Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Már sokszor...

Mit tehetnék? Már sokszor becsaptak engem a férfiak kihasználtak élősködtek rajtam mert megtudták hogy jómodú a családom.

Figyelt kérdés
Már félek új kapcsolatba belemenni.. hogy csak a pénzért szeretnek engem, legszívesbben elmenekülnék, egyszer kipróbálnám 1 átlagos család életét,:-( Néha elgondolkodom rajta mindenem megvan de mégsem vagyok boldog?..Pár baránőm is csak kihasznált.. amikor bajba voltam senki sem segített ilyenkor jövők rá hogy csak érdek barátok voltak..
2010. jan. 30. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt használják ki, aki hagyja magát. Már a kapcsolat elején vigyázz arra, hogy ne adj, ha kölcsönkér, ne neked kelljen fizetned mindent, mert "megteheted". Lesznek, akik emiatt megharagszanak rád, pedig ez nem önzőség vagy kivagyiság, egyszerűen egy jó módja az érdekbarátok leépítésének.
2010. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ilyen helyzetben én vennék magamnak egy egyszerű kis lakást, távol a családomtól, ott éldegélnék , és így ismerkednék. Hosszú hónapokig lennék együtt a fiúval, dolgoznék valami "átlagos" helyen, jól kiismerném és ha megbízok benne 100%ban feltárnám előtte a "titkom". Hogy ez félrevezetés? lehet, viszont így biztos nem a pénzedért fog szeretni. Utána is csak minimálisan tartanám a kapcsolatot a családommal és soha nem kérnék tőlük pénzt, önállósítanám magam.Talán ez lehetne 1 megoldás.

2010. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

szerintem nem feltéflenül kell ahhoz elköltöznöd otthonról, sztem válogasd meg a barátaidat jobban,amugy énis már elég sok barátnömben csalodtam..:S

menj bulikba, ottis lehet ismerkedni, vagy pl. vannak társkereső oldalak is a neten..azzal is probálkozhatsz, nekem bejött.:)

2010. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen barátok, csak érdek barátok, építsd le sorban őket. Nem vagy te elveszett ember. Aki tiszta szívből barátkozik, az az igazi, aki a személyedet és a tulajdonságodat nézi, nem pénz kell neki. Ha új barátokra teszel szert, ne mutasd ki, neked több pénzed van tőlük.
2010. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Úgy beszélsz a családod pénzéről, mintha az a sajátod lenne és te kerested volna meg. Nem, azért meg kell(ene) dolgoznod. Elvágni a pénzügyi köteléket, és saját lábra állni, egy igazán komoly kapcsolat amúgy is csak akkor lehetséges, ha az ember már teljesen önálló.

Nem várhatod el, hogy mások ne akarjanak kihasználni, ha te is kihasználod a szüleidet. A boldogsághoz amúgy sem kell a temérdek pénz.

2010. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nemigazán tudom hogy az utolsó hozzászóló honnét vont le konzekvenciákat a kérdező korát illetően... így máris bukik az érvelése...

Én pontosan tudom hogy miről is beszélsz... Párszor én is ráfaragtam... Szerintem te is olyan típusú ember vagy mint én. Én megelőlegezek egy bizalmat, amivel lehet élni vagy visszaélni.

A baj hogy te nem olvasod a jeleket, vagy elhessegeted a rossz gondolatokat, emiatt tudnak behúzni.

Kis racionalitást kell belevinni az emberi kapcsolataidba. Legyél következetes. LEgyen egy rendszer (pl ha eljártok kávézni a barátnőddel, és egyik alkalommal te fizetted, akkor a következőn fizessen ő. Általában ilyenkor elhangzik hogy legközelebb én fizetek. Ne hagyd hogy csak duma legyen)

Párkapcsolat terén nem igazán tudok segíteni... Én nem is tudom elképzelni hogy egy férfi egója engedi, hogy finanszírozzák...

Egy férfi legyen férfi... Gáláns lovag. Legyen tartása és tudjon beleállni a dolgokba... szerintem...

24F

2010. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti! Nekem sem áll szándékomba a szüleim nyakán élősködni.. De! mivel én még tanulok 21 éves vagyok.. Nem tudok önálló lenni még talán 1-2 év múlva. köszönöm a válaszokat neketek!. Utolsó válaszoló: hát igen néha túlságosan is megbízom az emberekbe lehet ez a hiba.. De ezek szerint neked sem könnyebb a helyzeted mert fordítva is lehet hogy a nők kihasználnak köszi a a válaszod.
2010. jan. 30. 15:51
 8/13 anonim ***** válasza:

volt szerencsém igen... aztán rájöttem hogy többet mond az emberek tettei mint maguk a szavak. Ha megtanulsz ezekből a jelekből olvasni, akkor hamar ki tudod szűrni hogy ki az aki érdemes a barátságodra, és ki az aki nem.

Ha van kedved, akkor privátba folytathatjuk a beszélgetést.

24F

2010. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oké:)írok akkor a címedre!
2010. jan. 30. 16:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát most nekem is jól jönne egy pénzes barát.. :) De most a viccet félretéve, egy kicsit játszanod kell. Játszd el, hogy most nálatok is válság van, és össze kell húzni a nadrágszíjat.

De legyen látványos. Nem azt mondom, hogy szakadt ruhákba járj, de egy ideig fogd vissza magad költekezésben, hogy a többiek is lássák, hogy tényleg már nem az a gazdag valaki vagy, akit le lehet gombolni. Akkor majd kiderül, hogy ki is áll melletted.

Üdv.

2010. jan. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!