Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, amióta a...

Hogy lehet az, amióta a menyasszonyom örökölt lakásába költöztünk, azóta nem olyan jó a viszonyunk? Egyszerűen más magyarázatot nem találok rá?

Figyelt kérdés

Elötte albérletben laktunk,nagyon jó,harmonikus kapcsolatunk volt,közben meghalt a nagypapája és ő rá hagyta a lakását,az egyik felét pedig az édesanyjára.Sokat gondolkodtam,gondolkodtunk hogy ide költözzünk e,sokat vaciláltunk,majd végül úgy döntöttünk meglépjük.Kicsit kellett újítgatni a lakáson,hogy költözhető legyen,majd 1 hónappal késöbb beköltöztünk.Amióta ide költöztünk,nem fizetünk albérletet az igaz,szóval 50 ezret megspórolunk,de azóta mintha romlott volna a viszonyunk.A beköltözés után érdekes módon,a párom anyukája összeveszett velem,itt az új lakásba,egész addig én voltam a legjobb fej,pasi a földön.Kedves volt velem stb.Majd az ominózus napon,olyan szinten leugatott hogy értetlenül álltam a dolgok elött.

Már 3 hónapja vagyunk itt,de nekem ez még mindig nagyon furcsa hogy ilyen volt velem,elötte soha nem viselkedett így velem.Azóta a párommal se olyan jó a viszonyunk,olyan érzésem volt,akkor amikor le lettem ugatva,hogy megtűrt személy vagyok itt.Pedig sokat újítgattam a lakást.Szerintetek köze van ahhoz hogy ilyen lett a viszonyunk?Érdekes mert a költözés napján sem volt semmi bajunk egymással.Szóval elötte nagyon jó volt a viszonyunk.


2014. nov. 5. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Akarva akaratlanul biztos hogy benne van a barátnődbe és az anyjába is, hogy az az ő lakásuk és te csak egy "jövevény" vagy. Főleg ha még új viszonylag a helyezt és nem szoktatok bele. De nem túl jó előjel :s Ez szerintem csak rosszabb lesz :s
2014. nov. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"Pedig sokat újítgattam a lakást."

A következő idézet mondanivalójára gondolok:

"Az aranyat savval kell próbára tenni, az asszonyt meg arannyal, a férfit meg asszonnyal."

Vagyis néhány nőre negatív hatással van az ha valami pozitív dolgot kap. A gazdagság felerősíti a meglévő tulajdonságokat. Persze egy örökölt lakás és felújítása azért ma már nem nevezhető gazdagságnak, de hatása akár 100 Ft örökbeadott ajándéknak is lehet. Az anyósra meg a felújított lakás.

2014. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A menyasszonyodban tudatosult, hogy mivel nem fizettek albérletet, nincs rászorulva a segítségedre, bármi történik ő nem lesz földönfutó... És azt is nagyon jól tudják az anyjával, hogy téged bármikor, bármiért ki lehet dobni, mint macskát ...
2014. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy egy lakatlan szigeten ketten lakni jobb. Egy csomó feszültség ébredt ezzel a megoldással - pl a másik örökös mit mond? nem lehet, hogy telebeszéli a fejét? mindenesetre ezt tisztázd, mert így nem lehet, hogy te "megtűrt személynek" érezd magad. Szerintem -én azt tenném-, ideiglenesen, amíg ezek a feszültségek nem tisztázódnak, kivennék egy szobát és ott élnék, és meg kell beszélni (előbb vedd ki a szobát, utána beszéljetek, mert esetleg nem lesz őszinte): "megváltoztál,mi az oka, rosszul érzem magam" ez fontos.

Lehet, hogy újra kell rakni az alapokat és úgy folytatni.

2014. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

ma 15:23 második


Hát az igaszság az,hogy de,teli beszéli a fejét neki.Egyszer fél füllel hallottam,de olyan is volt hogy nem kertelt,elöttem mondta a dolgokat.Mehetnék pl külföldre dolgozni,hogy megtudjuk alapozni a jövőnket,de az anyja szerint ez hülyeség,mert nem lát benne perspektívát stb.Pedig amíg albérletben laktunk,addig olyan dolgokat is megtudtunk beszélni,amit most már nem,vagy nagyon nehezzen.Azóta úgy érzem a családja is nyeregbe érzi magát.

2014. nov. 5. 15:30
 6/16 anonim ***** válasza:
Inkább az itt a baj, hogy nem szakadt el a köldökzsinór. Ha anyuka valamire A-t mond, Te B-t, akkor abból mindig A lesz. Gondoldd át a házasságot, mielőtt megléped, mert ebben a kapcsolatban 3-an vagytok & nem ketten.
2014. nov. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

akkor próbáld meg, amit tanácsoltam, mert veszélyes, aláaknázott területen vagy! fejedre nőnek testületileg..

külön- (egyedül intézd, mert megakadályozzák) és próbáld meg visszatéríteni a kedvesed- mert most elszállt vele a ló.

2014. nov. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

ma 15:37


Igen nekem is ilyen érzésem van,hogy kb mintha nem ketten lennénk.De hogy a fenébe jöhetnék(nénk) ki ebből a helyzetből?Ezen csak a külföld segíthet,semmi más.Mert itthoni fízetésből,újból albérletbe kellene mennünk,ami lehet jobb is lenne,mert ott semmi baj nem volt.

2014. nov. 5. 15:42
 9/16 A kérdező kommentje:

ma 15:38


De hogyan?Hogyan térítsem vissza?Egyfolytába azon vagyok,de egyszerűen úgy érzem egyfolytába harcolnom kell az anyjával.A páromnak is mondtam,hogy ez így nem jó,az anyja túlzottan belefolyik az életünkbe.Sokszor mondtam neki,vagyis finoman utaltam rá.Mi lenne a helyes?

2014. nov. 5. 15:44
 10/16 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Azért az sem mellékes kérdés, hogy a menyasszonyod hogy gondolja? Kinek ad igazat általában? Volt már olyan, hogy te valamire "feketét" mondtál, anyósjelölt "fehéret" és a barátnőd a te véleményedet fogadta el?

Mennyire befolyásolja őt? Mi az amit valójában gondol?

Mert ha inkább az anyjával összefogva szavaznak le téged sorozatosan, akkor a későbbiekben sok bosszúságod lehet!

Nem irigyellek, biztos amúgy szeretitek egymást.

2014. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!