Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy meg akarom változtatni a vezetéknevem?

Figyelt kérdés

Nagyon gáz, csúfoltak is vele, nyáron leszek 18 éves és addigra jó lenne, mert a nyelvvizsgát, jogsit utána majd át kellene íratnom plusz pénzekért...

Tudom, hogy az én döntésem, de nem akarok családi háborút.



2014. nov. 15. 11:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%
Na en hasonlo cipoben voltam az en eredeti vezeteknevem: Here. 18 eves koromig varnom kellet, hogy mevaltoztassam, mert a szuleim nem engedtek mondvan mekkora taplo vagyok, hogy ez eszembe jut egyaltalan.
2014. nov. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
38%
Ha a szüleid nem változtatták meg a vezetéknevüket, akkor te miért szégyelled? Majd megszokod. Ha csúfolnak érte, kérd ki magadnak, hogy nem hagyod, hogy a nedvedért csúfoljanak, mert büszke vagy a szüleidre, hogy ők is felvállalták a saját nevüket évtizedeken keresztül. Ha édesanyádnak nem tetszett volna édesapád vezetékneve, hozzá sem ment volna, és te meg sem születtél volna. Fogd fel az egészet pozitív dolognak, és légy büszke, hogy a rokonaid is megtartották az ősi vezetéknevüket. Felnőtt korban már senki nem csúfolódik senki vezetéknevével, mert a felnőttek tudják, hogy nem ez határozza meg egy embernek a jellemét.
2014. nov. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
anyànak sem tetszik ez a név, már meg is bánta, hogy felvette. csak azért nem változtatják meg, mert nekik ez így természetes. ami persze nem gond, de én akkor is meg akarom...
2014. nov. 15. 14:52
 14/21 anonim ***** válasza:
81%

Nem a gyereket kell leszólni, a szüleinek kellett volna, hogy legyen annyi esze, hogy mondjuk anyuka nevére anyakönyvezik. Vagy kötőjelesen mindkettőt (akkor akár el is hagyhatja a nem tetszőt bemutatkozásnál).

Én felvenném anyám nevét

2014. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem inkább változtassa meg, minthogy rossz érzései legyenek miatta.

Én egyik munkahelyemen találkoztam sok ciki névvel: On**dó, B**zi, K*la, Sz*pó.... nem viccelek. És végig az járt a fejemben hogy miért nem változtattak nevet. Persze nem az én dolgom, de azért ha valaki úgy mutatkozik be egy hivatalos helyen, hogy üdvözlöm, Sz*pó István vagyok, akkor ne csodálkozzon, ha a környezet megmosolyogja.

2014. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

egyébként azért szeretném megváltoztatni főként, mert adok magamra és a nevemre büszkén szeretnék bemutatkozni.


ahogy #15 írta, valóban gáz ilyen nevekkel... főleg ha a környező emberek azon törik a fejüket, hogy az ilyen neveket miért nem változtatják meg...

aki pedig ezt nem érti, azt sajnálom a szegényes elméje miatt. többieknek köszönöm :)

2014. nov. 15. 19:32
 17/21 anonim ***** válasza:
82%
én anyád helyében eleve nem vettem volna fel apád nevét és nem adtam volna neked ilyen Szopkó jellegű nevet. az "én szívtam, szívjon a gyerekem is" elég fura mentalitás. vedd fel valami felmenőd nevét, akkor nem sértődhetnek meg, mert mégis a családból választasz.
2014. nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Kb. a középiskoláig voltál olyan helyen, ahol kicsúfolják az embert ilyesmiért. Ha nem mész el gyári munkásnak vagy olyasmi helyre, ahol kb. ilyeneken élcelődnek egymással-
2014. dec. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Kedves kérdező! Megpróbálok használható hozzászólást írni a feltett kérdésre, mert ahogy elolvastam az előzőeket, túl sokan még nem segítettek neked, csak főként gyaláztak és okoskodtak (tisztelet a kivételnek)... A helyedben nem azzal indítanék, hogy bejelentem a névváltozást, hanem kérdésként felvetném a dolgot. Pl. anyukádnál kérdezz rá, hogy ő hogyan viszonyul ehhez a névhez, őt nem nevették-e ki emiatt, gondolt-e rá korábban, hogy kás nevet használjon. Ha anyukádat magad mellé állítod, akkor könnyebb lesz elfogadtatni édesapáddal. Ha pedig komoly ellenállást tapasztalsz, akkor igenis "tálalj ki", mondd el nekik, hogy mit és mennyit szenvedtél, mikkel csúfoltak a neved miatt, konkrétan és részletesen. Egyébként pedig 18 éves korod után nem kell az engedélyük, elég, ha csak tudomásul veszik a döntésedet. Az pedig egy mérhetetlen butaság, hogy a névváltással megtagadod a szüleidet. Ugyanúgy fogod őket szeretni!
2014. dec. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ki az a hülye, aki kitalálja az ilyen családneveket?


- Bu*zi (családnév, de a szűrő is ellene van XDD)

- Cigány

- Here

- Józan

- Tehenes (XDD)


És akkor az ember gyereke lesz a segglyuk, amiért meg akarja változtatni? Én is meg akarom, az enyém Herceg. Az ilyen árulós duma meg már olyan unalmas. Ha elhagyod az országot egy másikért, ahol jobban megbecsülnek hazaáruló vagy. Ha megváltoztatod a családnevet megtagadod a szüleid meg hasonló hülyeségek.

2015. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!