Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális viselkedés ez az...

Normális viselkedés ez az exférjemtől?

Figyelt kérdés
2 és fél éve külön vagyunk egy éve már a válást is kimondták. Van egy 6 éves gyermekünk aki velem él. Az exem rendszeresen itt akar tanyázni nálunk,heti 2-3 napot tuti. Ez annyit jelent hogy itt alszik,de persze nem a gyerekszobában hanem mellettem ami nagyon nem tetszik igy ilyenkor átküldöm a gyerekhez aludni. Jó nagy ágya van elférnek szépen. Itt fürdik,eszik,alszik és szerinte ez a normális mert SOK ismerőse él igy válás után és ez milyen jó... Hát nem nekem. A gyereket bármikor láthatja el is viheti de nem arra törekszik,mert neki kényelmesebb igy.Persze mindig a fiunk előtt mondja hogy "naaa apa mikor aludjon itt" én mondom semmikor de ugye a gyerek meg "léééci anya" szöveggel jön és akkor beleegyezek. A fiamnak amugy már többször elmondtam szépen hogy anya és apa nem él együtt mert sok volt a vita de mindketten szeretünk stb,stb. Ezt ugy látom meg is érti de félek ezzel a gyakori itt levéssel összezavarja,már egy ismerősöm meg is jegyezte hogy nem félek hogy a gyerek ezt félreérti és azt hiszi ujra itt lakik az apja? Másnál is van igy? Mert engem ez idegesit,arról nem beszélve hogy szeretnék majd én is egy társat de ha az apja mindig itt lesz igy nehéz lesz a fiamnak is elfogadnia valakit a jövőben. Ne kíméljetek...:)
2014. dec. 19. 23:03
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
9-es válaszoló én is ezt szeretném. De akkor jön azzal hogy én mennyire megváltoztam és tuti van pasim mert akkor szoktak a nők bunkók lenni az exel... Ez egy sz@r helyzet lett amit rövidre fogok zárni. Nem tudom hol van az a sok ember aki szerinte szintén igy él a válás után.
2014. dec. 19. 23:55
 12/28 anonim ***** válasza:
96%

érdekes, hogy azok vannak lepontozva akik szerint az apa a hibás...az anya valóban nincs könnyű helyzetben amiatt, hogy a legjobbat akarja a gyereknek...tehát engedni minél többet legyen apa a fiával...de amit ír, hogy olyankor sem a gyerekkel foglalkozik azt mutatja, hogy csak a kényelem miatt jár oda...és reménytelenné teszi, hogy az anya új életet kezdjen...

az biztos kérdező, hogy ezt Neked kell megoldanod és szabályozni mennyit lehet Nálatok...hisz Te már elváltál Tőle...a gyerekek meg nem attól lesznek lelkileg sérültek ha elválnak a szülők, egy rossz házasság szerintem többet árt, mint egy válás után normális viszony a szülők között...bár ez nem az:D

2014. dec. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy nem alhat ott az nem bunkóság. És ha van pasid? Semmi köze hozzá.

Van kulcsa a lakáshoz? Vannak ott cuccai, fogkefe, stb? pakold össze egy zacskóba és nyomd a kezébe, hogy ott többet nem lesz rá szüksége.

Állj a sarkadra.

2014. dec. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontoz még itt de én mindenkinek zöldet adok, egy kritika is lehet épitő számomra szóval én tuti nem gonoszkodom :) Jól látod kedves válaszadó hogy próbálok megfelelni hogy ne legyek rossz anya,de sajnos ugy tűnik hogy

átbillentünk teljesen, nincs meg a középút,ami ugye az én hibám is.

2014. dec. 20. 00:06
 15/28 anonim ***** válasza:
97%

"én mennyire megváltoztam és tuti van pasim"


Erre mondd azt, hogy igen, alakulóban van, és már csak ezért is kellemetlen neked, hogy ott alszik.


Az exed úgy viselkedik, mint aki nem vesz tudomást a válásról.

2014. dec. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
15-Ös valaszolo igazad van sokszor en is ugy erzem hogy nem valt meg le rolam vagy nem tudom hogy fogalmazzam meg plusz kihasznal,ez igy kenyelmes neki.
2014. dec. 20. 01:14
 17/28 anonim ***** válasza:
94%

Hát ez érdekes történet. Ha mint írod, neked így nem jó (nem csodálom), akkor légy határozott. Mondd meg neki, hogy a jövőben csak a gyermekkel kapcsolatos dolgokra szeretnéd szorítani a kapcsolattartást. Nem alhat itt, nem fürödhet is, nem tévézhet stb. A megbeszélt vagy bíróság által megszabott láthatási időben jöjjön a gyerekért, és vigye magával a saját otthonába, ahol egyébként él, majd láthatás után hozza haza, ennyi. Ha szeretne találkozni ezenfelül is a gyerekkel, azt nem tiltanám, de nem engedném, hogy ez a saját otthonomban történjen, hanem pl. előzetes megbeszélés után(!) hazahozhatja az oviból, vagy reggel érte jöhet és elviheti, vagy délután elviheti játszótérre, sétálni, különféle gyereknek való programokra. Lényeg, hogy ne nálad tartózkodjon, csak addig a pár percig, míg a gyerkőc elkészül, felöltözik. Addig max kap egy kávét/üdítőt, és akkor még rendes is voltál. Alap, hogy kulcsa ne legyen a lakásodhoz.

Hogyha megkérdezi, miért döntöttél így, mondhatod azt, hogy szerinted így normális és kész. A gyerektől eltiltani, kapcsolattartást korlátozni nem fogod, de te nem szeretnél még vele időt tölteni és kerülgetni a saját otthonodban, mert elváltatok. Az, hogy van-e pasid, ahhoz meg semmi köze, ezt is nyugodtan megmondhatod neki.

2014. dec. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
24%

Úgy látszik hogy ő még szeretne téged és a régi családi életét visszakapni.

Neked azért nehéz a helyzeted, mert nem csupán nőként kell döntened hanem anyaként a gyerek lelki harmóniáját és érzelmi életét is figyelembe kell venned. A gyereknek pedig Apára és Anyára is szüksége van. Nehéz megoldást keresni.

2014. dec. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
14%

És miért harcolsz tűzzel vassal az ellen, hogy újra együtt legyetek? Nagyon úgy tűnik, hogy csak és kizárólag miattad borul fel a családi béke, és egy elég erős önzés benned is van, ami gondolom a kirobbantója lehetett a jelenlegi állapotnak.

Érdekes, ezt az oldalát egy válaszoló se kérdezte.

Ha a feleség válni akar, akkor váljon. Kinek mi köze hozzá, hogy miért?

Sejthető, a főnök jobban keres, unalmas már a férj, kell az új lámúr, blablabla...

Korrekt.

2014. dec. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
87%
Valanilyen szál még fűzi hozzád, csak azt nem tudom szerelem vagy érdek. De igazából te ismered a férjed (jó esetben:D), neked kell eldöntened. Húzd meg a határokat, finoman de határozottan!
2014. dec. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!