Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz helyzet. Az eszedre...

Nehéz helyzet. Az eszedre vagy a szívedre hallgatnál ebben a helyzetben? Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Elég nehéz helyzetben vagyok,vagyunk.Nem tudom mit tegyek.

A párom is és én is munkahely váltás elött állunk.

Én nekem lenne egy szezonális munkám külföldön ami 4 hónap lenne,3 nap múlva kellene mennem.Itthon jelenleg nincs munkám.Viszont van egyéb tényező is,az egyik dolog,úgy érzem most szüksége lenne a páromnak arra hogy mellette legyek,elég stresszes tud lenni,úgy érzem cserben hagynám ha most itt hagynám és nem lennék mellette.Nem egyszerű munkáról van szó.

A másik dolog pedig hogy a szüleimhez nem tudnánk így karácsonykor elmenni.Tavaly és tavaly elött sem tudtunk menni,a testvérem is ott lesz,akit 1.5 éve nem láttam már.Most együtt lenne a család kicsit végre.A szüleim is már közelítenek a 60-hoz,nem mondom hogy ez idős kor,de ilyenkor már kicsit jobban aggódik az ember értük,60-hoz közel bármikor elveszíthetjük őket.Anyai nagymamám,56 évesen halt meg.Anyukám is annyi most,mindig mondogatta,addig fog élni mint a mama ő úgy érzi.

3 éve nem karácsonyztunk a szüleimmel,1.5 éve nem láttam a testvérem.Ez a hirtelen sok váltás,nem tudom mennyire nehezítené meg az életünket,mennyire bírnánk ki,bennem ott lenne a bűntudat hogy plusz még azt is itt kell hagynom akit a legjobban szeretek.Nagyon nehéz helyzetben vagyok,tudom ilyen az élet,de ti mit tennétek?Köszönöm a válaszokat előre is.


2014. dec. 14. 12:40
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

ma 13:09


Beszéltem róla vele,nagyon vegyes érzelemi vannak neki is ezzel kapcsolatban.Azt mondta hogy ő nem tudna a családja nélkül karácsonyozni és nem bírná ki a testvére nélkül 1.5 évig,ami érthető.Én is nehezzen bírtam.

Viszont ott van benne az,azt is mondta,hogy így mi lesz akkor velünk.Szóval a jövőt nézve,mindenképpen előreugrás lenne,munka és az életünk szepmontjából,hiszen nem itthon ülnék,hanem pénzt keresnék,nem is kevesett.Neház nagyon nehéz,ő sem okosabb nálam.Nem meri mondani hogy maradjak,maert fél,akkor azt fogja hallgatni,milyen hülye voltam hogy nem mentem.Viszont szíve mélyén tudom azt akarná hogy maradjak,nagyon szereti a családomat és szívesen megy hozzánk bármikor.

2014. dec. 14. 13:17
 12/16 anonim ***** válasza:
25%
Mindenfele keppen a csaladot valasztanam! max felhivnam/irnek a munkaltatonak hogy lehetne-e karacsony utan mennem ... de ha nem akkor mashol keresnek munkat.. a parod is kivan keszulve,szuleid is,tesodat sem lattad reg. minden fele keppen a csalad az elso!
2014. dec. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én azt mondom fogd a párodat is és menjen ki veled. Azt mondod neki sincs állása, akkor nem lenne gond. Ő is találna melót ott magának. Mind a ketten dolgoztok, ketten többet is kerestek, együtt is lennétek. Aztán ha vége a szezonnak együtt lehetsz a szüleiddel, a tesódat is meglátogathatod.


Én biztos ezt csinálnám.

2014. dec. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Az adott életkorban a saját egzisztencia megteremtése, az önállósodás a legfőbb szempont. A családi kapcsolatok fenntartása nem kötött a karácsonyhoz, bűntudat meg butaság, hiszen bűnt nem követsz el. Az érzelmeket meg a racionalitást nem kell szembeállítani, lehet jó kompromisszumot találni.
2014. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Telefonálj,a munkaadódnak, hogy váratlan családi nehézségek miatt egy héttel később tudnál kezdeni.

De onnantól két munkásuk (pároddal ketten) is lenne.

A kapott egy hétben látogasd meg a szüleidet, vidd el a karácsonyi ajándékot, "hozzátok előbbre" az ünnepet, és utána menj el dolgozni.

2014. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Miért a Ragyogás jutott eszembe? :D
2014. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!