Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni azt...

Hogyan lehet feldolgozni azt hogy a szuloi neveles miatt egy onbizalomhianyos felnott lettel?

Figyelt kérdés
Volt reszem lelki bantalmazasban veszekedesek kozepette nottem fel. Egy olyan csaladban ahol lehet van ilyen szomszedotok mindig a kiabalas megy. Ezek miatt en es a tesom is egy onbizalomhianyos felnotte valtunk. Ugy erzem hogy tamaszkodnom kell valakire akinek fontos vagyok egyedul nem erek el semmit. Persze ezek miatt szetmegy az osszes kapcsolatom. Most itthon elek eltem mar kulon hazban,de ezektol a lelki dolgoktol nem tudom magam fuggetleniteni. Sikerul talan egyszer boldognak lennem? Vagy szorongva,depressziosan kell leelnem az eletemet?
2014. nov. 25. 16:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%
Depresziósan nem feltétlenül, de szorongva. Azt hiszemén is ilyen vagyok.
2014. nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem fordulsz pszichológushoz?
2014. nov. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szorongva leélni az életed. Fordulhatsz pszichológushoz, vagy magad is próbálkozhatsz meditációkkal. Bár én az elsővel kezdeném, és mellette tanulnék relaxációs technikákat.
2014. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Egy kis faluban elek itt nincs pszichologus. Meg az a baj hogy a sajat ugyeimet az egesz eletemet is nehez rendezni.
2014. nov. 25. 16:17
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
Nekem meg semmi kedvem fizetni azért, hogy beszélgethessek valakivel. De lehet, hogy mástól félek. Ha ingyen lenne akkor sem biztos hogy mennék.
2014. nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

Én megráztam magam és beláttam: felnőttként már én vagyok felelős az életemért, én döntöm el milyen ember akarok lenni és csak én tehetek azért hogy olyan is legyek. Csak magammal szúrok ki ha még most is másokat hibáztatok és sajnálom magam.


Mielőtt bármit tennél én Csernus Imre könyveit (pl. A férfi, A nő) ajánlom, ír az önbizalom-fejlesztésről, arról hogy lehet megszabadulni a tiedéhez hasonló gyermekkori sérelmektől, támaszkodástól stb.

2014. nov. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

én azt mondom (és tapasztalom), hogy senkiben nem lehet véglegesen elrontani semmit. Bármiből ki lehet mászni, ha felismered a helyzetet. Te felismerted, szóval dolgozz rajta! Nekem is ment, igaz sokáig tartott, másnak is menni fog.


Viszont olyat is ismerek, akinek annyira lételeme a drámázás, hogy ha jól lenne, akkor addig keresné hogy mitől depizhet, amíg nem találna valamit. Szóval ahhoz is nagy elhatározás kell, hogy valaki tényleg kilépjen az önsajnálatból.

2014. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Én is mesélhetnék sok rémséget a gyerekkoromból, de most kezdem belàtni nem hibàztathatom őket örökké. Popper Péter, Müller Péter mesterkurzusait ajânlom (neten is megtalàlod), nekem segítenek, igaz hosszabb a folyamat nem egyik napról a màsikra.
2014. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
32%
Van, amiből nem lehet kimászni. Ha valaki szorongó gyerek volt, szinte biztos, hogy szorongó felnőtt lesz. Ez nem jelent gyakorta hátrányt, lehet csak jobban aggódik ezért, vagy azért, esetleg könnyebben válik függővé (nem csak drogra alkoholra gondolok, hanem hétköznapi örömforrásokra: pl: evés, vásárlás, kapcsolat, egészség, stb). Személyes tapasztalatom szerint az évek múlásával mélyülhet ez a szorongás, lehet ellene dolgozni, de legyőzni szinte lehetetlen.
2014. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Nem neked kell feldolgoznod semmit, te nem tettél semmi rosszat,dolgozza fel az, aki miatt ilyen állapotba kerültél.

El kell engedned minden rossz érzést, tedd le, mint egy koszos csomagot, dobd ki a kukába. Nagyon fontos, hogy ne nyalogasd a sebeidet, minél hamarabb lépj túl mindenen. Nem vagy köteles mások bűnét hordozni.

2014. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!