Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt elviselni?...

Hogy lehet ezt elviselni? Sorstársakat keresek: biszexuális vagy homoszexuális gyerek nagyon vallásos szülőkkel.

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, római katolikus családban nőttem fel, 4-5 éve jöttem rá, hogy biszexuális vagyok. Volt már több pasim is, most nem rég összejöttem egy lánnyal, ő az első barátnőm olyan értelemben. A családom nem tudja, hogy biszex vagyok. Rettentő bigott mindenki nálunk, főleg apukám. Állandóan szitkozódik, hogy mocskos b*zik így meg úgy, ugyanezt csinálja a bátyám és az öcsém is, és nekem ez baromira rosszul esik. Anyukám viszonylag normálisabb, de neki sem mertem még elmondani.

Egyébként hiszek Istenben, és tudom, hogy ő úgy szeret engem, ahogy vagyok. Nem tartom bűnnek, hogy szeretek valakit, semmi rosszat nem teszek vele szerintem.

Esetleg van itt valaki, aki hasonló körülmények között él? Hogyan bírjátok?


2014. dec. 21. 12:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok biszexuális, de nem értem miért olyan nehéz ezt megérteni. Szeretheted egyszerre a csirke- és a marhahúst is, nem zárják ki egymást.
2014. dec. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
11%
Mert inkabb mondanam, vmi kielesnek, mint szexualis hovatartozasnak. + Jo reszuk szerintem csak egyszeruen donteskeptelen. Szupi mulatsagos egyszerre "hot-dogot es hamburgert" is falni(hogy a kajaknal maradjak). Az egyik nemhez ugy is jobban vonzodnak, kar tagadni. Csak az a kerdes melyikhez :).
2014. dec. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

00:37-nek:

Te úgy képzeled el ezt a dolgot, hogy reggel felkelek és a fiúkat szeretem, délben meg már a lányokat, majd estére megint a fiúkat? Hát elárulom, a biszexualitás egyáltalán nem így működik. Ugyanúgy vagyok én is szerelmes, mint te. Ha szeretek valakit, akkor hozzá vonzódom, akár fiú, akár lány az illető, ha pedig már nem szeretem, akkor szakítok vele, akárcsak te. Nem egyszerre eszem hot-dogot és hamburgert. Nekem is komoly párkapcsolatom van, mint bárki másnak, és pontosan ugyanannyi eséllyel fordulhat elő az, hogy 1 év múlva már egy fiúval leszek, mint nálad az, hogy 1 év múlva már másik párod lesz. Miért ítélkezel olyan dolgokról, amikről fogalmad sincs? Nem tudlak komolyan venni, mert nem is tudod, mit jelent az, hogy valaki biszex, és aki olyan témáról akar vitázni, amihez nem ért, azon csak nevetni lehet. Viszont én itt most segítséget, tanácsokat vártam volna hozzám hasonló emberektől, nem okoskodást, és rosszul esik, ha látom, hogy valaki írt a kérdésemhez, aztán mikor odalapozok, kiderül, hogy csak te akadékoskodsz már megint.

2014. dec. 22. 08:48
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"ne tudja eldonteni melyik nemet szereti"

Neked, akit idézek, nem csak fogalmi zavarod van, de olvasni se tudsz. Amikor ugyanis reagáltam rád, a válaszod korrigálandó, megírtam ,h NYITVA ÁLL MINDKÉT nemű emberek előtt a biszex! Ezen mit nem lehet érteni??

NEM azt írtam, h döntésképtelen...


Ha tudná egy ilyen tájékozatlan ember, hány és hányféle szexuális orientációs (és indentitás) kategória létezik (persze nem éles határral, vannak kombinált esetek is), akkor el se kezdene vitázni egy ilyen kérdésnél, ugyanis a biszex fogalma alap. Ettől sokkal elvontabbak is léteznek, amiket én pl nem értek, talán mert nem rám jellemző. Történetesen homónak se, biszexuálisnak se érzem magam, de azon fogalmakat értem, mert eléggé könnyen körülhatárolhatóak.


"Az egyik nemhez ugy is jobban vonzodnak, kar tagadni."

Ha jól sejtem, ezt is te írtad. Nos, nem értem, mire fel...? Attól még, h az egyikhez egy kicsit jobban vonzódik, aki biszexxnek érzi magát, attól még nyitott mindkettőre. Te se egyformán szereted , mondjuk, az almát és a körtét, de tegyük fel, mindkettőt szereted, nem egyszerre eszed, mégis mindkettőt szoktál enni - fiktív példa, szóval érted remélem a hasonlatot... (Bár ezek után attól tartok, még ezt se fogod fel, mégis itt vitázol folyamatosan erről).


Természetesen a világon nem létezik pontosan 50%, semmi téren. Elárulom, h 0% se, és 100% se. HA TUDNÁD, HOGY PONTOSAN EZEN MONDATOD MIATT MINDENKI BISZEX, TE IS, VALAMILYEN ARÁNYBAN, AKKOR VÉGKÉPP HANYATT ESNÉL MEGLEPETÉSEDBEN, H TUDAT ALATT TAGADOD ÖNMAGAD IS. (PSZICHOLÓGUSOK IS RÁJÖTTEK ERRE, SKÁLÁBAN MÉRIK AZ EMBEREKET ILYEN VONATKOZÁSBAN!)


MÁS KÉRDÉS AZ, HOGY a legtöbb ember elenyésző százalékban vonzódik az egyik nemhez TUDAT ALATT (ez se mindegy, h tudatosan-e, vgy tudat alatt), és sokkal erősebben (legalább 95%-ban) a másikhoz, ezért a többség heteronak érzi magát, és a második leggyakoribb nemi orientálódás a homó. Természetesen az elhanyagolható mértékű százalék a legtöbb emberben nem tudatos, nyilván bennem se, mivel heteronak érzem magam. De a pszichológusok szerint nincs 100%, és valljuk be: a logika szerint se, MÉGPEDIG A VILÁGON SEMMI SEM 100% (Kivéve az abszolút egyetemességet, de most ne filózzunk más irányba.). Testi szinten is ez van: a nőknek is van kis fütyijük, kinek mekkora (értsd: csikló), és a férfiaknak is vannak lukai (ánusz, húgycsőnyílás). A fizikai világban minden kettős, csak más és más arányban!


Épp ezért a biszexualitás a legtermészetesebb nemi orientáció -ebből is látszik, h az emberek többségében micsoda tudati elfojtások vannak, főleg társadalmi okokból-, elfojtásoktól ennyiből is mentes nemi orientáció a biszex.


Mondom ezt én ,aki heterónak érzem magam. Én szeretem objektíven, fentről/kintről megvizsgálni a dolgokat, érzelmektől, elfogultságtól, szubjektumtól, éntől mentesen, amikor vitázom valamiről. (Egészséges vitára gondolok.) Ettől még nagyon is vannak érzelmeim, vágyaim! Pl hogy heterónak érzem magam, az egy érzelem, vágy, orientálódás. De ha gondolkodom, vitázom, akkor nem számít az érzelem, se a vágy, nálam. (Kivétel erősíti a szabályt. Pl van, h a fingról is szívesen filozofálok, de ha véletlenül eszembe jut a szaga, akkor lehet h szünetet kell tartanom. :D )


A (TUDATOS) biszex érzelem viszonylag ritka, épp úgy, ahogyan testi analógiája is ritka: gondolok itt valamelyest pl a hermafroditákra (mindkét nemi szervvel rendelkezőkre - és láss csodát, a hermafroditák között is eltérően fejlett az egyik, illetve a másik nemi szerv! Van hermafrodita, akinek a fütyije fejlettebb, van, akinek a vaginája!).


A baj tehát nem az veled, h nem vagy tájékozott alap szinten sem a nemi orientációkról, hanem az, hogy ennek ellenére ilyen témában vitatkozol!

2014. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
(Csak mellékesen teszem hozzá -és még mindig én írok-, léteznek orvosi animációk arról, hogy -és ezt saját kútfőből ki is logikázhatja bárki, nem kell ehhez orvostudomány- a magzat eleinte még nem "fejleszt" egyértelműen nemi szerveket, egy (időbeli) ponton túl viszont látható, hogy addig egyformán fejlődik a lány illetve a fiú magzatok alteste, legalábbis a felszínen, aztán a genetikától eldől, hogy ami kezd kicsúcsosodni, abból csikló lesz-e, vagy pénisz, valamint h lentebb herezacskó, vagy szeméremajkak fejlődnek-e a továbbiakban! Ritka esetben, hermafroditáknál felemás módon folytatódik "ott", a testi fejlődés.)
2014. dec. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
(Csupán a testi analógia miatt jegyeztem meg az orvosi animációkat, lévén hogy minden kettős a világon, valamilyen arányban. Testileg is, lelkileg/tudatilag is. Lelki vonatkozásban pl vannak kicsit/jobban nőiesebb férfiak is, akár heterók között is, és léteznek férfiasabb nők, akár a heteró nők között is!)
2014. dec. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Sőt, kedves tudatlan illető, minden férfi teste tartalmaz női nemi hormont IS, és minden nő teste tartalmaz férfi nemi hormont IS - AZ ARÁNY A KÉRDÉS ITT IS. Persze akadnak beteg testek, melyből SZINTE teljesen hiányzik valamelyik hormon, bár totálisan biztosan nem hiányzik, mert nincs totalitás a fizikai világban. Sőt: statikusság sincs!


Elnézést, akit zavart, h félig-meddig (gondolati) kitérőket is tettem. Bár ezáltal sokoldalúbban támasztottam alá alap gondolatmenetem.

2014. dec. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
26%
Vidd el őket az ŐrültNőkKetrecére ;)
2015. jan. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!