Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni azt...

Hogyan lehet feldolgozni azt hogy a szuloi neveles miatt egy onbizalomhianyos felnott lettel?

Figyelt kérdés
Volt reszem lelki bantalmazasban veszekedesek kozepette nottem fel. Egy olyan csaladban ahol lehet van ilyen szomszedotok mindig a kiabalas megy. Ezek miatt en es a tesom is egy onbizalomhianyos felnotte valtunk. Ugy erzem hogy tamaszkodnom kell valakire akinek fontos vagyok egyedul nem erek el semmit. Persze ezek miatt szetmegy az osszes kapcsolatom. Most itthon elek eltem mar kulon hazban,de ezektol a lelki dolgoktol nem tudom magam fuggetleniteni. Sikerul talan egyszer boldognak lennem? Vagy szorongva,depressziosan kell leelnem az eletemet?
2014. nov. 25. 16:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Férfiként nem szívesen beszélek a múltról és a történtekről, de ha ezzel okozhatok pár kellemes percet neked, hát megteszem. Nekem is van (volt) egy testvérem és ugyanígy nőttünk fel. Önbizalomhiányosak lettünk e a későbbiekben... Erre nehéz felelni, mert nem nagyon volt olyan szituáció, ahol szükségem lett volna rá. A lányok jöttek mentek, az iskolák is, később a munkahelyek, de sosem találtam a helyem. Talán japánban fogalmazták meg a legjobban, "láthatatlan" voltam, mintha egy másik dimenzióban éltem volna. Szóval én inkább úgy mondanám, hogy mások lettünk, mint a nagy átlag. Ne skatulyázd be magad, hogy önbizalomhiányos, depresszióra hajlamos stb, mert ezzel csak önmagad programozod be, egy nemlétező mentális betegségre. A siker kulcsa, illetve a kiút abból a helyzetből amiben vagy, egy olyan ember aki kiáll melletted, jóban, rosszban. Barát, barátnő, de a legkézenfekvőbb a testvéred. Együtt lehet nagyobb eséllyel tudtok lépni egyet előre, aztán ha már egyenesbe jöttetek, akkor mindenki megy a maga útján tovább. Én pl nem támaszkodhattam a testvéremre, mert ő ment a feje után, amit részben meg is értek és azóta nem is keressük egymás társaságát, gondolom mert neki így (volt) egyszerűbb. Még a mai napig küzdök és még egy darabig fogok is. Szóval fel ne add, csak semmi depi! Komolyan mondom. Tudom hogy nehéz, nekem is az volt és nagyon nagyon kevés az esélyed, hogy egyenesbe jöjj, de az a kevés éppen elég. A hozzánk hasonlóknak ebből a kevésből kell értéket teremtenünk, de meg is teremtjük és bár nem tudom mi az élet célja, mert kissé morbid tud lenni egyeseknek, de azt tudom, hogy "együtt" elviselhetőbb. Ráadásul az élethelyzeted miatt egy olyan szemszöget is kaptál, ahonnan nagyon sok ember képtelen szemlélődni. Egy olyan mélységet szeretetben, gondolkodásban, álmokban, mely szavakkal nehezen írható le. Szóval ne aggódj, voltunk még jó páran hasonló, ha nem egyenesen ugyanolyan cipőben, de mi soha nem adjuk fel, mert ez a legjellemzőbb ránk. :) Tarts ki! :)
2014. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%
Semmi pszichológus, semmi meditáció, nem fog elmélyülni a szorongás, hanem meg fog szünni, ha Te helyesen gondolkodsz.
2014. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
5%
az a baj, hogy nagyon sokan nem veszik észre a pozitivumokat az életben, csak a negativumot.Pedig mindenkinek van pozitivum!az utsoelötti sràc irta, hogy japànban azt mondtàk rà, hogy làthatatlan.Eljutott egy olyan helyre, amiröl mäsok csak àlmodnak, de neki ez maradt meg, hogy ott làthatatlannak nevezték.
2014. nov. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
78%
Én valahogy elfogadtam magam önbizalom hiányosnak. Nem mondogatom, mondogattam magamnak. Aztán jött a nagy Ő. Gyermekem született. Muszáj volt intézkednem, tenni a dolgom. Már egyre kevésbé jutott eszembe, hogy félek. Ma is önbizalom hiányos és nagyon szeretetéhes vagyok. Viszont ma már nem látszik rajtam. Nincs már rám írva, hogy rúgj belé, már megszoktam. Ettől persze van aki ráérez, de találtam barátokat is. Akik így szeretnek. Kicsit nyuszinak, irányíthatatlannak és túl jónak. Egyik barátnőm fogalmazta meg: -Angyalkám, te azaz ember vagy, aki odaáll a pofonért aztán meg csodálkozik, hogy de hát én jó vagyok, miért kaptam?
2014. nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

A szerintem fontos lépések (ezeken mentem át, vagy megyek épp keresztül):


megbocsátás a szülőknek (akármit is követtek el)


legalább részben megérteni a szülők tetteit, belátni, hogy ők is csak emberek -> sok-sok akár számunkra ismeretlen sérüléssel, és ha el is követtek (sokszor elég súlyos) hibákat, ezért örökké haragudni és gyűlölködni nem lehet, max. tanulni belőle


átélni a rossz érzéseinket, és fokozatosan belátni, hogy sérülései MINDENKINEK vannak, max. más mértékben, és ha eléggé "kiszenvedted" magad (amihez jogod van!), akkor kezd el összekaparni a személyiséged, rengeteg jó szakkönyv van (Pál Ferenc, Csernus Imre, Bagdy Emőke a személyes "kedvenceim")


kezdj apró lépésekkel (pl. legsúlyosabb időszakomban annak is örültem, hogy sikerült lezuhanyozni vagy kitakarítani, vagy 2 pozitív gondolatot összekaparni aznapra stb.), táplálkozz egészségesen, sportolj (hihetetlenül fontos!!!), jógázz, sétálj, nézz meséket, vagy hallgasd a kedvenc zenéidet


csinál olyan dolgokat, amiket rendszerességet igényelnek, az sikerélményt ad, és kevesebb depresszív gondolatra van időd (tényleg, akármilyen banális napi lista megírása és követése jó kezdő lépés lehet, ugyanígy bármilyen otthoni edzésterv, az még önbizalmat is növel egy idő után)


kényeztesd magad forró fürdővel, krémekkel, jó könyvvel vagy egy pohár borral, vedd körbe magad számodra kedves tárgyakkal


Nem részletezem, de sok kudarc és csalódás után engem ezek komoly mértékben segítettek, bár kétségtelen, hogy volt (van) egy szerető párom, de hidd el, ha te magad nem kezded el összeszedni magad, kívülről nincs az a mennyiségű elfogadás, ami segítene, ezt egy életre megtanultam.

2014. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, aki normális családban nőtt fel és normális felnőtt lett belőle az soha az életben nem fogja ezt megérteni. Ez nem arról szól, hogy nyalogatod a sebeidet, vagy nem, vagy hogy tovább tudsz-e lépni vagy sem. A teljes személyiség változik meg nagyon rossz irányba. Az egyik válaszoló nagyon jól írta, hogy láthatatlan embernek nevezték, én is sokszor ezt érzem, hogy mások köré csak úgy gyűlnek az emberek, engem meg le sem tojnak, pedig ugyan úgy próbálok velük beszélgetni, nem másoktól várom a megváltást. Akárhogy is próbálkozok nem figyel rám senki, gondolom látszik rajtam, hogy megerőltetem magam, visszataszító lehet a kisugárzásom vagy a testbeszédem, gondolom látják rajtam az emberek, hogy feszengek. Szerintem ezen csak pszichológus tud segíteni, legalábbis nekem biztos.
2014. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Az egyik sulimban 2 hétre odajött egy affektálós pszihológus nő, akinek a mozgása és a beszéde is idétlen volt, de ő nagyon el volt telve saját magától.


Kis csoportokra osztott minket, ahol 2-3 emberrel elő kellett adni különböző szituációkat, mintha színészek lennénk. Én utáltam szerepelni, mindig visszahúzódó voltam, de itt ezt nem lehetett kikerülni. Az osztály előtt kellett eljátszanom mindenfélét.


Ilyen játékok voltak pl hogy egyikünk volt az anya, másik az apa, harmadik a gyerek. A feladat az volt, hogy a gyerek későn jött haza. Ezt kellett eljátszanunk úgy, hogy az egyik lány intézetben nőtt fel, neki valójában nem volt se anyja, se apja. Mindegy, mi azt találtuk ki, hogy az apa meg akarja verni a gyereket, az anya védi és kéri hogy ne tegye. Eljátszottunk ezt viccesen és a jelenet jól sikerült, az osztálynak tetszett.


Aztán ki kellett találni egy mesét, és fel kellett olvasni. Volt rá 15 percünk, hogy írjunk valamit. Ennél a feladatnál beégtem, mert vicces akartam lenni, de nem röhögött senki. Közben a pszihológus nő felvett videóra, majd visszajátszott projektoron, hogy kétszer égjek. Ezt elég szar volt nézni, mit mondjak.


Azután körbe kellett ülni és úgy ültem, hogy a lábam keresztbe, a kezeim ökölbe, nem éppen lazán, mivel féltem mit fog kitalálni megint. Hát persze hogy erre kipécézett és azt mondta, hogy itt én vagyok a legvisszahúzódóbb, meg hogy én nem tudom elengedni magam.


Nem tudtam hogy ennyire látszik, hogy feszengek, de mivel az egész osztály figyelmét felhívta rá, ezért úgy döntöttem, hogy én többé be nem teszem a lábamat az óráira.


2 hétig lógtunk a barátnőmmel, szerencsére nem volt probléma. De előtte is irtóztam a pszihológusoktól, de ez még erősített rajta.


Azt gondolom azért megy valaki pszihológusnak, mert van valami lelki problémája, amit nem tud megoldani, és úgy véli, hogy a tanulmányai fognak segíteni benne.

2014. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én is voltam és vagyok is sokszor láthatatlan ember. Ennél csak az rosszabb, ha valamiért velem foglalkoznak. Iszonyat kínos láthatatlanként a középpontba csöppenni.
2014. nov. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Akinek a szülőkkel való konfliktus kimerült olyan pitiáner dolgokban, hogy "meddig maradhatnak el éjszaka", vagy "milyen drága cipőt engedhetnek meg maguknak", az soha nem fogja megérteni ezt.


Nálunk az anyám volt egy aggresszív pszichopata vadbarom (a dokik szerint nem volt megelégedve az életével, kevés volt neki az apám és többet/jobbat/nagyobbat akart; így rajtam verte le a tehetetlenségét mert bennem látta az okot... blablabla) és az apám egy kis nyomorult papucs... nos, meg is lett az eredménye.


Az agyammal nincs gond; még mindig tanulékony és fogékony, de nyomás alatt mind a mai napig felmondja a szolgálatot. Így - gyakorlatilag - semmit nem tudok kikommunikálni a tudásomból (ami nagyon para pl. egy állásinterjún)... kivéve, ha gyűlölök és dühös vagyok. Akkor teljesen eltűnik a "bizonytalanság" (az edzőm nagyon szereti ezt kiszedni belőlem), de a kedvesség és az udvariasság is (pl. interjún ez kevésbé szimpatikus). Ebből azt szeretném kihozni, hogy folyamatosan tele leszel stresszfaktorral; ahogyan én is. Próbálsz idomulni a napi kihíváshoz, de egyensúly nincs és nem is lesz: az egyik nap az ovisoktól is félsz, a másik nap szétütnéd a világot egy rosszalló tekintet miatt (támogatod magad vs. lefojtod magad). Nekem nincs bajom a kapcsolatteremtő képességemmel és jól kijöttem eddig minden párkapcsolatomban... ebben nem tudok tanácsot adni :(. Csak azt mondhatom; nem biztos, hogy görcsösen kellene ragaszkodnod ahhoz az egyensúlyhoz...

Csak ügyesen! Szorítok érted!

2014. nov. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam, hogy bizony akik nem élték élik át, azoknak fogalmuk sincs. Az én félrecsúszásomat a szeretet és törődés hiánya okozta. Már gyerekkoromban "láthatatlan voltam". Papíron tagja voltam a családnak, de gyakorlatilag senki sem vette észre, hogy én is ott élek. Legjobb példa, hogy ugye egyedül jártam óvodába és onnan haza (ez akkoriban még nem volt nagy szám) egyszer viszont nem mentem haza, fölmentem az ovistársamhoz. Este mondta az anyukája, hogy menjek haza,este hét óra , biztosan hiányolnak otthonról. Hazamentem és még csak meg sem kérdezték, hogy hol voltam. Nekik köszönhetem, hogy felnőttként értettem meg, hogy a trafikos bácsi pedofil volt és nem én voltam rossz és a buszos szatír sem azért ijesztgetett, mert én ültem rossz helyre. Sokáig kísértettek ezek a dolgok. Hála férjem őszinte biztos szerelmének és szeretetének, ma már több éjjelt alszom át, mint ahányat kísértenek a múltbéli emlékek. Gyermekeim nevelésénél, pedig biztosan tudom, hogy mit akarok másképpen csinálni. Egyébként szörnyű, hogy néha fölfedezem magamban anyám és apám viselkedését. Olyankor küzdök és változtatok. Tény, hogy sérült lélekkel nehezebb egészséges gyereket nevelni. Szereztem gyerekként, láthatatlan emberként (hiszen akkor csak megfigyelhetjük a többieket)sok-sok emberismeretet. Néha csak ránézek valakire és tudom, hogy mit gondol. Ez időnkét átok.
2014. nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!