezőnek ezzel mi baja van? Most ők egy kicsi anyagi áldozatot hoztak, hogy gyerekeik lehessen, de szorgalmasak és folyamatosan fejlődni fognak.

Mondanom sem kell nem 20 évesen szültem, albérletbe, semminek nem volt. De 2 év múlva dolgoztam, majd megint szültem, majd 2 év múlva újra meló. Szép időszak volt, volt milyért kezdeni. Most már nincs, nagy ház, 2 autó....minden megvan....

Semmit nem bántam meg!

2014. nov. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!