Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik idős férfiakkal (40+)...

Akik idős férfiakkal (40+) vállalnak gyereket, nem félnek a egészségügyi, és egyéb kockázatoktòl?

Figyelt kérdés
A gyerek jóval nagyobb eséllyel születhet fejlõdèsi rendellenességgel,plàne ha a nõ is elmúlt màr 35.A 40 feletti férfiak nem a fiatalos külsejükrõl hìresek,ràadàsul a vàrható élettartamuk is jòval alacsonyabb a nõkénél.
2014. nov. 25. 10:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
47%

Most a külsejük a baj, vagy a genetika? :)

Nagyon sok lepukkant, igénytelen, magát elhagyó van a húszas, harmincas korosztályban is. És nagyon sok sportos, jól öltözött negyvenes, ötvenes.

Egy negyvenes férfi szerintem teljesen alkalmas az utódnemzésre, sokan e kor felett is bőven vállalnak még gyereket. A kor inkább a nőket köti. És nőknél sajnos igaz, hogy a negyven felé már nehezebb sokkal teherbe esni, főleg természetes úton.

Konkrét betegségről vagy rendellenességről még nem hallottam baráti, ismerősi körben, ahol idősebb volt az apuka. Pedig van pár.

2014. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Kíváncsi vagyok, hány éves vagy :-). Majd ha 40 körül leszel, rájössz, hogy az nem "idős". (Nálam az idős 75 fölöttit jelent.) A férjem 44, de legalább 10-et letagadhatna, az a típus, akit kb. mindenki letegez, aztán meghökken, ha megtudja a korát.

Én 39 vagyok. Tavaly találkoztunk, ő egy 7 éves házasság után 3 éve egyedül, én egy hullámzó 5 éves kapcsolat után 2 éve egyedül.

Nekik sehogysem jött össze a gyerek, egyáltalán, még teherbe sem esett az ex, én meg nem akartam a bizonytalanba. (Egész családot szeretnék a gyerekemnek.)

Nem nagyon van választásunk, mint hogy vagy nem lesz, vagy most lesz. (Volt már két sikertelen próbálkozásunk - két vetélés.)

A kockázat valamivel nagyobb, de azért az a rémület, amit keltenek az emberben szerintem sokkal károsabb. Ráadásul nem is mindenki ért egyet azzal, hogy annyival magasabb a kockázat, csak 35 fölött többen mennek szűrésre, több betegség derül ki.

Mikor pár hete kórházban voltam, ott a (6 fős) kórteremben 16 volt a legfiatalabb, 45 a legidősebb.

Persze, izgulok, a férjem is - mint mindenki, aki babát vár, tervez. De azért nem mondanék le róla.

És hát a történelem nagy részében évtizedekkel előbb haltak meg az emberek, ma is előfordulhat bármi, amitől az egyik (vagy mindkét) szülőt nélkülöznie kell a gyereknek. De azért kár lenne a gyerekszületéseket leállítani.

2014. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

A 40 éves idősnek számít? :-O

A fejlődési rendellenességek valószínűsége sokkal inkább múlik a nő korától. A fiatalos külső meg hogy jön ide?

2014. nov. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
és akkor inkàbb soha ne legyen gyerekünk? :-)
2014. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%

Pont ezért vannak a különféle orvosi vizsgálatok, szűrések, hogy kiszűrjék a fejlődési rendellenességeket már magzat korban.

Annyi előnye van a dolognak, hogy ha 45 feletti a férfi, akkor biztosan elvégzik ezeket a vizsgálatokat és idejében kiderül, ha baj van. Fiatalabbaknál sokszor csak akkor ha már megszületik a gyerek.

2014. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel a busz is elüthet bármikor.

Egyèbiránt baromság, hogy nagyobb az esèly, mert a termèszet nem úgy működik hogy ma 40 èves ès egy napos vagy ès akkor hopp hirtelen romlikbaz egèszsègi állapotod. Az folyamatosan romlik, szóval akkor mièrt nem aggódsz azèrt hogy ötperc múlva nagyobb az esèly mint most?

2014. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%

A várható élettartam fogalmával tisztában vagy?

Csecsemőként, majd 20 évesen pontosan annyi a várható élettartam mint 40 évesen.

2014. nov. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne egyszer szétnézned egy edzőteremben és megvizsgálnod az ott edzők életkorát. Lehet meglepődnél.:)))
2014. nov. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%

Azért az én ismerőseim körében, aki 40-es pasihoz ment hozzá, nem a kockahas típusból válogatott..:D

Egyébként engem aggasztana, hogy meddig marad mellettem. A férfiak egyébként is korábban halnak, ha még egy évtizeddel több is nálam, szinte biztos, hogy egyedül maradok idősebb koromban. Persze ha az ember szerelmes, akkor kénytelen ezen túllépni. A genetika miatt én nem aggódnék, pont amit írtak, jobban szűrik a betegségeket, kevesebb beteg gyerek születik idősebb szülőktől, mint fiataloktól.

2014. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Terembe ez a korosztály nem a kockahas miatt jár, hanem, hogy mozogjon. Csak pasiként nem fog órára bemenni, hanem súlyzózik.

Mindegy, csak azt akartam írni, hogy nem kell leírni a 40 felettieket, mert igenis fontos lehet az egészségük.

2014. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!