Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Látta valaki éjjel a házon...

Látta valaki éjjel a házon kívült? Mi ez a dolog, hogy megszületett, de nem kap papírokat? Hol találhatnék róla valamit? Most akkor hogy működik ez az egész?

Figyelt kérdés
párommal májusra babát várunk.láttam tegnap éjjel a házon kívülben egy kislányt,aki 3 hetes és nem kapott papírokat,mert nem elég az apasági nyilatkozat.most akkor mi mit csináljunk?Tud erről valaki valamit?Házasság?bejegyeztetni magunkat,hogy élettársi kapcsolatban élünk?Volt/van valaki most ilyen helyzetben?
2010. jan. 29. 12:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mi is elaludtunk, de minket szintúgy érdekelne némi információ a dologgal kapcsolatosan.
2010. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ma már sokadik vagy, aki kérdezi, csak átmásolom másik kérdésből a válaszomat:


- Házas vagy, ekkor kell ennek igazolása és automatikusan a férjed lesz apaként megjelölve.

- Bejegyzett élettársi kapcsolatban élsz, ekkor ezt kell igazolnod a papírkáddal és automatikusan a bejegyzett élettársad lesz apukaként megjelölve.

- Egyik eset sem áll fenn nálad, ekkor: igazolnod kell, hogy nem vagy házas ("hajadonsági papír"), igazolnod kell, hogy nincs bejegyzett élettársi kapcsolatod (na ezt nehezebb megszerezni...) és ekkor kell apától egy apasági nyilatkozat, amihez mindketten kelletek, közjegyző, vagy anyakönyvvezető, vagy még nem tudom, ki előtt tehető meg személyesen a nyilatkozat.


Tehát nem kötelező házasodni vagy regisztráltatni a kapcsolatodat, de akkor cserében készülj picit macerásabb ügyintézésre a szülés előtt.

2010. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Mi júliusban szülünk. Nem is értem, hogy miért teszik ezt velünk. Én soha nem akartam férjhez menni, és ezt most olyan büntetés félének érzem. Én ma délelőtt felhívtam az önkormányzatot, a hölgy azzal biztatott, hogy egy pár hét múlva hívjam újra, mert most még semmi biztosat nem tud mondani. Ma volt itt a védőnőm, ő váltig állítja, hogy még mindig csak a hajadonsági és az apasági nyilatkozat kell...
2010. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
mondjuk ez mindenki magánügye, hogy akar-e házasodni vagy mit szeretne.. csak egy észrevétel. Ha tudom, hogy x-től lesz babám , és x is tud róla, sőt vele élek (vagy nem vele, de kapcsolatban vagyunk) akkor az élettársi kapcsolat bejegyeztetése kevesebb problémát okoz, mint a "hajadonság" meg az egyebek. Ezt törvényi oldalról is értem.
2010. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%

Ebben a kérdésben már volt rendes válasz is, a 10:12-es megkérdezte ott, ahol illetékesek:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Ne csináljatok pánikot, föként ha semmi alapja sincs.


De sokkal egyszerübb lenne - meg a gyereknek is jobb- ha házasságban szül valaki és nem csak összeáll valakivel.

2010. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
ma 12:43-as: mit jelent az, hogy szül"ÜNK"? - hányan szültök és miért együtt?
2010. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Megnéztem a riportot, szerintem hülyeség, mivel az anyakönyvi kivonatot kiállítják, csak nem az apuka nevére anyakönyvezik a gyereket. És később lehet átkönyveztetni. Nálam nem volt ott a kórházban az apasági nyilatkozat, azt mondta ahölgy, hogy ebben az esetben az én nevemre anyakönyvezik. Tehát szerintem anyakönyvet kaphat a gyerek mindenképpen.

A másik, pedig eddig is ez volt a szabály, hogyha férjnél volt az anyuka a fogantatás idején, akkor automatikusan a férj nevére anyakönyvezték és a férjnek kellett lemondani a babáról. Volt olyan, akitől a volt férj, akivel már évek óta nem éltek együtt, így vette el a gyereket.

Most bejött a bejegyzett élettársi viszony, ami csakúgy mint a férj esetében alapból apaságot vélelmez. Így ha az anyának volt bejegyzett élettársi kapcsolata a fogantatás idején, szintén az élettárs az apa.


ezért az apasági nyilatkozathoz kell igazolás hogy sem férjnél sem bejegyzett élettársi kapcsolatban nem élt az anya a fogantatás időpontjában.

A házasságot sz Önkormányzatok tartják nyilván (hajadonságot igazolják) a bejegyzett élettársi viszonyt a közjegyzők és így az ő adatbázisukból kell egy igazolás.


Én így értelmezem és logikus is a családjogi törvény alapján. Gondolom, hogy mivel ingyenesnek kell lennie, a közjegyzők nem akarnak ki állítani ilyen papírt, ezért küldték el az apukát. Úgyhogy itt én a közjegyzők pénzéhségében látom a hibát.

2010. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

A hugim is ugyanarra a napra van kiírva, amelyikre én; ugyanabban a kórházban szülünk.

A házasság pártinak: bár nem veszem magamra, nem tudtam elengedni a fülem mellett. 13 éve alkotunk egy párt a kedvesemmel, ez nem hiszem hogy "összeállásnak" számítana. Vannak olyan emberek, akik nem érzik szükségét egy papírnak.

2010. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

13.03-nak jelzem, hogy a gyámügyis téved, amióta létezik bejegyzett élettársi kapcsolat, azóta igazolnod kell azt is, hogy neked nincs olyanod, mivel ha van, akkor a bejegyzett párodat tekintik hivatalból apának akkor is, ha valójában nem ő az apa, ugyanúgy, mint a házaspároknál a férjet.


Éppen ezért kell igazolnod, ha apasági nyilatkozatot viszel, hogy:

- nem vagy házas (mivel akkor a férjed lenne törvényileg az apa, még ha valójában nem is ő az...)

- nincs bejegyzett élettársad (mivel akkor ő lenne törvényileg az apa, még ha nem is ő az...).


Ennek a második papírnak a megszerzése cikis, mert senki nem tudja jelenleg kiállítani.

Tehát apasági nyilaktozat esetén 3 papír kell. Ha nincs, nem fogják az apasági nyilatkozatot tett apának a nevére venni a gyereket, csak a szülő nőére.

Második voltam (egyébként ott ugyanezt írtam le, csak egyszerűbben...)

2010. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Barátnőm január elején szült,és úgy járt,mint a riport alany,a kis Bianka,mivel a szülei sem regisztrált kapcsolatban,sem pedig házasságban nem éltek.Barátnőm sem kapott anyakönyvi papírt a babáról,mivel hónapokat csúszik a hivatalos ügyintézés!!!addig pedig nem jár anyasági,gyed,és családi pótlék.Tehát ha nem akartok magatoknak bajt,hogy mikor a kicsi érkezik a jogos pénzeteket ne kapjátok meg,jobb előtte utána járni a dolognak.Hozzáteszem,ez a nem regisztrált kapcsolatban élőket fenyegeti(a házasok és a regelt élettársakat nem),tehát akik hivatalosan nem élnek együtt,menjenek utána még szülés előtt,mert lehet nyár lesz,mire az ügyük lezárul,addig viszont a járandóságok nélkül nehezebb lesz az élet!!!
2010. jan. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!