Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A menyasszonyom azt gondolja...

A menyasszonyom azt gondolja hogy csak kihasználom (anyagilag)! Hogya értessem meg vele, hogy ez nem így van!? Csak rosszul alakultak a dolgok?

Figyelt kérdés

A menyasszonyommal 2013 juliusában ismerkedtünk meg,nem egy városba laktunk,én külföldön dolgoztam akkor,így 2-3 hónapig 1 hónapba egyszer kétszer találkoztunk.Majd letelt a munkám,mert szezonális munkán voltam,mivel nem volt mit veszítenem,mivel már nem akartam oda vissza menni,oda költöztem ahol ő lakik abba a városba.Mivel mind ketten úgy gondoltuk,nincs értelme húzni az időt,probáljuk meg milyen együtt élni.Teljesen jól kijövünk alapvetően egymással.Én úgy jöttem ide hogy volt nálam 3 hónapra való pénz,kb 400 ezer ft.Szerencsémre,rá 2 hónapra lett is munkám,azt tudni kell hogy erre fele nincs túl sok munka lehetőség,de a helyzethez képest mindent megtettem.Sajnos arról a helyről,3 hónap múlva elküldtek engem.De ismét szerencsém volt és találtam egy másikat rá 2 hétre,onnan viszont én jöttem el,4 hónap múlva,mert nem bírtam az éjszakai műszakot,magas lett a vérnyomásom és ilyen fiatalon nem akartam volna vérnyomás csökkentőt szedni.Na itt kezdődtek a gondok,kaptam volna 2 lehetőséget,de ahhoz nem értettem,vagy is megprobáltam de nem igazán ment a dolog.

Azt azért hozzátenném hogy mindig tettem félre pénzt,mert nem kerestem rosszul.Kb 400 ezer ft megtakarított pénzem volt.4 hónapja nincs munkám,a megtakarított pénz,múlt hónapban fogyott el.Összevetve 2 hónapja van az hogy az ő pénzéből élünk.Ez tényleg már kihasználás?Hogyan értessem meg vele,hogy ez nem szándékos,egyszerűen volt időszak,hogy minden követ megmozgattam és semmi munkát nem találtam és magamba fordultam.Nagyon rosszul érzem magam,hogy ilyet feltételez rólam.Már 18 éves korom óta,a legapróbb dolgoktól kezdve,pl zokni,alsó nadrág magamnak veszem.Nagyon szeretem őt,már olyanokat is mondott hogy nem becsülöm meg őt.Ami nem igaz,ennyire embert még nem szerettem és ennyire soha senkit nem engedtem közel magamhoz.


2014. dec. 15. 13:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Sőt mát olyat is mondott,hogy lényegébe amióta itt vagyok kihasználom.Hogyan mondhat ilyet?

Ebbe az elmúlt 2 hónapban fogyott el a pénzem,amikor ode jöttem akkor is volt nálam 400 ezer ft,amiből egyből leraktam neki az asztalra 3 hónap rezsire,előre.

2014. dec. 15. 13:38
 2/17 anonim ***** válasza:
34%

Ez nem kihasználás. Maximum ő akar kihasználni téged...


A következő volt a megérzésem ahogy olvastam: szerintem pont ő akarja azt, hogy belőled élhessen...

vagy a második lehetőség, hogy fél attól, hogy nem tudtok megélni az ő fizetéséből.


Egy kapcsolatban mindig akadhat olyan helyzet, hogy az egyik fél munka nélkül marad. Mivel te mindig találtál magadnak, és mindig adtál a közösbe, még akkor is amikor nem volt munkád, nem értem hogy beszélhet kihasználásról! Nekem amikor nem volt munkám hosszú ideig, akkor sem mondott ilyet a párom, hiszen tudta hogy minden tőlem telhetőt megteszek, erőmön felül teljesítek, megállom a helyem bárhol... Elkönyvelte hogy ez a helyzet, ami később változik...


Nos a menyasszonyod vagy roppant anyagias, vagy pedig fél attól hogy nem éltek meg egy fizuból. Vagy nem szerelmes, csak könnyebb rezsit megosztva élni... Tudod elég nagy gond, ha már egy ilyen helyzetben azonnal tombol a másik... Így egy kapcsolat nem működhet sokáig egészséges módon... Mit tenne amúgy, ha nagyobb problémátok akadna?


Szerintem ezeken érdemes elgondolkodni.. Ha nincs tolerancia a kapcsolatban, és nem tudjátok együtt kezelni a nehézségeket, az a kapcsolat rovására fog menni..

2014. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

ma 13:46


Tény volt amit én szúrtam el,de emberből vagyunk,mindenki hibázik.Amikor volt munkámnem kerestem rosszul,még pénzt is tettem félre.Abba az időszakba,közel fél milliót tettem félre és mellette adtam a rezsibe is.Amikor elveszítettem a munkámat,akkor is elvittem augusztus végén nyaralni.De akkor is volt még vagy 400 ezer ft-om.Tehát az a pénz múlt hónap elejéig elég volt.2 hónapja van az,hogy csak az ő pénzéből élünk.Nyilván nekem se jó ez így.De ha évekig ez lenne,akkor megérteném,de nem ez a helyzet.

2014. dec. 15. 13:53
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

Ezért mondom azt, hogy a pénzedre megy a csaj... Még ha hosszabb ideig nem lenne melód, akkor sem vethetne a szemedre szinte semmit, hiszen amikor volt munkád, takarékoskodtál, beleadtál mindenbe, és ilyesmik. Plusz abba is belegondolhatna hogy lehet még ő is munka nélkül! Manapság nem tart sokból elveszíteni a munkahelyet, egyik napról a másikra...


A lényeg: ha van pénzed, szeret, nem balhézik.. Ha nincs pénzed, azonnal te vagy a rossz, aki rajta élősködik... Mi ez ha nem kihasználás?? Csak annyi, hogy ő akar téged kihasználni és nem pedig fordítva! Erre figyelj...

2014. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

"Amikor elveszítettem a munkámat,akkor is elvittem augusztus végén nyaralni"


Ó, szent piros szegfű...

Egyébként legyetek teljesen külön kasszán, akkor nincs ebből vita.

2014. dec. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

ma 13:46


Nő létére jól keres,azért is gondolja hogy kiakarom használni,ami nem igaz.

2014. dec. 15. 14:07
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

A nő dolgozik, a nőnek van saját lakása.

A férfi nem dolgozik, a férfinak nincs lakása.


És egyesek még ebből is azt szűrik le, hogy a nő anyagi előnyök miatt van a pasi mellett. Ó Szent Egek!!!!!!!


Ha jól értem, 2-3 havi ismerkedés után, miközben havi 1x találkoztatok, odaköltöztél hozzá?


Én sem örülnék, ha a saját lakásomban hónapokig nekem kéne eltartanom valakit. Ráadásul nem is vagytok régóta együtt.

2014. dec. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

"Nő létére jól keres"


Miért? A nők kereshetnek jól?

2014. dec. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam hogy a saját lakása,ő akkor kezdte önálló életét,akkor elötte költözött el a szüleitől albérletbe.Rá 1 hónapra jöttem én.Pont így volt időzítve a dolog.Neki is jól jött,ő is akarta a dolgot,ahhoz két ember kell nem gondolod?Akkor még nem volt saját lakása,késöbb szeptember körül örökölt egy lakást,akkor költöztünk be.De az elején nem volt saját lakása,csak a nagypapája meghalt közben,de ez sem teljesen az ővé és nem ő vette.Amikor ide jöttem,akkor költözött az anyukájáéktól albérletbe,akkor kezdte önálló életét úgy mond.
2014. dec. 15. 14:17
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Tök mindegy honnan,de van saját lakása ,keresete.Én azért meghallgatnám őt is,hogy meséli el a történetet.Talán neked is kitartóbbnak kellett volna lenned a munkahelyeidet,és akkor lehet nem gondolná úgy,hogy válogatsz.A külön kassza jó megoldás lenne nálatok,mert elkerülhető lenne a vita vele,hisz ha nem dolgoznál felkopna az állad.Sztem húzz bele jobban abba a munkakeresésbe,és ne csak a környéken nézelődj,ingázni kellemetlen,de néha muszáj.Én úgy gondolom,ha ő látná rajtad,hogy majd megfeszülsz úgy keresed a munkát,akkor sokkal türelmesebb lenne,de valószínű nem látja.
2014. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!