Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valószínűleg már jó ideje...

Valószínűleg már jó ideje szülés utáni depresszióm van, de nem segít senki?

Figyelt kérdés

és úgy érzem, hogy egyre mélyebbre süllyedek benne. Még egy éve a férjem vágta a fejemhez egy veszekedés közben, ami után remegős sírógörcsöt kaptam, hogy beteg vagyok és menjek el orvoshoz. Persze ezt a veszekedés hevében mondta, de utána nagyon elgondolkoztam ezen, utánaolvastam, és elég sok minden illett rám, védőnővel is megosztottam a gondolataimat, ő is azt mondta, hogy talán erről van szó, és azt tanácsolta, hogy próbáljak meg kicsit kimozdulni otthonról, hobbit, kikapcsolódást találni, bármi, és hogy mindenképpen kérjek segítséget a családtagoktól.


A férjemnek, amikor ezt elmondtam, azt reagálta, hogy persze, mindenben támogat, menjek és csináljam a dolgaimat. Hát annyit dolgozik, legtöbbször még hétvégén is, hogy erre semmi esélyem. Max este 11 után...köszönöm (most sincs még itthon). Ha nagyritkán ránk szakad egy szabad este, vagy kivételesen egy teljes nap, azt meg szeretnénk együtt tölteni.

Anyukám konkrétan közölte, hogy ez csak hiszti, és szedjem össze magam. Egyáltalán nem segít gyerekvigyázásban, az unokázás kimerül abban, hogy néha munka után beugrik fél órára. Meg is mondta, hogy ő ennél többet nem akar vállalni, most repült ki a legkisebb testvérem, élni akarja az életét, nem megint gyerekkel foglalkozni. Másik nagyszülők meg messze élnek, félévente egyszer látjuk őket.

Szóval azóta eltelt egy év, és én már komkrétan azt veszem észre magamon, hogy semmihez nincs sem kedvem, sem energiám, hogy egy taposómalom az életem, ami nem visz sehova. Itthonról dolgozom, tehát munkatársakkal sem találkozom. Nincs kihez szólnom, a barátaim elmaradoztak, mert nagyon ritkán tudtam velük találkozni (kb. fél évente egyszer). Nemrég azon kaptam magam, hogy azt a 4-5 órát, ami a bölcsiből való hazajövetel és a fektetés között van, csak kibekkelem, számolom vissza a negyed órákat, hogy még ennyi van hátra. Úgy kell rávennem magam, hogy érdemben foglalkozzak a kicsivel, aki meg örül, hogy velem van. Ilyenkor meg persze elfog a mérhetetlen bűntudat és sírva fakadok.


Nem ragozom tovább, így is hosszúra sikeredett, de rettenetesen egyedül érzem magam, és kilátástalannak tűnik a helyzetem, az életem. Olyan jó lenne, ha valaki végre észrevenné, hogy mennyire magam alatt vagyok, és felkarolna, mert úgy érzem, ebből egyedül már nem tudok kijönni. Ha a férjemmel meg akarnám beszélni, mindig racionális érvekkel megmagyarázza, hogy nem olyan rossz az életem ezért meg azért, és erre nem tudok mit reagálni, mert attól még úgy érzem...gondolom ez a depresszió.



2014. nov. 19. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Heti 1-2 napra nem tudnátok kipróbálni a bölcsit? Esetleg csak fél napokra?
2014. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
A Nők Lapjában jelent meg hasonló cikk, onnan merítetted a kamu kérdésedet.
2014. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Még annyi: augusztusban volt a születésnapom. Annyit kértem ajándékba férjemtől és anyukáméktól, hogy egy hétvégére had menjek el valahova EGYEDÜL. Igazából el sem akartam utazni, maradtam volna a városunkban, este találkoztam volna barátaimmal, kikapcsolódhattam volna a magam kedvére, reggel alhattam volna, amíg akarok (a gyerek születése óta nem volt ilyen!)...nem kaptam meg. Pedig azt is megígérték, aztán közbe jött valami. Azóta sem volt rá lehetőség.
2014. nov. 19. 21:28
 4/14 A kérdező kommentje:

1: bölcsibe jár, azalatt dolgozom.

2: Úgy van, rúgjál bele még a szenvedőbe. Ilyen lapokat meg nem olvasok, kösz.

2014. nov. 19. 21:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne kamu kérdés? Nem gondolod, hogy bont azért foglalkozott az újság ezzel a kérdéssel, mert ez sok nőt érint?


Kedves kérdező, kellene egy jó szakember, vagy életvezetési tanácsadó. De a legtöbb rajtad múlik! Neked kell akarni de nagyon, és természetesen fontos, hogy a társad valóban társad legyen. Anyukáddal is értesd meg, hogy gondjaid vannak, ez nem csak hiszti, és kérd az ő támogatását is.

2014. nov. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne családtól kérj segítséget, hanem szakembertől, a védőnő nem kezeli a depresszió semmilyen formáját se. Menj el a házi orvosodhoz és ő beutal a megfelelő szakemberhez.

Addig is itt egy könyv, hogy hogyan tudod legyőzni:

[link]

2014. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Üzenem anyukádnak, hogy ez nem annyira ritka, mint ő gondolja, Csak ő még nem találkozott ezzel. Te meg tegyél többet magadért, legyél nyitottabb. Legyél több fényben, legyél kint a napfényen, borongós időben meg otthon világíts erősen, ha mást nem, nézz bele közelről 40W-os lámpába, be is csukhatod a szemed, használd ezt a fényterápiát naponta 1/2 órát. Menjetek bölcsöde után valahová emberek közé, te is járkálj piacra, nézelődni, próbálj beszélgetős ismerősöket keresni.
2014. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezt a kèrdèst èn is kiìrhattam volna!

Kèrdező, ha gondolod ìrj ràm, ugyanez a problèmàm.

Egyenlőre mèg èn sem talàltam kiutat, de pròbàlkozom.

Ez valòs problèma, sajnos nem kamu!

2014. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amikor én kezdtem észrevenni, hogy ez felé haladok, először többet mentem a gyerekkel a városba, kicsit vásárlásmániásba fordultam át, amit 2-3 hónap után meguntam, de volt valami cél, hogy kimozduljak: turkálózás, munkahelylátogatás stb.

Aztán elkezdtünk utazni messzebbre, jó időben vonatoztunk, elutaztunk 1-2 napra nagyszülőkhöz, barátokhoz, Balatonhoz. Párom dolgozott, szabadsága nem volt, max utánunk tudott jönni, de muszáj volt nélküle megoldani ezt a problémámat, mielőtt megbolondulok és nekem ezekkel sikerült.


Lassan megyek vissza már dolgozni, majd kiderül, az hogyan fog működni bölcsivel, de szerintem kell a hobbi és az utazást akkor is megtartom, csak hétvégére. A babám is imádja egyébként, gond nélkül elvonatozunk 2 órás utakra, amikor van uticél.

2014. nov. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Menj a gyerekkel, el az otthonból, emberek közé. Elvileg. Gyakorlatilag a depis utál kimozdulni, de ez a kulcs. Játszótér, gyerekház, akár pláza is...


Amúgy meg keress szakembert (pszichológus), ne várd senkitől a világmegváltást, mert mindenkinek ezer más gondja van.

2014. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!