Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjuk így meg a...

Hogyan oldjuk így meg a karácsonyi láthatást és ajándékozást? Első közös karácsonyunk a párommal és a gyermekei is szeretnének nálunk lenni, de sajnos már most tudom, hogy csalódás lenne nekik.

Figyelt kérdés

Nekem is vannak gyermekeim az előző házasságomból, a páromnak is van 3 gyermeke. Az idei lesz az első együtt töltött karácsonyunk. A párom gyermekei a fejükbe vették, hogy mesés ajándékokra számíthatnak tőlünk, ebben sajnos jelentős szerepe van az édesanyjuknak, aki még erősíti is bennük ezt a gondolatot. Természetesen jelképes ajándékot kapnak tőlünk, de fejenként maximum 1-2000Ft értékben. Ez nem arról szól, hogy velük akarunk kiszúrni, hanem arról, hogy mi sem állunk túl jól anyagilag. Tény, hogy a volt férjem és a család elég sok ajándékot vesz a gyermekeimnek, de erről ők döntenek, ebbe nekem nincs beleszólásom.

Fogalmam sincs, hogyan oldjuk meg, hogy a gyerekeknek ne legyen túl nagy csalódás. Valahogyan meg kellene ezt velük beszélnünk, de sajnos eddig minden próbálkozásunk zátonyra futott és az anyjuk sem hajlandó nekünk segíteni.


2014. dec. 12. 16:28
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Miért kéne drága ajándékot venni? Nagyszüleim sose vettek nekem semmi drágát a kis nyugdíjukból, mégis mindig örültem neki.

Meg ne vicceljetek már, hogy a gyerek nem fog örülni a sütiknek :D

Én se költök most karácsonykor senkire egy ezresnél többet, mégis kap mindenki ajándékot - igaz, én magam készítem el, nem vásárolom.

Én sem értem egyébként, minek hozzátok megy az egész rokonság, ha ennyire nem álltok jól. Én kerek perec megmondanám, hogy az én karácsonyomból ugyan nem fognak többnapos bulit csinálni. Max a gyerekek jöhetnek, és kész. Párom szülei elváltak, teljesen jól meg tudják oldani a karácsonyt, mindenki van mindenkivel, de nincs ilyen többnapos csődület.

De ha már lesz, akkor tartom: valami olcsó de jópofa ajándék. A gyereket úgyse az érdekli, hogy hány ft volt....

2014. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Újra és újra meglepdök, hogy ilyen kérdéseknél, a tobbség csak az apa gyerekeivel szimpatizál.

Az már régen rossz, ha a Karácsonyt az ajándék ára teszi széppé, mégha gyerekről is van szó. Elszégyellném magam, ha a gyerekeim nem örülnének egy mesekönyvnek, mert "csak"2000 ft volt.

Azon meg szintén újra meglepődök, hogy az a megoldás, hogy ne jöjjenek össze a rokonok azért, hogy 6-ból 3 gyerek nagyobb ajándékot kapjon. Szép kis üzenetet közvetít ez , így Karácsony előtt.

2014. dec. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

32 akkor adj tippet hogy 1000 ft bol milyen ajandekot vegyen?

a ketdezo gyerekeinek is lesz ajandek, akkor a parja gyerekeinek ne? Miert is ?

az mas ha a kerdezo gyerekei semmit sem kapnak sot a parja gyerekei sem mert osszen 6 gyerekrol van szo!

vagy kapjon mindenki vagy senki sem!

ugyanazz a fellalasb32 es mint ha en elnek a ferjedel,es jonne hozzam karira a gyerekeid es semmit sem veszek nekik, de az enyemek igen jelkepes ajandekot kapnanak. Neked mint anya nem fajna hogy a gyereked apja nem vett semmitse a gyerekeknek, de az enyem elvan latva minden ajandekal. Tedd a kezedet a szivedre hogy neked fajna e? Mit gondolnal?

2014. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

mi?! az ex intézi a bevásárlást?!

ezt a jelképes ajándékot te döntötted el?

2014. dec. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
48%

Ha elolvasod, akkor látod, hogy a kérdező gyerekeinek nem is vesznek ajándékot.

Mellesleg 2000 ft- ért lehet venni könyvet, matricás füzetet, dominót, puzzlet......, babzsákpuffot. Sokmindent. És bizony nem lenne lelkiismeretfurdalásom, hogy a gyerekeim a többi rokontól többet kapnak, mint a férjem gyerekei a sajátjaiktól. Azért nehogy a férfi gyerekei körül forogjon a Karácsony!

Sajnálom a kérdezőt, mert ezentúl még azért is lelkiismeretfurdalást kell éreznie, hogy a saját gyerekeit jobban szereti?!

2014. dec. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
25%
A kedves lepontozónak is ajándékokban gazdag, (mert ezek szerint az a lényeg) ünnepeket kívánok!
2014. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
92%

A kérdező párjának gyerekeinek is vannak még egyéb rokonai,nem tudhatjuk h ők nem kapnak még vmit.


Sztem nyugodtan vegyetek nekik 1-2000 FT-os ajándékot. Csak mondjátok meg nekik h ez tőletek van,és ha kérdezik a tie gyereked miért kaptak többet,megmondjátok nekik h azt az ő mamájától,papájától stb.. kapták. Nekik is van saját mamájuk,papájuk

2014. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
60%

Én csak azt nem értem,hol vannak a férj rokonai/barátai?

A kérdező egész pereputtyát,volt férjét és annak családját mind meghívják 4 napig jönnek folyamatosan,de a férjtől senkit és a gyerekeit is csaknyögvenyelősen?!

Az egész Karácsony úgy lett megszervezve, hogy a kérdező és a gyerekei körül forogjon, ez itt a fő probléma,nem az ajándék.

Legalább egy nap lehetne amit nyugisan együtt töltenek csak a házaspár és a 6 gyerek, társasoznak, elmennek sétálni vagy akármilyen ingyenes programra.

Persze,hogy rosszul fogják magukat érezni a férj gyerekei, amikor számukra idegen emberek átjáróháza lesz a Karácsony, nem lesz egy nyugodt percük se az apjukkal.

A férjedet végig segíteni fog, mert ennyi vendéget nem lehet 4 napig egyedül bírni, úgyhogy szépen ki is sajátítottad azt a kevés időt,amit a gyerekeivel lehetne.

Nem az ajándék a gond,ha húzzák a gyerekek a szájukat,csak megpróbálod majd arra kenni, hogy fel ne tűnjön, ki a hunyó.

Amúgy ha a te exed jön, férjed exét miért nem hívtátok meg?

2014. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Ja, aztán a férj exéhez is menjenek át pár napra gyerekestől, nehogy ő kimaradjon valamiből. Azért ne legyünk ennyire elrugaszkodva a valóságtól.
2014. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!