Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjuk így meg a...

Hogyan oldjuk így meg a karácsonyi láthatást és ajándékozást? Első közös karácsonyunk a párommal és a gyermekei is szeretnének nálunk lenni, de sajnos már most tudom, hogy csalódás lenne nekik.

Figyelt kérdés

Nekem is vannak gyermekeim az előző házasságomból, a páromnak is van 3 gyermeke. Az idei lesz az első együtt töltött karácsonyunk. A párom gyermekei a fejükbe vették, hogy mesés ajándékokra számíthatnak tőlünk, ebben sajnos jelentős szerepe van az édesanyjuknak, aki még erősíti is bennük ezt a gondolatot. Természetesen jelképes ajándékot kapnak tőlünk, de fejenként maximum 1-2000Ft értékben. Ez nem arról szól, hogy velük akarunk kiszúrni, hanem arról, hogy mi sem állunk túl jól anyagilag. Tény, hogy a volt férjem és a család elég sok ajándékot vesz a gyermekeimnek, de erről ők döntenek, ebbe nekem nincs beleszólásom.

Fogalmam sincs, hogyan oldjuk meg, hogy a gyerekeknek ne legyen túl nagy csalódás. Valahogyan meg kellene ezt velük beszélnünk, de sajnos eddig minden próbálkozásunk zátonyra futott és az anyjuk sem hajlandó nekünk segíteni.


2014. dec. 12. 16:28
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy provokavio. Nekem is fix osszeg van,nem szazalekos.
2014. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
65%
Mindegy, hogy fix vagy százalék, 50%-nál többet nem lehet levonni bérből. Ha ennél többet kellene, nyilván kell tartani, és mihelyst lehetőség van rá (pl béremelés, jutalom), az elmaradást kell csökkenteni. Ebből élek, tudom.
2014. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudtam.Akkor nyilvan a munkahelyen is erdeklodhetne.
2014. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
92%

Csak nekem fura,hogy az exet és annak egész családját vendégül látják 4 napig, de azon elgondolkoztak,hogy a férje gyerekeit ne hívják meg?

Vendégekre jut,de a gyerekeknek ajándékra,nem? Még ha hoznak is kaját,akkor is egy csomó kiadás 4 napig vízfogyasztás/áramfogyasztás,üdítők,italok, szalvéta,kutyámfüle stb...

Talán első közös Karácsonyt meghittre kellett volna tervezni, nem átjáróháznak.

Te gyerekeidnek is rossz lesz amúgy,h a férjed gyerekei kapnak tőled ajándékot,ők meg nem(és itt nem az értékről van szó).

2014. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Ezek szerint az ügyvéd tudja rosszul, mert ő azt mondta, hogy a fix összeget akkor is fizetni kell, ha az magasabb mint a fizetés 50%-a, de lehet kérni a csökkentést és akkor majd kevesebb lesz a fix összeg. A munkahelyének ehhez szerintem nincs köze, mert nem ők vonják a gyerektartást, hanem a párom utalja.

A csökkentést eddig nem akartuk kérni, de ezek után lehet, hogy igazatok van, bár nem hiszem, hogy ennek maradéktalanul örülne a gyerekek anyja.

2014. dec. 12. 19:58
 26/39 anonim ***** válasza:
42%
Elég tudatlan egy ügyvéd lehet...
2014. dec. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
41%

2000 ft- ból is lehet ajándékot venni. Bakker, ennyi idősen mi a tesómmal jelképes ajándékokat kaptunk, és örültünk neki. Ennyi gyereknek, ennyi bevételből, el is hiszem, hogy nem jut több.

A gyerekeknek nem kell többet mutatni, mint amennyi van.

A kérdezőnek is vannak gyerekei, családja, a párja gyerekeivel sem kell kivételeznie. Jóhogy nem lemondja a családi Karácsonyt, hogy a párja gyerekei elvárásainak megfeleljen.

Az ilyen konfliktusok miatt sem jönnék össze soha gyerekes pasival. A saját gyerekeim mindig is a legfontosabbak lesznek számomra.

2014. dec. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
30%

Bocsi de nekem akkor sem vilagoss teljesen minden ugyanis, akkarhogy is nezzuk sehogy sem fogja futni 1000ft nal jobb ajandekra, sotmi tobb mar azon gondolkozol hogy inkabb megsem hivod a gyerekeket.

Nem alltok jol anyagilag? Akkor nem kell az egez rokonsagnak sem ott lenni, ugyanis az is penzkidobas ha ennyire szerenyen eltek, akkor ere sem fogja futni, annyi emberre fozni sutni, ital kave stb

miert pont a gyerekeken kell megfogni a penzt?

Majd az apa akkor fog ott kapcsolni lehetseges, hogy az en gyerekeim me nyire elvannak nyomva, rossz erzes lehet ez egy apanak, akkar csak ha ezt a te gyerekeidel tennek meg.

1000.ft venni jatekot, megalazo, mivel mindenre jutt csak a parod gyerekeire nem!

Holott annyit nem teszel meg hogy a te gyerekeid kesobb vagy elobb kapjak meb az ajnadekait, nem egyszere kell mert ugy szokas az ha a masik 2 gyerek lelkebe tiportok az nem baj!

Anya jogosan fogja ezt megalazonak venni, es tobbe nem engedi meg hogy apukanal legyenek karikor a gyerekek.

1 beletorolhetitek a labatokat de masodjara mar nem biztos!

2014. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Érdekes szitu az biztos...


6-8-9 éves gyerekeknek még bőven kell lennie egyfajta misztikumnak, varázsának a karácsonynak. Az én gyerekemnél pl. így volt. Soha nem tudtam volna azt mondani hogy jelképes ajándékot hozott a Jézuska, csak hogy a látszat kedvéért legyen valami.


Figyi, nyilván a kezdetek óta ugyanennyi pénzből gazdálkodtok. Így hát tudhattad mi vár rád. Én a helyetekben már több hónappal ezelőtt elkezdtem volna a gyerekeknek a vásárlást hogy ne most kelljen egyszerre nagyobb összeget kiadni. Egyik hónapban egyiknek, aztán ha máshogy nem megy akkor 2 hónap múlva a következőnek stb.

2014. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Igaz nem most volt, de én nem emlékszem hogy valaha is számon tartottam volna hogy kitől mit kaptam karácsonyra. Örültem a játékoknak, ami jobban tetszett, azzal játszottam. Ha megsértődnek azon a gyerekek, hogy csak egy kicsi 500 ft-s játék kocsit kapnak valakitől hát ott szerintem régen rossz a nevelés és nem a ti hibátokból. Épp azon gondolkoztam, hogy 4 éves unokatesómnak 400 ft-ért egy régi játékot//mármint olyat ami az én gyerekkoromban is volt// vettem (mennek körbe a halak és mágnessel kell kihorgászni őket) azzal még én is tök jól eljátszanék egy ideig. Sőt azért várom a karácsonyt hogy kipróbálhassam vele xD

Ha úgyis olyan sokan lesztek gondolom lesz elég ajándék legalábbis én nem nézem ki a gyerekekből hogy számon tartják ki mit és mennyit adott nekik

2014. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!