Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem kelepcébe kerültem!?

Úgy érzem kelepcébe kerültem!?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mintha a szüleim, a családom és mostmár a barátom is átvette volna az irányítást felettem.

Mivel nem vettek fel egyetemre, ezért itthon vagyok munka nélkül (ugyanis nem találok munkát) míg a következő felvételi időszakig legalább..

Szóval a házimunkába segítek be maximum. A barátom ígérgeti hogy próbál az ő munkahelyén állást találni nekem ( ő egyébként kisfőnök ennél a cégnél) de úgy érzem, hogy ha nem jön össze, az azért van, mert nem akarja hogy összejöjjön és csak hiteget. Mindegy. Nem ez a lényeg.


Itthon folyton szekálnak, hogy 10ig alszok ( de hamarabb minek kelljek fel, ha nincs dolgom?) utána megfőzök, délután meg a napi teendők, stb.


Szóval azt veszem észre, hogy mivel én itthon vagyok, ezért a céltáblájuk lettem. Minden szaar amit én csinálok. Ha sütit készítek, az szar meg ehetetlen, ha átültetem másik cserépbe a virágot, akkor meg "Remélem összetakarítod a földet a járdáról". Szóval ezek az apró szurkálódások már az idegeimre mennek. Fogyatékosnak néznek és magatehetetlennek, és óvodás kisgyereknek, aki képtelen maga után eltakarítani...


Elég volt!


A barátomon már régóta észrevettem, hogy szerintem manipulálni próbál.

Pl. ha ő elmegy bulizni és nem veszi fel a telefont( jó...jön az hogy minek hívod mikor bulizik: mert ő keresett előtte de nem vettem fel) az nem baj, de ha én nem veszem fel, akkor már lehord mindenfélének...

Vgay ha én elmegyek haverokkal itthonról, akkor küldözgeti az smseket hogy mennyire magányos és mennxire szarul van és milyen beteg, hogy sjanáljam meg. de ha ő elmegy 1 hétre itthonról üzleti mittudoménmiatt, akkor meg jóformán életjelet nem képes magáról adni...


Vagy mikor ajándékozunk (szülinap, névnap, valentin, karácsony, stb) akkor olyan ajándékokat ad, amik őt jellemzik. (pl. pc-játék: tudja hogy utálom, de "mostmár játszhatunk együtt" indokkal adja, dvd a kedvenc akciófilmjéről: "erről a színészről beszéltem" avgy egy közös képet, mert megelégelte, hogy mindenkiről van kép a szobámban csak róla nincs...


Úgy érzem összeroppanok! A saját családom céltáblája lettem. Vagy egy tárgy amit jó birtokolni, irányítani? :S Nem érzem jól magam a bőrömbe, mert állandóan kritizálnak. Egy jó szót nem kapok tőlük soha. Úgy érzem, hogy legszívesebben eltűnnék egy hétre, hogy ne legyenek a közelembe...


Ti voltatok hasonlóba? Voltatok érintettetek ilyenbe? Vagy volt, hogy ti csináltátok ezt valakivel?

21/L


2014. dec. 5. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, voltam ilyen helyzetben. Engem sem vettek fel elsőre a kiszemelt egyetemre, ráadásul a nagyanyám is anyunál lakott. Nyilván ő még érettségi után rögtön munkába állt, én novemberre találtam munkát. Abban a néhány hónapban minden voltam. Ráadásul egy kisvárosi erős gimibe jártam, ahonnan mondjuk 70-80%-ot felvettek az első helyre. A semmirekellőtől az 'olyan vagy, mint az apád'-ig minden voltam. Apám amúgy egy borzasztó ember, ivott és szórta a pénzt. Anya, akivel addig majdnem soha nem veszekedtünk, jött a miért nem tanultál az érettségire dumával, holott tudta, hogy iszonyú sokat tanultam rá. Akkor miért nem csináltam még egy nyelvvizsgát, miért nem kértem meg valakit, hogy készítsen föl rá (mert az úgy megy, hogy megkérek valakit baráti szeretetből). Jött a semmit sem csinálsz verzió, ami nem igaz, kb mindent én csináltam, meg a többi. A párom volt az egyetlen, aki normális maradt. Bár ő meg nem értette meg az egészet.
2014. dec. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

amig otthon laksz,ez fog menni,ha van munkad,ha nincs:PP

velem is ezt csinaltak,ugyanigy piszkaltak,raadasul anyam is munkanelkuli volt abban az idoszakban...kaptam is rendesen,hogy hogy en fiatal vagyok,nekem milyen konnyu munkat talalni...hat talaltam (kb 5honapba telt)el is koltoztem a baratomhoz.

viszont nem akarok orokre aljamunkat vegezni,ezert iden en is jelentkeztem egyetemre,nem kerultem be,pedig nem sokon mullott.letargiaba is estem,hogy en mar milyen oreg vagyok igy is..:D hat,majd jovore.

N24

2014. dec. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzékeled, a párkapcsolatod csak a párodról szól. Egyáltalán nem érdekli, hogy számodra mi okoz örömet, vagy milyen igényeid vannak. A munkádat senki nem tiszteli a családodban: te vagy a lábtörlő. Elég volt? Akkor lépj ki. Ezt a pasit először penderítsd ki az életedből, aztán vállalj el bármilyen melót, hogy ne legyél otthon. Munkaközvetítők keresnek minimálbérért sok helyre embereket, többségében csak pár hónapos időtartamra, de addig is csinálsz valamit. De egy konyhai kisegítő is jobb, mint otthon ülni és játszani a céltáblát. A szeptemberi felvételi időszak még majdnem egy év, ha nem teszel semmit, akkor fognak igazán a fejedre nőni. A szüleiddel egyébként szerintem elbírsz majd. Aki igazán meg fogja nyomorítani az életedet, az a barátod. Nélküle tudnál igazán kiteljesedni.
2014. dec. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj már, ezek után még együtt vagy a barátoddal??
2014. dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért jók az ilyen helyzetek, mert ilyenko rkiderül, kikkel vagyunk együtt.

A családodat nem tudod megválasztani, de azt hogy velük élj - mégha rövidtávon nem is,- de hosszutávon igen.

A barátod meg...

Keress jobbat...

Max leszel a végén még utolsó k u r v a is, de boldog és kiegyensulyozott egy arra érdemes pasival.

2014. dec. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy sok harmincas, negyvenes és afölötti korosztályból való ember nem tudja megérteni, hogy ma már egy érettségivel nem mész sokra. Kénytelen vagy utána szakmát szerezni, fősulira menni, bármi egyéb dolgot tanulni. Nekik ez hihetetlen, mert az ő idejükben az már háromszoros hurrá volt, ha valaki leérettségizett. Nem akarok hazabeszélni, de mivel az én rokonaim is így viselkedtek velem egy ideig, így nem szégyellem őket "elárulni".

Egyik rokonom alig fejezte be az általánost, már dolgozni ment, ami persze szükségszerű volt. Normális állást akart szerezni, ezért estin leérettségizett. Na ne tudd meg! :D Annyira nagyra van magával, mintha valami híres professzor lenne az egyetemről. Egyszerűen nevetséges. És ez a generáció nem bírja felfogni, hogy ez már nem így megy. Aztán ahelyett, hogy informálódnának,az okostelefonjukat csesztetésre használják. Értsd: Engem folyamatosan hivogatnak, és minősíthetetlen hangnemben beszélnek velem. Egy ideje nem veszem fel a telefont se nekik.

Jó tanács: A pasit dobd, a csesztetők által erősödj meg lelkileg (legalább lesz idegzeted gonosz emberekhez), fejleszd magad, tanulj, keress munkát, és felvételizz újra. Ha pedig pihenni szeretnél, szólsz otthon, hogy dolgod van, és kimész pl. a parkba sétálni, vagy ami pihentet.

2014. dec. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezekszerint én még a normális 40-es vagyok.

mert én azzal csesztetem a fiamat, hogy ha nem érettségizik le akko r még annyira se viszi mint én, de ha vinni is akarja valamire akkor érettségi+egyetem

2014. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam is ez a szitu..


Szakítottunk a párommal..haza költöztem..2hete vagyok itthon,de már megy a csesztetés,hogy miért kelek fel 10után..Anyum védett be,hogy nem ráérek..egész eddig mindennap dolgoztam reggel 6tól..ideje kicsit pihenni ( bár már unom hogy minden napom ugyan úgy megy el,és nem lépek előrébb )..Már az is feldob ha fodrászhoz megyek,vagy csak boltba ( elég nevetséges )..


Próbáltam munkát keresni,de mindenhol azt mondták jövő évbe próbáljam,most karácsonykor nem lesz sehol..Így járni fogok táncolni ( remélem sikerül a célom: fellépések,és versenyek )..


Barátaim sincsenek,illetve vannak össze-vissza a világba...szóval ilyen netes barátságok lettek..legjobb az egészben,hogy az exem meg tök jó éli az életét...


Néha már kezdem feladni az egészet,és elegem van..


A helyedben próbálnék új életet kezdeni...új pasi,új élet,meló ( ha tudsz szerezni ),csinálj olyat amit régóta szerettél volna,de nem ment eddig..mivel vannak barátaid menj velük erre-arra..


Ha gondolod beszélgethetünk :)

2014. dec. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7es! Valamennyi fegyelem kell, ez oké. De a túlzásba vitt csesztetés már nem motívál, hanem elrettent. Köszi a válaszokat! Mindenkinek pozitívat adtam!
2014. dec. 10. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!