Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Távkapcsolatban élők mit...

Távkapcsolatban élők mit tennétek?

Figyelt kérdés

2,5 éve vagyunk együtt.Nagyon hiányzik amikor nincs velem,sokat sírok és bánkodom,úgy érzem az agyára megyek már,de kivel beszélhetném meg ha nem vele?!Heti 1x egy napra együtt vagyunk,de én már szeretnék többet,hogy legyen barátom.Ő éli a külön életét én is az enyémet,társas magányban vagyok.Szeretnék már kicsit többet,hogy legalább mondja,hogy ha vége a sulinak együtt leszünk,de nem mond ilyet,én pedig nem merem felhozni az összeköltözés tervezgetését,a férfiak nem szeretnek ilyenekről beszélni.Elriasztom magamtól a rossz kedvemmel,de ha egyszer a környezetemben mindenki együtt van a párjával,csak én gubbasztok egyedül...nem tudom mit tehetnék,kétségbe vagyok esve.Legszívesebben csak sírnék,mert fáj,olyan mintha nem is lenne párom,pedig nagyon szeretem.

21 l


2010. jan. 29. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nyugodtan hozd fel a témát, 2,5 év után bőven megérdemelsz annyit, hogy tisztázzátok, mi lesz a jövőben. Legfeljebb kér még egy kis időt. Ha szeret, nem lehet gond abból, hogy megbeszélitek ezt a dolgot.
2010. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne haragudj, most picit kemény leszek. ez nem is távkapcsolat, nem is "társas magány" ; ez inkább ilyen heti 1x talizunk (gondolom nem a csillagokat nézitek a hegyoldalon...), és kész. Részéről ennyi elég is. Ó, mennyi , de mennyi pasi gondolkodik így!! A nők meg belesnek abba a hibába, hogy "DE én SZERETEM!". Mit lehet szeretni rajta?? Hogy semmiféle módon nem képes felvállalni a másikat?? És ez is butaság, hogy nem mersz vele beszélni az összeköltözésről, mert a pasik nagy része nem szereti. Inkább a pasik azon része nem szereti, akik egyébként is vakaródznak az összeköltözés, FÜGGÉS, PÁRKAPCSOLAT hallatán.ezek meg mindig is maguknakvalók lesznek. Egy lehetőséged van: tárd fel neki mit akarsz. Vagy veled tart, vagy befejezitek.

2010. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor szia sorstárs:)

hát nem könnyű ez a dolog...mi majdnem 3 éve vagyunk együtt, ebből kettőt együtt töltöttünk (mindennapos talalkozas) és egy jó féléve már külön városban lakunk 2oo km-re egymástól!!! és nem találkozunk minden héten, minden második héten esetleg...sajnos nem könnyű, de a mi döntésünk volt, vállalnunk kell érte a felelősséget. az első napok, hónapok borzasztóan teltek, mintha a szivemet tépték volna ki, a várost sem szeretem, nem éreztem jól magam...aztán megtanultam lefoglalni magam, várni a hétvégét, a szünetet, a csodás együtt töltött napokat...tanulok, mert most az az első, ha ól csinálom 3 év múlva költözhetek hozza, és boldogok lehetünk...talán annyival könnyebb dolgom van, hogy engem a párom bíztat, bátorít, nagyon várja, hogy összeköltözzünk eljegyezzen ilyenek...szerintem ha alaki szereti a párját, akkor jövőt tervez vele és nem tabu erről beszélni! kivel beszéld ezt meg, ha nem a pároddal??? hogy hogy elriasztanád vele? nem 2 hónapja jártok, hanem 2, 5 éve azért az már egy kis idő...talán a párod nem is lát annyit ebben az egészben (természetesen az csak találgatás) szerintem ülj le vele és beszéld ezt meg vele, nem szabad ezt magadban tartani...arról pedig, hogy magányos vagy elsősorban Te tehetsz, mert megteremted azt a helyzetet...mozdulj ki, ismerkedj, sétálj, tanulj, filmezzél...ne gubózz be....ami pedig a másik hogy ő éli az Ő életét Te meg a tiedet....nálunk nincs ilyen...lehet hogy 2oo km-re vagyunk egymástól, de annyi mindent tudok róla, mintha 2 km-re lenne tőlem, mintha együtt laknánk...reggel felhiv beszélünk...egyetem ...beszélünk...két tanulás között beszélünk...minden bánatomat örömömet neki mondom el először....szerintem ez igy helyes...féltékeny nem vagyok...ezzel Te hogy állsz? nagyon fontos lehet ez is..

minden esetre egy jó kapcsolat tabu mentes, féltékenység nélküli(azért kell egy kis egészséges féltékenység), bizalommal teli és jövőtervezgetős...legalábbis ebben a korban...próbalj meg beszélni Vele ha fontos vagy neki, meg fog érteni...ha nem, akkor meg nem érdemes kínlódni

sok sok sikert:) és kitartást

2010. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

13:38as

Hát nálunk az eljegyzés szóba se került,nem is lenne értelme távkapcsolatban.Sokat telefonálunk,msnezünk,naponta többször.Féltékeny nem vagyok,talán inkább ő.Ha beszélek vele erről a táv dologról,akkor azt mondja ne problémázzak már megint,leteszi a telefont,vagy kilép msnről,mondja hogy szeret,érzem is,csak ezt a dolgot utálja amint keresztül megyek.Nagyon fáj,olyan reménytelennek érzem,azt mondja ő ugyse tud jobb kedvre deríteni,nem is próbálkozik vele,mondom akkor legalább mondjon szép dolgokat,a válasza,hogy ne követelőzzek,ez nem így megy.

2010. jan. 29. 13:46
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
a te életed a te választásod. ha ő nem akarja szorosabbra fűzni a dolgot, te pedig egy normális és nem távkapcsolatot szeretnél akkor lépned kell. mondd meg neki, hogy te ezt így nem csinálod tovább mert komolyabb dologra vágysz. ha szeret akkor tesz érte hogy ez változzon. ha ő nem hajlandó változtatni akkor nem is szeret igazán, legalább ez ki fog derülni. hidd el nem érdemes az időt egy olyan emberre pazarolni aki nem szeret.
2010. jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

kedves kérdező:)

az előbbi vagyok a sorstárs...

mi úgy vágtunk ebbe bele, hogy neki 6 év (!!!!!) és borzasztó ez a tudat hidd el nekem...tudom, hogy az elkövetkezendő 6 évben is egyetemista lesz(ha minden jól megy) de ha nem lenne mellettem és amikor sírva felhívom nem vigasztalna meg végem is lenne...az első két hétben sírva aludtam el...bármikor felhivhatom...és fel is hivom...ha csak egy vicc is jut eszembe felhivom...ha az egyetemen történik vmi felhivom, ha elfelejtek valamit hülyeséget csinálok, ha finomat eszem, ha boldog vagyok BÁRMIKOR itt van nekem...mert ennélkül nem lehet ezt csinálni...ennélkül az egész halálra van ítélve...

mégis, hogy gondolja, amikor felhívod szomorúan, azt hogy szembenyomja a telefont? hát ez aztán a megértés:-S gondold át, hogy vajon van-e értelme emiatt szenvedni...vajon van-e értelme húzni az időt...és gondold át, hogy a megszokás vagy tényleg a szeretet tart össze? és a párod részéről?

sajnálom:(

2010. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Arról nem tehetünk,hogy távkapcsban vagyunk,sajna a suli és miatt arról sem,hogy nem tudunk összeköltözni.Ha akarnánk se tudnánk,egyetemisták vagyunk.Jól esne ha vígasztalna,de túl sokszor volt ez már és megunta,problémázgatásnak gondolja.
2010. jan. 29. 14:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak a saját esetemet hozhatom fel:

Sokat voltam távkapcsolatokban, a távolság különböző volt, de egy dologban egyeztek: véget értek pár hónap után, mert az, hogy nem láthatom akkor, amikor akarom, elviselhetetlen.

Így amikor végül rátaláltam arra, aki bearanyozta az életem, már nem távkapcsolatban gondolkoztam. 1-2 hónapig megvolt a szokásos utazgatás, majd felajánlottam neki, hogy költözzünk össze. Nem volt ellenére, és ma is boldogan élünk. Szerintem nem érdemes túl sokáig húzni az összeköltözést, mert a távolság megöli a szerelmet is.

Nekünk szerencsénk volt, mindketten akartuk a dolgot. Szerintem beszélj erről a párodnak, de ha negatív választ, esetleg kitérést (majd pár év múlva) tapasztalsz, nem érdemes húzni tovább. Ha ennyi idő múlva nem akar összebútorozni veled, akkor sosem akar majd.

2010. jan. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szüleinknél élünk,nincs megtakarított pénzünk,mivel egyetemisták vagyunk,persze,hogy csak pár év múlva tudnánk összeköltözni.
2010. jan. 29. 16:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi előbb együtt voltunk egy évet, aztán szétmentünk. Négy év múlva megint összejöttünk, ez volt másfél éve. A távolság még mindig kb. 230 km. 1-2-3 hetente találkozunk. Megvagyunk.:)

De a barátod viselkedése elég fura.

2010. jan. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!