Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagáljam le ezt a...

Hogyan reagáljam le ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
A férjem tegnap egész nap a számítógép előtt ült, és játszott. Kb. 1 órára tudtam összesen kirobbantani a gép elől. Van egy pici kislányunk, vele is törődtem, minden házi munkát megcsináltam, közben még sütiket is sütöttem, hogy az új kollégáknak vigyen. Este fél 10 felé, kikapcsoltam a gépem, és mondtam, hogy meguntam, elfáradtam megyek lefeküdni. Erre rögtön felkapta a vizet, hogy biztos azért megyek ilyen korán, mert ő játszik...stb. Mondtam, hogy játsszon, de én lefekszem. Egyből kilépett a játékból, hogy már nem is játszik. Aztán eszébe jutott az is, hogy a filmet sem néztük meg, amit közösen akartuk...Reagáltam, hogy így jártál. Megivott 3 sört, meg kb. fél üveg gyomorkeserűt, szerintem ezért is durvult be...bejött a szobába, kivágta úgy az ajtót, hogy nekivágódott a pelenkázónak, a telefonját meg levágta a földre...a gyerek pedig ott aludt! Még neki áll feljebb!! Reggel puszi, köszönés nélkül távozott a szobából...ma biztos nem kell attól tartanom, hogy hív. Még ő van megsértődve...24 órában dolgozik, majd holnap reggel jön. Szombaton is játszott egész nap, pedig itt volt a lánya...de nem törődött vele. Légyszi ne írjátok, hogy hagyjam a francba az egészet...mert ez mellett nem fogok szó nélkül elmenni. Most szerintem azt várja, hogy én kérjek bocsánatot...
2010. febr. 1. 07:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Te kérj bocsánatot?????? na neeeeeeeeeeee...

én még nem vagyok a párommal összeházasodva de ha ilyen történne várhatná ameddig megbocsájtok neki...miaz, hogy játszik egész nap? hány évesnek képzeli magát 15 éves kis kamasznak? vagy családapának? mert ő az utóbbi...szerintem magyarázd el neki, hogy fontos lenne veled(veletek) foglalkozzon, mert a játéka nem tartja össze a családot...

és nagyon szépen kérlek nehogy már Te kérjél tőle bocsánatot...megmondanám, ha ez még egyszer előfordul ilyen mértékben aludhat a küszöbön!

kitartás és légy határozott...

2010. febr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is hasonló:((

Ő sem sokat törődik a kicsivel,mostanában ugyan nem játszik annyit, de elüldögél itt a gép előtt órákig, akkor is ha a gyerek üvölt, hogy vele játsszon.Én sem hagyom szó nélkül,vannak ebből viták, vagy csak leordítom és akkor észhez tér, egy kis időre.Ennyiből szerencsésebb vagyok mint te.Ne kérj bocsánatot,akkor ugyanezt folytatja/eleinte én kértem/, be kell látnia, hogy attól,hogy dolgozik még van családja akikkel törődnie kell.

Volt rá példa nálunk is hogy egész nap a géppel volt elfoglalva, és mikor lefeküdtem rájött,hogy még ezt is akartuk azt is.Olyan is,hogy akkor már hízelgett volna....erre én is azt mondtam,hogy ott próbálkozzon ahol egész nap elütötte az időt, még én 3 felé szaladtam....Megsértődött ugyan, de aztán lenyugodott.

Próbálj meg beszélni vele.Kössetek kompromisszumot, napi 1-2 óra még belefér, de azért ne egész nap.

Én már mondtam, ha neki a gép fontosabb éljen vele,én fogom a gyerekeket és itt hagyom.Na erről persze hallani sem akar.

Lehet,hogy nem írtam semmi értelmeset, de tud nem vagy egyedül!!

Kitartást!

2010. febr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is hasonlo szitu volt,en ugy reagaltam erre,hogy közöltem vele haza megyek par hetre vagy par honapra.Elbeszelgettem vele.Vegülis megbeszeltük 2 hetre haza megyek a kicsivel együtt,addig gondolkodjon el mi a fontos neki.Miutan vissza megyek hozza,semmi se valtozik akkor vegleg haza megyek.Elgondolkodott rajta,es mar a hetvegen volt javulas,es en is lenyugodtam.
2010. febr. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszi lányok! Már volt ilyen "gyanúm", hogy neki nem tetszik, ha én 10 előtt lefekszem. Akkor tudja, hogy valami bajom van. Ezt is tudta...nem hülye ő. Kb. 9 felé szokott hívni, de most szerintem kihagyja. Arra gondoltam, hogy írok neki levelet, de sajnos tudom, hogy nem fog reagálni. Sőt!! Ne legyen igazam...de ma nem fog jelentkezni, és holnap mint valami mártír hazaállít, és hozzám sem fog szólni...pedig én úgy érzem nem én vagyok a hibás. Már szombaton is kezdte ezt a játékosdit...mikor kb. 1 felé fel áll a géptől, hogy ő elfáradt...és lefekszik. Azt hittem rosszul hallok. A volt feleségénél is gépezett állandóan, szart a világra...mert nem akart vele foglalkozni. Lehet, hogy most nekem is ez a sorsom:( Mindig azt mondja, hogy ilyenre ne is gondoljak. Tegnap, mint a zombi...így még nem láttam:(
2010. febr. 1. 07:52
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem volt ez a játék ilyen durva..nap 1-2 óra, de most a hétvégén belehúzott. Tegnap már azt is kijelentette, ha ez a játék menne laptopon, holnap benn is ezzel játszana. A másik, hogy miért került ittas állapotba...valami oka csak van...ha megkérdezném, hogy miért kellett kivágni az ajtót stb. A válasz az lenne, mert én felbasztam az agyát...Jaj, lányok mit csináljak?
2010. febr. 1. 07:55
 6/23 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy írok neki e-mailt, vagy sms-t, de azt is tudom, hogy bunkó lennék benne nagyon...viszont azt is tudom, ha ma valamilyen nem tudjuk lerendezni ezt, akkor akár napokig is csinálja ezt, hogy nem szól hozzám. Legalábbis a exével megtette.
2010. febr. 1. 08:00
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Akkor ne szóljon, én nem írtam neki soha,volt hogy egész nap nem szóltam neki, még ha szólt akkor sem.Amikor már válaszoltam akkor meg annyit beszélt alig tudtam lelőni:).Nem könyörögtem.Te se tedd!!!!

2.-ik.

2010. febr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%

Te éppenolyan hibás vagy,mint a párod! Ő egész nap dolgozik a munkahelyén,míg te otthon kényelmesen elvagy.Neki is kell a kikapcsolódás, főleg ha a mai anyukákhoz hasonlóan a kicsiből egy örrkké síró,hisztis csajt neveltél.Ha nem szoktattad a gyereket a szoknyádhoz,akkor a háztartás ellátása nem veszi igénybe az egész napot.

Én három gyereket neveltem fel,és mellette napi 8 órában dolgoztam.Mégis jutott időm a főzésre,mosásra,vasalásra stb.Sőt még időnként a szórakozásra.Igaz,hogy egyik gyerekemből sem neveltem hisztis,egész nap ordító gyereket.

Nem kell egyikteknek sem bocsánatot kérni,mert mindketten hibásak vagytok.Ha kijelentetted,hogy" megyek lefeküdni",akkor érthető,hogy felkapta a vizet.Ha viszont azt mondtad volna,hogy fáradt vagyok,gyere feküdjünk le,akkor ő is másképp reagált volna.

A problémákat megkell beszélni,és mindkét félnek változtatni,azon ami a problémát okozza.

A mai fiatal asszonyok ( a kommentek és a tapasztalataim alapján is ) magukat tökéletesnek hiszik,csak a párjuk lehet a hibás.És csodálkoznak,ha tönkremegy a házasság.

Tudom,hogy most lepontoztok,de 30 év alatt nálunk is voltak viták,de mindig megoldottuk közösen azokat.Nektek is ezt kell tennetek,a gyereknek is ez az érdeke.

2010. febr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Kedves 8:11-es! Nem pontozlak le! Köszönöm a válaszodat! Akkor kiegészíteném...egész nap dolgozik..tűzoltó...van, hogy egész nap ki sem mozdul a laktanyából. A másik, hogy péntek reggel 8-tól itthon volt...ki sem mozdult a lakásból. Ma ment csak dolgozni...és szerencsére én sem neveltem és nevelek szoknyához tapadó gyereket. Meg tudok minden házimunkát egyedül is csinálni, de az, hogy egész nap a gép előtt ül az túlzás!! Ráadásul elhozta a 4 éves lányát, de szart a fejére, mert ő játszott. A kislány 2 hetente van itt. És csodálkozik azon, hogy a gyerek azt mondja otthon, hogy apa nem foglalkozik velem?!
2010. febr. 1. 08:16
 10/23 A kérdező kommentje:
Még valami..hogy jövök én ahhoz, hogy felállítsam a gép elöl, mikor ő játszik?! Egyébként mondtam, hogy fáradt vagyok. Az, hogy ő meg felkapja a vizet az ő dolga. Ha neki fontosabb a gép, meg az hogy játszon, tegye.
2010. febr. 1. 08:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!