Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha valaki...

Miért van az, hogyha valaki itt feltesz egy kérdést arról, hogy mit csináljon, mert a szülei elvették valamiét, szinte mindenki csak azzal jön, hogy ne csináljon semmit, a felnevelése sokkal többe került, mint az a "valami"?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem, hogy miért dobálózik ezzel valaki. Egy gyereknek ne legyen tulajdona, ami csak az övé, mert a szülőnek jogában áll bármikor elvenni, csak azért, mert felnevelte a gyereket?

A gyerek nem kérte, hogy megszülethessen és neveljék fel, a szülők ezt a pénzbeli kiadást maguk vállalták.


2014. dec. 23. 10:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Elírtam.

Valamie helyett valamije, elnézést.

2014. dec. 23. 10:25
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Tudod ezek a kommentelők, akik ezeket a válaszokat írják, csak itt névtelenül egy gyerekbe akarnak belerúgni. Nem érdemlik meg hogy foglalkozz velük. Legyen neked több eszed:-)
2014. dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Azért kedves kérdező, mert ez a felháborító eset egy olyan közösségben történt, aminek a neve CSALÁD. Sajnos aki nem tudja magától, hogy ez mit jelent, annak nagyon nehéz elmagyarázni.
2014. dec. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
68%

A mi családunkban az a norma, hogy apám csak annak vesz új ruhát/cipőt, vagy annak fizeti ki az ebédjét és a különóráit, aki körülugrálja. Most már élelmiszert sem vesz, ezért anya próbálja finanszírozni a reggeliket a minimálbéréből.

Szóval az ilyen hozzászólók elmehetnek a .....ba, mert egy szülőnek kötelessége olyan életkörülményeket teremtenie, ahol a gyerek egészséges mentalitású felnőtté válhat.

2014. dec. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül, hogy család, ugyan úgy lehetnek magántulajdonok. Ha a spórolt pénzemből veszek magamnak valamit, amire vágyok, akkor a szüleimnek joga van elvenni/elhasználni/eladni csak azért, mert a szüleim és felneveltek? Szerintem ez nagyon nagy butaság. Nekem pl eszembe sem jutna, hogy elvegyek az anyámtól valamit úgy, hogy nem kérdezek rá, mert ez alap dolog.


2#. Lehet, hogy igazad van. Erre gondoltam már én is, de ez mire jó nekik? Többnek érzik ettől magukat? Értékesebbnek?

Nem akarok velük foglalkozni, de bosszantó, hogy ilyen sok buta ember van.

2014. dec. 23. 10:42
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Rendes válaszhoz tudni kéne a részleteket is. Miből vette,és mit,és mért vették el?
2014. dec. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

olvasdd el a mérgező szülők c. könyvet

A válaszolók, akikről beszélsz sajnos nem tették meg.

2014. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Írj már valami konkrétabbat,mert én még el sem tudom így képzelni a helyzetet.A gyerek vett magának egy tv-t,és elvették?Vagy,hogy kell ezt elképzelni?
2014. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tőlem nem vettek el semmit, de az itteni kérdéseknél nagyon sok hasonló esetet lehet olvasni.


Pl valaki vett magának ruhákat, az anyja szó nélkül elvette az összeset.

Vett valaki magának pezsgőt, a szülei szó nélkül megitták.

Igazából bármit el lehet képzelni, a tv-s példa is jó.

Nem a tárgy értékén van a hangsúly, hanem ha valaki feltesz egy kérdést, akkor mindig azzal jönnek, hogy "a felnevelésed többe került"


7# Olvastam hasonló könyvet, ami a "gonosz" szülők lélektanát boncolgatta úgy, hogy igazi példák voltak benne, nagyon "durva" volt, hogy egyes szülők mit meg nem tesznek a gyerekükkel szemben.

2014. dec. 23. 11:51
 10/11 anonim ***** válasza:
39%
A szülő-gyerek viszony nem egyenrangú kapcsolat. A gyerek nem tudja az értékrendjét a szüleire erőltetni, ha ők nem vevők rá. Természetesen nem helyes, sőt, elítélendő, ha a szülő elvesz valami olyasmit a gyerektől, ami az ő tulajdona, akár a zsebpénzből, akár saját keresetből vette. Ebben az esetben viszont mit lehet azon kívül mondani, hogy megtörtént, nem volt igazságos, de nem tehetsz semmit? Normális szülő nem viselkedik így, normálatlannal pedig nem lehet mit kezdeni. Persze lehet balhézni, és elmérgesedett viszonyban eljutni valahogy a 18-ig, amikor elköltözhetsz, ami szintén nem sétagalopp.. Vagy felfogod tanulópénznek, és a jövőben minden óvintézkedést megteszel, hogy ne fordulhasson többé elő ilyesmi.
2014. dec. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!