Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan megy a...

Szerintetek jogosan megy a cirkusz napok óta azért, mert akarok venni magamnak egy kocsit? Nem mindegy mire költöm a saját pénzem?

Figyelt kérdés

Szóval 2 éve diplomáztam és azóta dolgozom, 24 éves vagyok és megkaptam a decemberi bónuszom meg 1,5 év alatt is tettem félre. A jogsim 18 éves korom óta megvan, de szinte nem is használom, csak néha a szüleim autóját.

Most megtehetném, hogy vegyek magamnak egy új, de olcsóbb kategóriájú (kb. 3 milliós) városi kocsit, a pontos specifikációk most lényegtelenek, de mióta felhoztam anyáméknak az ötletet megy a cirkuszolás, ajtócsapkodás.

Először az volt a baja, hogy egyáltalán miért kell ilyen drágán autót venni, miért nem jó a pár százezres használt első kocsinak és miért fontosabb az autó mint a lakásra vagy fontosabb dolgokra való gyűjtés, aztán mondtam neki, hogy nekem gagyi kocsi nem kell és elhordott mindenféle szemétládának.

Aztán azt kezdte el felhozni, hogy nemhogy inkább kifizetném a házon a hitelt, mert hogy miattam vette fel a hitelt apámmal, hogy jól éljek, meg eltartott és 18 évesen elküldhetett volna dolgozni mint őt az anyja és nincs az egyetem.

Eléggé nevetséges, az neki miért lett volna jó?

Egyébként a netet, ruhákat, kajákat magam fizetem, mielőtt ezzel támadnátok.



2014. dec. 17. 21:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
89%

51-es te ertoolvasasbol kettessel evickeltel at?

A 00:27-es azt mondja, hogy valaki leszavazta, mert ellenben a tobbseggel o nem oltja egybol a kerdezot.


A hitelre meg tud valaszolni amikor ujra felnez a gyakorira, nem szamoljuk a masodperceket. ;)

2014. dec. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
31%
Akkor bocs, késő van, de a százalékokért hisztizés ugyanúgy érvényes.
2014. dec. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
33%

Okes.


Hat azert valahol rosszulesik az embernek, ha rendesen valaszol, de azert amiert olyat ir, amivel mas nem ert egyet leszavaztak.


En mar kezdek hozzaszokni, de neha igy is felmegy bennem a pumpa par valaszomnal, ha 0%-ra lemegy. De ez van. :D

2014. dec. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
100%

üdv!

24 évesen nekem is csak az autó létezett nagyjából...persze nem új hóhóó párszáz ezres.Tökéletesen megtette az is.Jól irták már előttem teljesen felesleges új autót venni rengeteget veszít az értékéből. Akár 1 millióból is nagyon jó autót lehet venni, ha mindenképpen akarsz.Az hogy elvagy otthon és nem akarsz különköltözni érthető és nem is rossz dolog, így sokat lehet spórolni.De hogy amit megspórolsz azt elvered egy kocsira na az gáz , és később valószínű megbánod mondjuk mikor jön egy olyan lány akivel szívesen lennétek inkább kettesben egy kis lakásban. Na ekkor fog hiányozni az a 3 millió ami az autódban fog állni.Arról nem is beszélve hogy arra csak költeni kell veszít az értékéből stb...

De ahogy érzed...tapasztalt fejjel csak ezt mondom: Voltam én is fiatal gondolkoztam úgy mint te, de mikor látja az ember mennyi pénz megy el egy kis átlagos háztartásban egyedül külön a szülőktől, na akkor bánja hogy hülyeségekre szórta el a pénzét.

2014. dec. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
95%

nem olvastam el a kommenteket, csak a kérdést, szóval bocsi ha valaki már előttem leírta.


ha én ilyen jól keresnék/állnék anyagilag, én elsősorban a szüleimnek segítenék és vennék egy használt kocsit 500-800E árkategóriában. mire átíratod meg szervizelteted, benne lesz 1M-ba, a maradék 2M-t meg a szülőknek adnám.

2014. dec. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
10%
Csak az első oldalba olvastam bele, de hihetetlen hogy milyen emberek járnak ide. Az ő dolga, hogy mire költi a pénzét. Jó döntés - e vagy sem, nem ránk tartozik. Azt csinál, amit akar, még ha meg is szívja. Nyilván szálljon be a közös költségekbe otthon vagy költözzön albérletbe ha nem szeretik hogy otthon él, de azért a házhitelt ne akarják már rásózni... Nem ő vette fel és egy szülőtől rendkívül szemét húzás a gyerekre hárítani ezt. Úgy gondolom, hogy a szülők továbbra is felelősségteljes felnőtt emberek. Ennyi erővel én is fizethetném anyám felelőtlenül felhalmozott adósságait, csak mert akkor még gyerek voltam és vele éltem? Hát hogyne, más vágyam sincs az életben, mint mások után törleszteni. :)
2014. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
97%

Úgy elképzeltem, amikor mondják majd a csajok a kérdezőnek, hogy ha hárommilliós autója van, akkor milyen lehet a lakása?!

A kérdező meg: milyen, milyen?

Hát semmilyen...

2014. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:

56-os, na te is nagyon segitikesz, jo gyerek lehetesz. Ha kondjuk nean lakashitelrol van szo, amibe mar belenyomtak 8-10 millat, te nem segitenel fizetni kereso emberkent abba a hazba, ahol, mint egy here elsz es ugy mellekesen kesobb te oroklod? Na meg igy nem kell alberleet fizetned, ami eleg durvan megy mostanaban pl. Budapesten ahogy elneztem.

Ha meg nem lakashitel annak is van valami fedezete, ami altalaban a haz, ugyanaz az eset, mint a fentinel.

2014. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
92%
00:27-es vagyok! Téved aki szerint a % miatt hisztizek. Csak szimplán megjegyeztem. :) Amúgy meg azért kérdeztem meg mégegyszer, mert nem vagyok biztos benne, hogy a kérdezõ válaszol azoknak a kérdésére akik savazzák. Nyilván én sem vok itt 0-24-ben.
2014. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
91%

Ennyi pénz elég fedezetnek egy saját lakásra.

Elköltözöl, veszel egy használt kis cirkálót magadnak, amit ha meghúzol, akkor is kikalapálják 20ból.

A 3 millió forintos új autó attól még gagyi, hogy új!

2014. dec. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!